wersja mobilna
Online: 481 Czwartek, 2018.02.22

Gospodarka

Czy znanemu producentowi broni grozi upadłość?

wtorek, 13 lutego 2018 13:21

Jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów broni strzeleckiej - firma Remington Arms Company - zamierza przeprowadzić restrukturyzację związaną z problemami finansowymi i prawnymi. CNN informuje, że firma chce o 700 mln dolarów zredukować zadłużenie i wnieść do spółek zależnych 145 mln dolarów nowego kapitału. Remington złoży w tym celu do sądu upadłościowego wniosek o umożliwienie przeprowadzenia restrukturyzacji pod ochroną prawa.

Remington deklaruje, że jego działalność nie zostanie przez restrukturyzację zakłócona, a płatności dla partnerów handlowych i wynagrodzenia pracowników będą cały czas realizowane. Proces restrukturyzacji firmy ma być wzięty pod ochronę sądową na podstawie rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego USA, który gwarantować ma czas na dokonanie reorganizacji, zanim możliwe będzie wypełnienie zobowiązań wobec wierzycieli.

Problemy prawne Remingtona związane są między innymi z pozwem dotyczącym użycia samopowtarzalnego karabinu Bushmaster podczas strzelaniny, do której doszło w 2012 roku w szkole podstawowej w Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut, kiedy to sprawca zastrzelił 28 osób.

źródło: WNP
zdjęcie: Remington

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Czujniki prądów wirowych eddyNCDT 3001 o zakresie 6 i 8 mm w nowych obudowach M18

2018-02-22   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Czujniki prądów wirowych eddyNCDT 3001 o zakresie 6 i 8 mm w nowych obudowach M18

Czujniki prądów wirowych znanej serii eddyNCDT 3001 firmy Micro-Epsilon są obecnie dostępne w nowych wersjach na zakresy pomiarowe 6 i 8 mm, zamykanych w obudowach M18. Są to czujniki skompensowane temperaturowo, zapewniające krótki czas i dużą dokładność pomiaru w aplikacjach ze wszystkich dziedzin przemysłu.
czytaj więcej

Moduł COM Express Type 6 z mikroprocesorami Core 7. generacji

2018-02-22   |
Moduł COM Express Type 6 z mikroprocesorami Core 7. generacji

Najnowszy komputer jednopłytkowy formatu COM Express z oferty firmy IBASE Technology, ET975 został wyposażony w niskonapięciowy mikroprocesor Core i7/i5/i3 7. generacji (Kaby Lake-U) produkowany w procesie 14 nm. Jest to komputer energooszczędny o dużej mocy obliczeniowej, mogący znaleźć zastosowanie w automatyce przemysłowej, kioskach multimedialnych i aparaturze medycznej.
czytaj więcej