wersja mobilna
Online: 880 Środa, 2018.03.21

Gospodarka

Pharma 4.0 - transformacja przemysłu farmaceutycznego do idei Industry 4.0

czwartek, 15 lutego 2018 07:55

W dniach 14-15 marca 2018 roku w Warszawie odbędzie się konferencja Pharma 4.0 organizowana przez stowarzyszenie ISPE w Polsce. ISPE pracuje nad koncepcją Pharma (Farmacji) 4.0, wywodzącą się z idei Przemysłu 4.0, oraz nad konsekwencjami takiej transformacji, zwracając uwagę na fakt, że jest to mocno regulowany obszar działalności biznesowej. Głównym sponsorem nadchodzącego wydarzenia jest firma Rockwell Automation.Industry 4.0 to idea dotycząca cyfryzacji w przemyśle, a jej powstanie jest wynikiem szerszych zmian wywołanych cyfryzacją otaczającego nas świata. Transformacja cyfrowa, której doświadczamy, w znaczący sposób redefiniuje podejście do biznesu, wpływając na zmianę modeli biznesowych, relacji w łańcuchach wartości, czy też postrzegania roli klienta.

Głównym motorem tych zmian jest wykorzystywanie nowych technologii oraz pozyskiwanie i analiza coraz większej ilości danych płynących z otoczenia. Aby być na bieżąco z nowymi trendami i nie dać się wyprzedzić konkurencji, ważne jest właściwe uświadomienie sobie tych zmian, poszerzanie swojej wiedzy oraz sukcesywne modyfikowanie sposobu działania własnych przedsiębiorstw.

Konferencja ISPE Pharma 4.0 2018 pozwoli uczestnikom zrozumieć ideę transformacji Pharma 4.0 i zastosować holistyczne podejście do produkcji i zgodności w przemyśle farmaceutycznym.

Wszyscy biorący udział w konferencji będą mogli dowiedzieć się jak wdrożyć całościowe podejście do przyszłościowej strategii wytwarzania oraz zobaczyć jakie czynniki decydują o gotowości do transformacji, a także porozmawiać z ekspertami, którzy dysponują praktycznym doświadczeniem w tym zakresie.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz rejestracja dostępne są na stronie firmy Rockwell Automation - ISPE Polska Pharma 4.0.

źródło: Rockwell Automation

 

Pozostałe

W Warszawie trwają targi Automaticon 2018
W Warszawie trwają targi Automaticon 2018
środa, 21 marca 2018 12:23
PGE wspiera kształcenie zawodowe
PGE wspiera kształcenie zawodowe
środa, 21 marca 2018 10:12
Nowe zamówienie ZPUE
Nowe zamówienie ZPUE
środa, 21 marca 2018 07:50
Energetyka napędza rynek systemów SCADA
Energetyka napędza rynek systemów SCADA
wtorek, 20 marca 2018 12:52
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Czujnik alkoholu 0...200 ppm do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

2018-03-21   |
Czujnik alkoholu 0...200 ppm do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

Firma Larson Electronics oferuje czujnik alkoholu EXP-SNR-TG-EC-ITS-ALG-ALCH200 zaprojektowany do pracy w strefach zagrożonych wybuchem (Class I, Div. 1), mierzący stężenie w zakresie 0...200 ppm. Zawiera on wyświetlacz graficzny LCD z podświetleniem, rejestrator danych z interwałem pomiarowym określanym przez użytkownika, układ generowania alarmów oraz zestaw dodatkowych funkcji ułatwiających instalację, obsługę i serwisowanie.
czytaj więcej

Przepływomierz masowy do aplikacji medycznych odporny na ciśnienie do 8 b

2018-03-21   |
Przepływomierz masowy do aplikacji medycznych odporny na ciśnienie do 8 b

SFM4200 to najnowszy przepływomierz masowy z oferty firmy Sensirion, wyróżniający się możliwością prowadzenia pomiarów przy dużym ciśnieniu, sięgającym 8 b. Przyrząd oferuje szerokość zakresu pomiarowego równą 160 slm i zapewnia krótki czas przetwarzania sygnału na poziomie 0,5 ms. Jest polecany zwłaszcza do mieszania gazów w aplikacjach medycznych, gdzie umożliwia pomiar przepływu powietrza, tlenu i innych gazów niekorozyjnych z dużą dokładnością i niezawodnością.
czytaj więcej