wersja mobilna
Online: 498 Poniedziałek, 2018.03.19

Gospodarka

Świat zwraca się ku energii słonecznej - rośnie rynek regulatorów ładowania elektrowni PV

poniedziałek, 12 marca 2018 12:36

Według Transparency Market Research wartość globalnego rynku regulatorów ładowania wykorzystywanych w elektrowniach słonecznych zwiększy się z 22 mld dolarów w 2016 roku do 86 mld dolarów w roku 2025, co oznaczać będzie średni roczny wzrost o ponad 16%. W 2016 roku głównym odbiorcą wymienionych urządzeń był sektor energetyczny. W przyszłości spodziewany jest wzrost popytu w zakresie domowych instalacji słonecznych, a także wzrost zapotrzebowania generowanego przez elektrownie zasilające obiekty przemysłowe.Konkurencja między producentami będzie się nasilać. Najwięksi z nich, którzy do tej pory koncentrowali się na rynkach krajów rozwiniętych, zainteresują się państwami rozwijającymi się. W roku 2016 głównym rynkiem zbytu regulatorów ładowania dla elektrowni słonecznych był region Azji i Pacyfiku. Popyt w tym rejonie geograficznym będzie rósł nadal, przede wszystkim w wyniku postępującej industrializacji i dzięki zwiększającemu się zapotrzebowaniu na energię oraz wsparciu rządowemu. W nadchodzących latach wzrostów można spodziewać się również w Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

2018-03-19   | HARTING Polska Sp. z o.o.
Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

HARTING wprowadził do oferty elementy łączeniowe Expanded Beam Cable Assembly do sieci światłowodowych pozwalające na transmisję danych w trudnych środowiskach. Takimi są tunele, wykopaliska i podobne aplikacje, gdzie mamy do czynienia z dużymi odległościami transmisji, dużą ilością przesyłanych danych oraz występującymi zabrudzeniami.
czytaj więcej

Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

2018-03-19   | AAEON TECHNOLOGY B. V.
Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

NANOCOM-KBU to najbardziej obecnie zaawansowany na rynku komputer jednopłytkowy formatu COM Express Type 10 (84 x 55 mm), wyposażony w jeden z mikroprocesorów Intel Core ULT 7. generacji (do i7-7600U 2,8/3,9 MHz). Zawiera 4 GB pamięci DDR4 2133 i kontroler graficzny obsługujący rozdzielczość 4K.
czytaj więcej