wersja mobilna
Online: 487 Poniedziałek, 2018.03.19

Gospodarka

Industrial Innovation Days 2018 - odpowiedź na potrzeby inżynierów Przemysłu 4.0

środa, 14 marca 2018 12:04

Sukces, który odniosła oraz ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się ubiegłoroczna edycja Industrial Innovation Days Smart Factory sprawiły, że w tym roku Plewiska pod Poznaniem po raz kolejny na trzy dni staną się stolicą inżynierów Przemysłu 4.0. Wszystko za sprawą drugiej edycji tego wydarzenia, które będzie się odbywało w dniach 17-19 kwietnia 2018 roku w siedzibie firmy FlexLink Systems Polska - pomysłodawcy i zarazem głównego organizatora tego nowatorskiego przedsięwzięcia.W tym roku do współpracy przy realizacji tego projektu zaprosiła ona przedstawicieli dobrze znanych i prężnie rozwijających się firm, dostarczających innowacyjne rozwiązania do Fabryk Przyszłości w kraju i na świecie: SEW-EURODRIVE, KUKA, SMC Industrial Automation, Pepperl+Fuchs, Schmalz, Alnea oraz MV Center. Wspólnie zaprezentują w jaki sposób wykorzystać najnowsze technologie w zakresie automatyzacji i robotyzacji produkcji, aby nie zostać w tyle w trwającej czwartej rewolucji przemysłowej.

W celu kompleksowego ujęcia koncepcji Fabryki Przyszłości w kontekście idei Przemyslu 4.0 program każdego z nadchodzących "dni innowacji dla przemysłu" został podzielony na trzy bloki.
Podczas zaplanowanych licznych debat i prelekcji eksperci oraz doświadczeni praktycy z technologicznych branż produkcyjnych zaprezentują najnowsze trendy i kierunki rozwoju robotów przemysłowych, systemów transportowych, systemów monitorowania produkcji oraz różnego typu czujników przemysłowych pod kątem projektowania, budowy, modernizacji i optymalizacji częściowo lub w pełni zautomatyzowanych Inteligentnych Fabryk. Panel ten będzie doskonałą okazją do spotkania i wymiany poglądów ze specjalistami, którzy na co dzień biorą udział w tworzeniu i udoskonalaniu procesów produkcyjnych w oparciu o zaawansowane technologie dla Przemysłu 4.0.

W części praktycznej zostaną omówione konkretne przykłady zastosowania najnowszych zdobyczy z dziedziny automatyzacji i robotyzacji produkcji. Specjalnymi gośćmi Industrial Innovation Days będą przedstawiciele firmy OSM Piątnica (branża mleczarska) oraz FSP Galena (branża farmaceutyczna), którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z wdrożenia i praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii w należących do nich zakładach produkcyjnych.

Blok technologiczny, to czas na indywidualne spotkania i dyskusje B2B z organizatorami i partnerami wydarzenia. Na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach będzie możliwość zapoznania się oferowanymi przez nich najnowszymi produktami i rozwiązaniami z zakresu automatyzacji i robotyzacji produkcji, a także na uzyskanie odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zastosowania tak innowacyjnych technologii w codziennej produkcji.

Niewątpliwym atutem tej części Industrial Innovation Days będzie możliwość zobaczenia wielu z tych rozwiązań na żywo, jak:

  • systemu paletowego Twin Track do transportu ciężkich ładunków oraz aplikacji do projektowania i podglądu linii produkcyjnej w wirtualnej rzeczywistości (FlexLink Systems Polska);
  • robota przemysłowego KR 3 AGILUS (Kuka);
  • systemu automatycznego pozycjonowania robota przemysłowego w przestrzeni 3D (Alnea);
  • symulatora linii produkcyjnej FAS-200 (SMC Industrial Automation);
  • modułowego systemu automatyki MOVI-C (SEW-EURODRIVE);
  • systemu kontroli wizyjnej produkcji 2D i 3D (MV Center);
  • systemu laserowej detekcji przeszkód, pozycjonowania, RFID (Pepperl+Fuchs);
  • systemu automatyki próżniowej, chwytającego i mocującego (Schmalz).

Nie przegap okazji, by dowiedzieć się jak usprawnić swoją produkcję i obniżyć koszty przy jednoczesnej poprawie jakości wytwarzanych wyrobów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.smartfactoryexpert.pl i potwierdzisz swoją obecność wybranego dnia. Zatem nie zwlekaj i już teraz dołącz do grona inżynierów Przemysłu 4.0 na Industrial Innovation Days 2018.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

2018-03-19   | HARTING Polska Sp. z o.o.
Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

HARTING wprowadził do oferty elementy łączeniowe Expanded Beam Cable Assembly do sieci światłowodowych pozwalające na transmisję danych w trudnych środowiskach. Takimi są tunele, wykopaliska i podobne aplikacje, gdzie mamy do czynienia z dużymi odległościami transmisji, dużą ilością przesyłanych danych oraz występującymi zabrudzeniami.
czytaj więcej

Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

2018-03-19   | AAEON TECHNOLOGY B. V.
Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

NANOCOM-KBU to najbardziej obecnie zaawansowany na rynku komputer jednopłytkowy formatu COM Express Type 10 (84 x 55 mm), wyposażony w jeden z mikroprocesorów Intel Core ULT 7. generacji (do i7-7600U 2,8/3,9 MHz). Zawiera 4 GB pamięci DDR4 2133 i kontroler graficzny obsługujący rozdzielczość 4K.
czytaj więcej