wersja mobilna
Online: 605 Środa, 2018.04.25

Gospodarka

Przemysł samochodowy napędzi rynek obrabiarek

czwartek, 15 marca 2018 07:52

Jak prognozuje BCC Research wartość światowego rynku obrabiarek w latach 2016-2020 wzrośnie z 83 mld dolarów do 88 mld dolarów, co będzie oznaczać niewielki średni roczny wzrost, tylko o 1,4%. Ostatnio jednym z ważniejszych czynników, które negatywnie odbijały się na tym trendzie była nadpodaż wyrobów z Chin, zaś pozytywnie wpływają na wzrost - i będą też korzystnie oddziaływać w przyszłości - przede wszystkim globalne wzrosty produkcji oraz sprzedaży samochodów, upowszechnianie się technologii druku 3D i rozwój technologii obrabiarek.Rynek obrabiarek napędzać będą oprócz tego inwestycje, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, w krajach rozwijających się, takich jak Brazylia, Chiny oraz Indie. Głównymi przyczynami słabego wzrostu mogą się z kolei okazać ograniczenia w dziedzinie wolnego handlu, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i zmniejszanie dotacji na rozwój energetyki odnawialnej, zwłaszcza w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

24-woltowe zasilacze sieciowe Quint Power z możliwością dwukrotnego przeciążania wyjścia

2018-04-25   | Phoenix Contact Sp. z o.o
24-woltowe zasilacze sieciowe Quint Power z możliwością dwukrotnego przeciążania wyjścia

W ofercie Phoenix Contact dostępne są nowe zasilacze wchodzące w skład rodziny Quint Power, które pomimo małych gabarytów (od 99 x 90 x 22,5 mm w przypadku najmniejszego modelu 1,3 A) mogą być przeciążane nawet do 200% mocy znamionowej przez 5 s. Umożliwia to współpracę z obciążeniami pobierającymi zwiększoną moc w fazie rozruchu, bez konieczności zakupu droższych modeli o większej mocy znamionowej.
czytaj więcej

Narzędzie online do projektowania kół zębatych

2018-04-25   | igus Sp. z o.o.
Narzędzie online do projektowania kół zębatych

Firma igus udostępnia konfigurator online, który umożliwia ekspresowe stworzenie projektu oraz zlecenie wykonania koła zębatego o wysokiej odporności na ścieranie. Usługa druku 3D umożliwia wydrukowanie kół zębatych wykonanych z materiału iglidur I6 przetworzonego w procesie spiekania laserowego (SLS).
czytaj więcej