wersja mobilna
Online: 544 Środa, 2018.04.25

Gospodarka

Panasonic w Dalian w Chinach rozpoczyna masową produkcję samochodowych baterii litowo-jonowych

czwartek, 15 marca 2018 10:35

Firma Panasonic Corporation rozpoczęła masową produkcję samochodowych akumulatorów litowo-jonowych typu pryzmatycznego w fabryce w Dalian w Chinach. Produkowane w zakładzie Panasonic Automotive Energy Dalian Co. baterie o wysokiej wydajności i wysokim poziomie bezpieczeństwa trafią na rynek Ameryki Północnej i Chin. W przyszłości dostawy mają objąć również inne regiony świata. Nowa fabryka w Dalian zatrudnia około 500 osób.Wraz z rozpoczęciem w Dalian masowej produkcji akumulatorów litowo-jonowych do samochodów elektrycznych, Panasonic ukończył budowę systemu produkcyjnego obejmującego Japonię, Stany Zjednoczone i Chiny, czyli trzy kluczowe lokalizacje na całym świecie.

Panasonic Corporation jest światowym liderem w zakresie opracowywania różnorodnych rozwiązań i technologii elektronicznych dla klientów z branży elektroniki użytkowej, mieszkaniowej, motoryzacyjnej i B2B. W 2018 r. świętuje setną rocznicę działalności.

źródło: Panasonic

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

24-woltowe zasilacze sieciowe Quint Power z możliwością dwukrotnego przeciążania wyjścia

2018-04-25   | Phoenix Contact Sp. z o.o
24-woltowe zasilacze sieciowe Quint Power z możliwością dwukrotnego przeciążania wyjścia

W ofercie Phoenix Contact dostępne są nowe zasilacze wchodzące w skład rodziny Quint Power, które pomimo małych gabarytów (od 99 x 90 x 22,5 mm w przypadku najmniejszego modelu 1,3 A) mogą być przeciążane nawet do 200% mocy znamionowej przez 5 s. Umożliwia to współpracę z obciążeniami pobierającymi zwiększoną moc w fazie rozruchu, bez konieczności zakupu droższych modeli o większej mocy znamionowej.
czytaj więcej

Narzędzie online do projektowania kół zębatych

2018-04-25   | igus Sp. z o.o.
Narzędzie online do projektowania kół zębatych

Firma igus udostępnia konfigurator online, który umożliwia ekspresowe stworzenie projektu oraz zlecenie wykonania koła zębatego o wysokiej odporności na ścieranie. Usługa druku 3D umożliwia wydrukowanie kół zębatych wykonanych z materiału iglidur I6 przetworzonego w procesie spiekania laserowego (SLS).
czytaj więcej