wersja mobilna
Online: 543 Środa, 2018.04.25

Gospodarka

Przyszłość rynku pomp o zmiennym wydatku

piątek, 16 marca 2018 07:52

Według Allied Market Research wartość globalnego rynku pomp o zmiennej wydajności zwiększy się z około 3 mld dolarów w 2016 roku do ponad 4 mld dolarów w roku 2023, co oznaczać będzie średni wzrost o około 4% co roku. Wśród czynników pozytywnie wpływających na jego rozwój wymienia się poprawę sytuacji w branży budowlanej, wzrost sprzedaży samochodów oraz większy popyt w branży wydobywczej. W przyszłości dołączą do nich ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i większa świadomość konieczności oszczędzania energii. Głównym czynnikiem hamującym będą wysokie koszty konserwacji takich pomp.W 2016 najpopularniejszym typem były pompy tłokowe o udziale w rynku przekraczającym 50%. AMR przewiduje, że w kolejnych latach ich segment będzie rósł o prawie 4% co roku. Przyczyni się do tego większy popyt w przemyśle m.in. naftowym, chemicznym, energetyce odnawialnej oraz branży wodno-kanalizacyjnej.

Do tej pory najpopularniejszym zastosowaniem pomp o zmiennej wydajności były maszyny hydrauliczne. W kolejnych latach najszybciej będą się upowszechniać w silnikach o spalaniu wewnętrznym, przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym i górniczym.

Generalnie popyt na pompy o zmiennym wydatku najszybciej - o ponad 6% rocznie - będzie rósł w branży budowlanej. O 5% co roku będzie też wzrastał w transporcie wewnętrznym, dzięki postępowi w automatyzacji, modernizacji i popularyzacji energooszczędnych urządzeń.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

24-woltowe zasilacze sieciowe Quint Power z możliwością dwukrotnego przeciążania wyjścia

2018-04-25   | Phoenix Contact Sp. z o.o
24-woltowe zasilacze sieciowe Quint Power z możliwością dwukrotnego przeciążania wyjścia

W ofercie Phoenix Contact dostępne są nowe zasilacze wchodzące w skład rodziny Quint Power, które pomimo małych gabarytów (od 99 x 90 x 22,5 mm w przypadku najmniejszego modelu 1,3 A) mogą być przeciążane nawet do 200% mocy znamionowej przez 5 s. Umożliwia to współpracę z obciążeniami pobierającymi zwiększoną moc w fazie rozruchu, bez konieczności zakupu droższych modeli o większej mocy znamionowej.
czytaj więcej

Narzędzie online do projektowania kół zębatych

2018-04-25   | igus Sp. z o.o.
Narzędzie online do projektowania kół zębatych

Firma igus udostępnia konfigurator online, który umożliwia ekspresowe stworzenie projektu oraz zlecenie wykonania koła zębatego o wysokiej odporności na ścieranie. Usługa druku 3D umożliwia wydrukowanie kół zębatych wykonanych z materiału iglidur I6 przetworzonego w procesie spiekania laserowego (SLS).
czytaj więcej