wersja mobilna
Online: 547 Środa, 2018.04.25

Gospodarka

Energetyka napędza rynek systemów SCADA

wtorek, 20 marca 2018 12:52

Według Transparency Market Research wartość światowego rynku systemów SCADA w 2024 roku przekroczy 40 mld dolarów, a popyt na te systemy napędzać będzie głównie branża energetyczna. Wzrost zapotrzebowania na systemy SCADA w tej branży będzie wynikiem rosnącej globalnie liczby projektów automatyzacji sieci energetycznych oraz ich rozbudowy i modernizacji, co szczególnie intensywnie realizowane będzie w Chinach i Indiach.Dzięki tego typu inwestycjom region Azji i Pacyfiku już teraz staje się coraz ważniejszym rynkiem dla dostawców systemów SCADA, jednak mimo to ich największym odbiorcą pozostanie Ameryka Północna.

Najważniejszym czynnikiem hamującym rozwój omawianego rynku będą obawy o bezpieczeństwo instalacji nadzorowanych przez systemy SCADA, w związku z nasilaniem się cyberataków na zakłady przemysłowe.

Rynek systemów SCADA jest silnie skonsolidowany. Zaledwie sześć firm - Rockwell Automation, Schneider Electric, ABB, Emerson Electric, Honeywell i Siemens - miało w nim w 2015 roku łącznie 60% udziałów. W rezultacie między firmami panuje tu bardzo duża konkurencja, zaś nowi gracze napotykają poważne trudności ze skutecznym wejściem na ten rynek.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

24-woltowe zasilacze sieciowe Quint Power z możliwością dwukrotnego przeciążania wyjścia

2018-04-25   | Phoenix Contact Sp. z o.o
24-woltowe zasilacze sieciowe Quint Power z możliwością dwukrotnego przeciążania wyjścia

W ofercie Phoenix Contact dostępne są nowe zasilacze wchodzące w skład rodziny Quint Power, które pomimo małych gabarytów (od 99 x 90 x 22,5 mm w przypadku najmniejszego modelu 1,3 A) mogą być przeciążane nawet do 200% mocy znamionowej przez 5 s. Umożliwia to współpracę z obciążeniami pobierającymi zwiększoną moc w fazie rozruchu, bez konieczności zakupu droższych modeli o większej mocy znamionowej.
czytaj więcej

Narzędzie online do projektowania kół zębatych

2018-04-25   | igus Sp. z o.o.
Narzędzie online do projektowania kół zębatych

Firma igus udostępnia konfigurator online, który umożliwia ekspresowe stworzenie projektu oraz zlecenie wykonania koła zębatego o wysokiej odporności na ścieranie. Usługa druku 3D umożliwia wydrukowanie kół zębatych wykonanych z materiału iglidur I6 przetworzonego w procesie spiekania laserowego (SLS).
czytaj więcej