Alstom zawarł wstępne porozumienie z rządem Iraku, w ramach którego koncern będzie odpowiedzialny za rozwój nowej i modernizację istniejącej infrastruktury elektroenergetycznej w tym kraju. Umowa przewiduje realizację trzech głównych projektów.
Pierwszy obejmuje budowę w Bassorach na południu Iraku elektrowni „pod klucz”, częścią której będą m.in. trzy opalane olejem turbiny gazowe, każda o mocy 400MW. W ramach projektu Alstom dostarczy też podstacje typu GIS (Gas Insulated Substation) o napięciach 400kV i 132kV.
Oprócz tego koncern wyremontuje opalaną gazem elektrownię w Najaf, w której pracują trzy turbiny gazowe GT13D o całkowitej mocy 180MW. Trzeci projekt zakłada natomiast, że Alstom dostarczy, a później będzie nadzorować pracę podstacji typu GIS o napięciu 400kV oraz podstacji typu GIS i AIS (Air Insulated Substations) o mocy 132kV, które rozmieszczone zostaną w rożnych częściach Iraku. W najbliższym czasie koncern będzie prowadził dalsze rozmowy z rządem tego kraju w zakresie szczegółów realizacji wymienionych projektów.
Alstom przejął Amstar Surface Technology
W Warszawie powstaje centrum serwisowe pociągów Pendolino
Alstom rozbudował zakład produkcyjny w Chorzowie
Alstom walczy o kontrakt w elektrowni PGE Opole
Alstom wyposaży nowy blok w Elektrowni Rybnik
Fluid zbuduje zakład odzysku energii w Malezji
Alstom redukuje etaty
Remak zrealizuje kolejne zlecenie dla firmy Alstom
Polski Alstom za 16 mln euro wyremontuje blok serbskiej elektrowni
Alstom wchodzi na rynek energetyki słonecznej
Alstom i Schneider Electric wspierają innowacje
Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami
Firma Fotric posiada w ofercie serię tanich kamer pracujących w podczerwieni, przeznaczonych do rejestracji obrazu na współpracujących z nimi smartfonach. Kamery Fotric 220 umożliwiają rejestrację do 1000 klatek obrazu, rejestrując zmiany temperatury w czasie rzeczywistym z szybkością próbkowania 5 fps. Zapewniają rozdzielczość do 640 x 480 pikseli, reprezentujących temperaturę obiektów znajdujących się w polu widzenia. czytaj więcej
Małogabarytowe zasilacze uniwersalne na szynę DIN z wyjściami 12/24 VDC
Carlo Gavazzi prezentuje dwie nowe serie jednofazowych zasilaczy sieciowych na szynę DIN, pracujących z wejściowym napięciem stałym lub zmiennym z zakresów 85...264 VAC i 120...375 VDC. Nadają się one do pracy w zakresie temperatur otoczenia od -25 do +70°C. Występują w wariantach o napięciach wyjściowych 12 i 24 VDC, pokrywających zakres mocy znamionowych od 30 do 240 W. czytaj więcej