wersja mobilna
Online: 750 Poniedziałek, 2017.11.20

Komputery, roboty, oprogramowanie

Apriso rozbuduje oprogramowanie MES

piątek, 11 maja 2007 11:13

Firma Apriso oferuje system FlexNet 9.3 zawierający nowe moduły – Global Performance Manager i FlexNet Quality oraz panel kontrolny, który przeznaczony jest dla firm planujących zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozbudowę struktur terenowych.

Moduł Global Performance Manager wspomaga producentów we wczesnym identyfikowaniu i zapobieganiu problemom w zarządzaniu operacyjnym, między innymi odpowiedzialny jest za realizację programów ciągłego ulepszania. Personel ma dostęp do graficznych ekranów monitorujących oraz może zarządzać wszystkimi elementami wykonywanych operacji, dysponując w czasie rzeczywistym kompletną informacją o pracownikach, sprzęcie, opakowaniach, dostawcach, narzędziach oraz cyklu życia produktu.

W nowej wersji systemu udoskonalono zarządzanie wskaźnikami efektywności działania przedsiębiorstwa (Key Performance Indicators - KPI). Wskaźniki te mogą być wizualizowane w czasie rzeczywistym na ekranie dowolnego komputera, począwszy od stanowiska operatora w hali produkcyjnej, na kierownictwie skończywszy. Zarządzanie wskaźnikami może być prowadzone zarówno w sposób scentralizowany, jak i na poziomie lokalnym. Dane mogą być w prosty sposób przekształcane w wykresy efektywności całej firmy i jej oddziałów. Mogą one być generowane w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzi kontrolno-pomiarowych instalowanych w dowolnych miejscach firmy.

Nowym dodatkiem do systemu jest panel kontrolny, który na bieżąco umożliwia dostosowywanie harmonogramu produkcji do niezaplanowanych zdarzeń (np. awarii linii produkcyjnej) za pomocą prostego w użyciu graficznego interfejsu użytkownika. W identyczny sposób panel może być wykorzystywany także do zarządzania w czasie rzeczywistym harmonogramami kontroli jakości, magazynowania lub utrzymania ruchu.

http://www.apriso.com

 

Pozostałe

Nowy prezes PTPiREE
Nowy prezes PTPiREE
poniedziałek, 20 listopada 2017 07:53
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
piątek, 17 listopada 2017 07:55
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
czwartek, 16 listopada 2017 11:15
Praktyki i staże w B&R
Praktyki i staże w B&R
czwartek, 16 listopada 2017 07:52
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

2017-11-20   |
Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

Vishay Sfernice wprowadza na rynek absolutny, magnetyczny enkoder obrotowy RAME027 o średnicy 27 mm, pracujący w oparciu o efekt Halla. Jest to wytrzymały i niezawodny podzespół adresowany do joysticków militarnych i przemysłowych, a także elektronarzędzi, siłowników, robotyki i przemysłu tekstylnego. Charakteryzuje się dokładnością pomiaru ±0,33% (±1,2°) w temperaturze +25°C oraz ±2,1° (0,58%) w całym dopuszczalnym zakresie od -25 do +85°C.
czytaj więcej

Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

2017-11-20   |
Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

Na rynku pojawiła się nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL. REST Connector, zaprezentowany już w wersji beta na tegorocznych targach HMI, umożliwia integrowanie danych z sieci automatyki w aplikacjach obsługujących protokoły REST. Dane mogą pochodzić z wielu źródeł, włączając w to systemy sterowania różnych producentów, takich jak Siemens, Rockwell, Mitsubishi i B&R oraz z serwerów OPC UA lub OPC Classic.
czytaj więcej