Jesienna mapa targowa

| Gospodarka

Okres trwający od pierwszych dni września do późnej jesieni spędzany jest przez wielu przedstawicieli firm na uczestnictwie w konferencjach, seminariach i imprezach targowych. Szczególnie w przypadku tych ostatnich najbliższe miesiące są szczególnie interesujące, gdyż odbędą się w tym czasie jubileuszowe targi Energetab, poświęcone technice pomiarowej Control-Tech, jak też wiele imprez zagranicznych z monachijskimi Productronica na czele. Redakcja APA brała będzie udział w wielu tych wydarzeniach, zarówno jako uczestnik, jak też patron medialny. W tym miesiącu proponujemy zapoznanie się z kalendarium najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń, które warto uwzględnić w swoim kalendarzu na najbliższy kwartał.

Jesienna mapa targowa

XX Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2007

Coroczne targi Energetab są, pomimo pojawiających się negatywnych ocen dotyczących warunków wystawienniczych, obowiązkowym wydarzeniem dla firm związanych z szeroko pojętą branżą energetyczną. Tegoroczne spotkanie w Bielsku-Białej ma być w ocenie organizatorów największe pod względem powierzchni targowej i liczby wystawców - swoją obecność zadeklarowało ponad 600 firm. Więcej informacji znaleźć można na dalszych stronach APA w części poświęconej targom.

11-13 września 2007, Bielsko-Biała

tel. 033 813 82 31, http://www.ziad.bielsko.pl

VII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej - Control-Tech 2007

Control-Tech to jedna z imprez targowych stanowiących rosnącą przeciwwagę dla wiosennego Automaticonu i jednocześnie coraz istotniejsze targi dla firm z różnych branż, w tym automatyki. Na wystawie prezentowane są przyrządy i systemy pomiarowe, aparatura diagnostyczna, urządzenia do kontroli biernej i czynnej oraz wiele innych produktów i rozwiązań, które związane są z techniką pomiarową. Wyróżnić można w szczególności produkty dla branży automatyki, w tym pośrednio związane z pomiarami – napędy, układy automatyzacji maszyn, narzędzia, systemy kontroli i inne. Podczas zeszłorocznych targów swoją ofertę prezentowało 140 firm międzynarodowych. Targi odbywają się jednocześnie z XIII Międzynarodowymi Targami Technologii dla Odlewnictwa Metal, VI Wystawą Technologii, Przetwarzania i Zastosowania Metali Nieżelaznych Nonfermet i II Targami Spawalnictwa.

26-28 września 2007, Kielce

tel. 041 365 12 22, http://www.targikielce.pl

Konferencja WonderWorld 2007

Umieszczenie w zestawieniu imprez targowych konferencji organizowanej przez pojedynczą firmę może dziwić, jednak w przypadku WonderWorld, której druga edycja odbędzie się na początku października, jest to uzasadnione. Celem konferencji jest przekazywanie osobom zarządzającym, ale też inżynierom w firmach z branży produkcyjnej informacji w zakresie zarządzania operacyjnego oraz pozwalających na podnoszenie zyskowności i redukcję kosztów wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Zeszłoroczne spotkanie było okazją do merytorycznej dyskusji o tych zagadnieniach i spodziewać się można powstania podobnego forum wymiany doświadczeń również w tym roku.

9-10 października 2007, Warszawa

tel. 012 428 63 00, http://www.astor.com.pl

Międzynarodowe Targi Ekologiczne Poleko 2007

Automatyka i systemy pomiarowe to ważny element systemów przemysłowych, ale również instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. Zainteresowanie tym sektorem powoduje, że dużo firm branżowych uczestniczy targach, takich jak bydgoskie Wod-Kan i poznańskie Poleko. Tematyka tych ostatnich, oprócz zagadnień związanych z dystrybucją, uzdatnianiem wody oraz oczyszczaniem ścieków, obejmuje przetwarzanie odpadów, recykling, procesy pomiarów jakości i przetwarzania powietrza. Targom towarzyszą tradycyjnie ekspozycje specjalne - Salon Czystej Energii, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i inne.

20 - 23 listopada 2007, Poznań

tel. 061 869 20 00, http://www.mtp.pl

Productronica 2007

Targi odbywające się za naszą zachodnią granicą przyciągają coraz więcej odwiedzających, ale również wystawców z Polski. Jednym z miejsc chętnie odwiedzanych przez przedstawicieli branży jest monachijska Productronica, która obywa się co dwa lata naprzemiennie z targami electronica. Podczas ostatniej jej edycji ponad 1,5 tys. wystawców spotkało się z 44 tys. odwiedzającymi targi, a dużo uwagi poświęcone było zbliżającemu się wprowadzeniu dyrektywy RoHS.

13-16 listopad 2007, Monachium

http://www.productronica.de

TABELA 1. Wybrane imprezy targowe i konferencje w najbliższych miesiącach
WRZESIEŃ
3-6XV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPOKielce
11-13XX Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2007Bielsko-Biała
11-14V Międzynarodowe Targi Narzędzi i Obrabiarek ToolexpoKatowice
13-14II Sympozjum Bezpieczeństwa Maszyn, Urządzeń i Instalacji PrzemysłowychWisła
17-20Polagra-Food Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i GastronomiiPoznań
26-28VII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej - Control-Tech 2007 (w tym wystawy towarzyszące)>Kielce
26-28XV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2007Warszawa
26-28V Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika 2007Warszawa
PAŹDZIERNIK
2Konferencja IT w Przemyśle GigaCon 2007Katowice
9-10Konferencja WonderWorld 2007Warszawa
10-12VII Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako 2007Gdańsk
10-12XII Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów - Eurotool 2007Kraków
18-19Konferencja Zarządzanie Bezpieczeństwem FunkcjonalnymJurata
22-23Konferencja Naukowo-Techniczna Automatyzacja w PrzemyśleSzczyrk
23-25Targi Nauki i Techniki Technicon 2007Gdańsk
LISTOPAD
13-16Productronica 2007Monachium
20-23Międzynarodowe Targi Ekologiczne Poleko 2007Poznań

Zobacz również