wersja mobilna
Online: 367 Niedziela, 2018.03.18

Gospodarka

Jesienna mapa targowa

czwartek, 20 września 2007 14:53

Okres trwający od pierwszych dni września do późnej jesieni spędzany jest przez wielu przedstawicieli firm na uczestnictwie w konferencjach, seminariach i imprezach targowych. Szczególnie w przypadku tych ostatnich najbliższe miesiące są szczególnie interesujące, gdyż odbędą się w tym czasie jubileuszowe targi Energetab, poświęcone technice pomiarowej Control-Tech, jak też wiele imprez zagranicznych z monachijskimi Productronica na czele. Redakcja APA brała będzie udział w wielu tych wydarzeniach, zarówno jako uczestnik, jak też patron medialny. W tym miesiącu proponujemy zapoznanie się z kalendarium najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń, które warto uwzględnić w swoim kalendarzu na najbliższy kwartał.XX Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2007

Coroczne targi Energetab są, pomimo pojawiających się negatywnych ocen dotyczących warunków wystawienniczych, obowiązkowym wydarzeniem dla firm związanych z szeroko pojętą branżą energetyczną. Tegoroczne spotkanie w Bielsku-Białej ma być w ocenie organizatorów największe pod względem powierzchni targowej i liczby wystawców - swoją obecność zadeklarowało ponad 600 firm. Więcej informacji znaleźć można na dalszych stronach APA w części poświęconej targom.

11-13 września 2007, Bielsko-Biała

tel. 033 813 82 31, http://www.ziad.bielsko.pl

VII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej - Control-Tech 2007

Control-Tech to jedna z imprez targowych stanowiących rosnącą przeciwwagę dla wiosennego Automaticonu i jednocześnie coraz istotniejsze targi dla firm z różnych branż, w tym automatyki. Na wystawie prezentowane są przyrządy i systemy pomiarowe, aparatura diagnostyczna, urządzenia do kontroli biernej i czynnej oraz wiele innych produktów i rozwiązań, które związane są z techniką pomiarową. Wyróżnić można w szczególności produkty dla branży automatyki, w tym pośrednio związane z pomiarami – napędy, układy automatyzacji maszyn, narzędzia, systemy kontroli i inne. Podczas zeszłorocznych targów swoją ofertę prezentowało 140 firm międzynarodowych. Targi odbywają się jednocześnie z XIII Międzynarodowymi Targami Technologii dla Odlewnictwa Metal, VI Wystawą Technologii, Przetwarzania i Zastosowania Metali Nieżelaznych Nonfermet i II Targami Spawalnictwa.

26-28 września 2007, Kielce

tel. 041 365 12 22, http://www.targikielce.pl

Konferencja WonderWorld 2007

Umieszczenie w zestawieniu imprez targowych konferencji organizowanej przez pojedynczą firmę może dziwić, jednak w przypadku WonderWorld, której druga edycja odbędzie się na początku października, jest to uzasadnione. Celem konferencji jest przekazywanie osobom zarządzającym, ale też inżynierom w firmach z branży produkcyjnej informacji w zakresie zarządzania operacyjnego oraz pozwalających na podnoszenie zyskowności i redukcję kosztów wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Zeszłoroczne spotkanie było okazją do merytorycznej dyskusji o tych zagadnieniach i spodziewać się można powstania podobnego forum wymiany doświadczeń również w tym roku.

9-10 października 2007, Warszawa

tel. 012 428 63 00, http://www.astor.com.pl

Międzynarodowe Targi Ekologiczne Poleko 2007

Automatyka i systemy pomiarowe to ważny element systemów przemysłowych, ale również instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. Zainteresowanie tym sektorem powoduje, że dużo firm branżowych uczestniczy targach, takich jak bydgoskie Wod-Kan i poznańskie Poleko. Tematyka tych ostatnich, oprócz zagadnień związanych z dystrybucją, uzdatnianiem wody oraz oczyszczaniem ścieków, obejmuje przetwarzanie odpadów, recykling, procesy pomiarów jakości i przetwarzania powietrza. Targom towarzyszą tradycyjnie ekspozycje specjalne - Salon Czystej Energii, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i inne.

20 - 23 listopada 2007, Poznań

tel. 061 869 20 00, http://www.mtp.pl

Productronica 2007

Targi odbywające się za naszą zachodnią granicą przyciągają coraz więcej odwiedzających, ale również wystawców z Polski. Jednym z miejsc chętnie odwiedzanych przez przedstawicieli branży jest monachijska Productronica, która obywa się co dwa lata naprzemiennie z targami electronica. Podczas ostatniej jej edycji ponad 1,5 tys. wystawców spotkało się z 44 tys. odwiedzającymi targi, a dużo uwagi poświęcone było zbliżającemu się wprowadzeniu dyrektywy RoHS.

13-16 listopad 2007, Monachium

http://www.productronica.de

TABELA 1. Wybrane imprezy targowe i konferencje w najbliższych miesiącach
WRZESIEŃ
3-6XV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPOKielce
11-13XX Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2007Bielsko-Biała
11-14V Międzynarodowe Targi Narzędzi i Obrabiarek ToolexpoKatowice
13-14II Sympozjum Bezpieczeństwa Maszyn, Urządzeń i Instalacji PrzemysłowychWisła
17-20Polagra-Food Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i GastronomiiPoznań
26-28VII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej - Control-Tech 2007 (w tym wystawy towarzyszące)>Kielce
26-28XV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2007Warszawa
26-28V Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika 2007Warszawa
PAŹDZIERNIK
2Konferencja IT w Przemyśle GigaCon 2007Katowice
9-10Konferencja WonderWorld 2007Warszawa
10-12VII Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako 2007Gdańsk
10-12XII Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów - Eurotool 2007Kraków
18-19Konferencja Zarządzanie Bezpieczeństwem FunkcjonalnymJurata
22-23Konferencja Naukowo-Techniczna Automatyzacja w PrzemyśleSzczyrk
23-25Targi Nauki i Techniki Technicon 2007Gdańsk
LISTOPAD
13-16Productronica 2007Monachium
20-23Międzynarodowe Targi Ekologiczne Poleko 2007Poznań
 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Styczniki o zwiększonym bezpieczeństwie użytkowania na rynek europejski i północnoamerykański

2018-03-16   | Eaton Electric Sp. z o.o.
Styczniki o zwiększonym bezpieczeństwie użytkowania na rynek europejski i północnoamerykański

Eaton powiększa swoją ofertę styczników DILM i DILA o nowe serie DILMS i DILAS. Konstruktorzy maszyn i paneli mają teraz do dyspozycji komponenty, które w jeszcze większym stopniu zwiększają bezpieczeństwo funkcjonalne ich systemów. Dodatkowy znak "S" w oznaczeniu odnosi się do podwyższonego poziomu bezpieczeństwa.
czytaj więcej

Przetworniki poziomu Optomax w wersji o napięciu pracy do 30 VDC i wydajności prądowej 1 A

2018-03-16   |
Przetworniki poziomu Optomax w wersji o napięciu pracy do 30 V<sub>DC</sub> i wydajności prądowej 1 A

Przetworniki poziomu Optomax firmy SST Sensing są teraz dostępne w nowych wersjach Optomax Industrial o tej samej funkcjonalności, natomiast o zwiększonej elastyczności i odporności na narażenia elektryczne. Akceptują napięcia zasilania zarówno z dotychczasowego zakresu 4,5...15,4 VDC, jak i rozszerzonego od 8 do 30 VDC.
czytaj więcej