wersja mobilna
Online: 427 Wtorek, 2018.03.20
APA

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje (APA) to wydawany od 2006 roku miesięcznik branżowy poświęcony automatyce i robotyce przemysłowej, automatyce budynkowej oraz energetyce. Jest on tworzony przez doświadczony zespół redakcyjny i dociera do kadry zarządzającej w polskich zakładach przemysłowych, menadżerów, inżynierów automatyków, konstruktorów, służb utrzymania ruchu, działów zaopatrzeniowych i adresatów z sektora badawczo-rozwojowego.

W APA publikowane są obiektywne artykuły z obszaru technologii oraz biznesu, a pismo przez pięć lat obecności na rynku zyskało miano merytorycznego miesięcznika, będącego atrakcyjnym medium reklamowym dla firm branżowych. Co miesiąc publikujemy ponad 100 stron z informacjami o nowościach i trendach na rynku, wywiadami, raportami z branży oraz opisami nowych produktów, wdrożeń i aplikacji. Całość uzupełniana jest przez kilkadziesiąt reklam i artykułów firmowych - miesięcznik APA jest najchętniej wybieranym medium reklamowym w polskiej branży automatyki!

Zakres tematyczny magazynu

APA jest pismem poświęconym automatyce i sterowaniu, dystrybucji energii i wielu pokrewnym zagadnieniom, które dotyczą m.in.:

 • Przemysłu produkcyjnego - opisujemy produkty i rozwiązania dla wszystkich branż produkcji dyskretnej i sektorów procesowych, w tym motoryzacji, produkcji towarów użytkowych, branży spożywczej i farmaceutycznej, przemysłu opakowaniowego, chemicznego i petrochemicznego i innych.
 • Sektora produkcji maszyn (OEM).
 • Branży budynkowej i infrastrukturalnej.
 • Energetyki, co dotyczy energetyki zawodowej, odnawialnych źródeł energii oraz dystrybucji energii w zakładach przemysłowych i aparatury niskiego napięcia.
 • Branży robotyki, transportu bliskiego i manipulowania towarami.

Zawartość miesięcznika

Powyższą tematykę podejmujemy kompleksowo, opisując zarówno nowe technologie i produkty, wykonane wdrożenia, aplikacje systemów, jak też przedstawiając branżę od strony biznesowej i trendów rynkowych. Co miesiąc w magazynie znaleźć można następujące informacje:

 • Przegląd najważniejszych wydarzeń branżowych - targi, seminaria, szkolenia - zapowiadamy, relacjonujemy, opisujemy krytycznie. W dziale gospodarczym przedstawiamy również najważniejsze nowości na rynku automatyki, informacje o inwestycjach i trendach w sektorze produkcyjnym.
 • Wywiady - co miesiąc publikujemy obszerne rozmowy z przedstawicielami kluczowych w branży firm oraz szereg krótszych opinii różnych osób związanych z rynkiem.
 • Temat numeru - jest miejscem publikacji obszernych artykułów technicznych opisujących nowe rozwiązania w branży i wschodzące technologie.
 • Comiesięczny raport rynkowo-techniczny - dogłębna analiza wybranego sektora rynku automatyki; bazujemy na danych uzyskanych w badaniu ankietowym dostawców branżowych, przedstawiając najważniejsze w danym sektorze firmy, ich ofertę, wymagania klientów względem sprzedawanych produktów i trendy rozwojowe rynku.
 • Dział technika - miejsce publikacji artykułów dla inżynierów, często mających charakter praktyczny - opisujemy nowe rozwiązania, wdrożenia i aplikacje. Szczególnym typem tekstów są artykuły szkoleniowo-praktyczne publikowane w tzw. kąciku praktyka.
 • Nowe produkty - co miesiąc przeszukujemy informacje publikowane przez krajowych i zagranicznych dostawców automatyki, wybieramy najważniejsze z nich i opisujemy w postaci około 70 notatek dotyczących nowych produktów i rozwiązań.
 • Zawartość magazynu jest regularnie rozszerzana przez dodatki targowe - jesteśmy wystawcą i patronem wielu imprez, w szczególności publikujemy obszerne przewodniki targowe wraz z prezentacją ofert wystawców na targi Automaticon (marzec) oraz Energetab (wrzesień).

Redakcja magazynu

Magazyn tworzą inżynierowie z długoletnią praktyką i doświadczeniem w branży, co jest gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego pisma. Kontakt z redakcją.


Informator wydawniczy
 
 
 

Plan raportów i głównych tematów numerów w 2017 roku

Fakty dotyczące APA

 • Comiesięczne wydanie o średniej objętości 100-130 stron formatu A4, 12 wydań w roku.
 • Nakład 10000 egzemplarzy, większość magazynów dostarczana jest w ramach prenumeraty kwalifikowanej do przedsiębiorstw produkcyjnych, firm branżowych, uczelni oraz prenumeratorów prywatnych. Część nakładu dostępna jest w sprzedaży detalicznej w salonach prasowych.
 • Dodatkowe egzemplarze są co miesiąc rozsyłana jest bezpłatnie do grupy odbiorców VIP - przedstawicieli kluczowych krajowych i zagranicznych firm oraz instytucji z branży automatyki.
 • Nakład oraz objętość wydań specjalnych, takich jak na targi i seminaria, są odpowiednio zwiększane (do ponad 200 stron)
 • Wydanie elektroniczne towarzyszące wersji drukowanej rozsyłane jest do kilku tysięcy e-prenumeratorów.
 • Dodatki specjalne do magazynu - m.in. coroczny Informator Rynkowy Automatyki.
 • Portal www.automatykab2b.pl - witryna informacyjno-usługowa, platforma do kontaktów B2B pomiędzy dostawcami na rynku automatyki i ich klientami, miejsce publikacji wszystkich tekstów z magazynu APA.