wersja mobilna
Online: 407 Poniedziałek, 2018.04.23

Prezentacje firm

Harro Höfliger inwestuje w inteligentny interfejs HMI i zwiększa łatwość obsługi maszyn
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:13
Jak powinien działać interfejs człowiek-maszyna, aby umożliwić operatorom, personelowi serwisowemu i utrzymania ruchu efektywną i wydajną pracę? Harro Höfliger stworzył nowoczesny interfejs użytkownika dla wszystkich typów produkowanych przez siebie maszyn w oparciu o oprogramowanie zenon firmy COPA-DATA. Charakteryzuje się on intuicyjnym designem, który pozwala na szybkie uczenie się obsługi przez nowych pracowników, a także wysoką funkcjonalnością wynikającą z zastosowania technologii mulit-touch.
TwinCAT HMI - Jedno narzędzie, wiele platform wizualizacyjnych
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:58
Jak będą wyglądały przyszłe interfejsy operatorskie? Czy możliwe jest stworzenie uniwersalnego narzędzia, które zapewni maksymalną ergonomię oraz komfort użytkowania wizualizacji przy jej jednoczesnej łatwości projektowania? Inżynierowie z firmy Beckhoff odpowiadają na to ostatnie pytanie twierdząco, proponując wykorzystanie oprogramowania TwinCAT HMI. Integruje on system do tworzenia wizualizacji bezpośrednio w środowisku Microsoft Visual Studio, daje możliwość korzystania z otwartego standardu HTML5 i zapewnia wysoką wydajność i responsywność tworzonych interfejsów oraz ich niezależność od platformy sprzętowej. TwinCAT HMI spełnia tym samym wymogi stawiane rozwiązaniom zgodnym z koncepcją Industry 4.0.
Pro-face - panele na miarę Przemysłu 4.0
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:25
Kiedyś klasyczne HMI (Human Machine Interface) były tylko interfejsem komunikacyjnym, który służył do wymiany danych oraz poleceń między maszyną (sterownikiem PLC) a operatorem. Pro-face, jako pierwszy producent na świecie, zmienił postrzeganie takiego podejścia do sprawy. Spojrzał na HMI nie jako na pojedynczy produkt, lecz na skalowalne rozwiązanie, która daje użytkownikowi dużo większe możliwości.
HMI czy komputer panelowy? Co wybrać? Czym się dziś różnią?
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 09:53
Kiedyś rozwiązania HMI (Human-Machine Interface) opierały się na niewielkim wyświetlaczu, prostym mikrokontrolerze i szeregu wejść I/O cyfrowo-analogowych, interfejsów do magistrali szeregowych czy Ethernetu, a ich zaletą była przystępna cena. Dzisiaj HMI coraz bardziej przypominają przemysłowe komputery panelowe: mikrokontroler zastąpiony został mikroprocesorem, ekran wyposażony jest w panel dotykowy.
Wybór panelu operatorskiego - na co zwrócić uwagę?
piątek, 13 kwietnia 2018 13:01
Panele operatorskie HMI (Human Machine Interface) służą do wizualizacji i sterowania pracą pojedynczych maszyn lub całych linii produkcyjnych. Ich funkcjonalność i intuicyjność obsługi sprawiają, że coraz częściej zastępują klasyczne układy budowane w oparciu na przyciskach, sygnalizatorach i przełącznikach.
Monitouch z serii V9 - nowe standardy paneli HMI
piątek, 13 kwietnia 2018 12:51
Seria Monitouch V9 firmy Fuji Electric stanowi rewolucję w graficznych interfejsach użytkownika. Nowa koncepcja, nowa filozofia, dzięki której każdy użytkownik może uzyskać dostęp do najnowszych technologii sieciowych oferowanych globalnie, bez posiadania specjalistycznej wiedzy. Dzięki wydajnej komunikacji seria V9 stanowi jeden z najlepszych interfejsów komunikacyjnych między operatorem a aplikacją.
Rozwiązania systemu automatyzacji B&R dla branży morskiej
czwartek, 05 kwietnia 2018 11:23
Statki towarowe, platformy wiertnicze, porty, stocznie, a nawet bezzałogowe pojazdy podwodne wymagają szerokiej gamy wysoce wyspecjalizowanych technologii i aplikacji. Na światowym rynku stoczniowym panuje duża konkurencyjność, ale i spore wyzwania, np. te związane z kapitałochłonnością inwestycji czy zapewnieniem norm ochrony środowiska. Potrzeba innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań technologicznych w tym sektorze jest tutaj zatem koniecznością dla minimalizacji ryzyka biznesowego i zapewnienia sukcesu przedsiębiorstwa. Rozwiązania automatyzacji firmy B&R zapewniają właściwy kurs dla innowacyjności i optymalizacji kosztów w branży morskiej: wytrzymały, skalowalny i rozproszony sprzęt wraz z doskonale z nim współpracującymi komponentami oprogramowania płynnie obsłużą zadane funkcjonalności aplikacji i potrzeby przedsiębiorstw z tej branży.
Automatyka w kształcie jachtu
czwartek, 05 kwietnia 2018 10:57
Na jachcie Limitless kompaktowy moduł I/O TBEN o stopniu ochrony IP69K zapewnia niezawodną komunikację pomiędzy czujnikami i elementami wykonawczymi oraz sterownikiem, wykorzystując protokół EtherNet/IP.
Sygnalizacja w branży stoczniowej i offshore
czwartek, 05 kwietnia 2018 10:38
Przemysł stoczniowy obejmuje całą infrastrukturę transportową, magazynową oraz produkcyjną. Do każdego z tych działów wkroczyły już nowe technologie produkcji czy systemy zarządzania logistyką. Oznacza to, że zmniejsza się udział liczbowy zatrudnionego personelu, a zwiększa stopień automatyzacji procesów. Wymusza to na projektantach zastosowanie odpowiednich urządzeń gwarantujących bezpieczeństwo eksploatacji oraz niezawodność działania w długim przedziale czasu.

zobacz wszystkie Pozostałe prezentacje