Pasja i doświadczenie przy produkcji wyrobów ciastkarskich

| Prezentacje firmowe Artykuły

Słabość człowieka do słodyczy to zjawisko znane od wieków. Już w czasach starożytnych były one nieodłącznym elementem uczt, jako źródło rozkoszy i przyjemności. Na początku, gdy nie znano jeszcze cukru, do kandyzowania owoców, kwiatów, a nawet łodyg roślin wykorzystywano miód. W dzisiejszych czasach nawet najbardziej smakowite słodycze trudno sobie wyobrazić bez zaawansowanej technologii.

Pasja i doświadczenie przy produkcji wyrobów ciastkarskich

 

Już od ponad 60 lat Spółdzielnia Pracy Cukry Nyskie jest obecna na rynku wyrobów ciastkarskich. Firma znana jest przede wszystkim z wyśmienitych markiz, doskonałych herbatników, chrupiących wafli i lekkich biszkoptów. W długiej historii swojego istnienia firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. certyfikat BRC Global Standard Food klasy A (certyfikat według Międzynarodowego Standardu Żywieniowego BRC). Chcąc dotrzymać kroku nowoczesnym trendom w branży cukierniczej oraz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, Cukry Nyskie nieustannie dążą do poprawy konkurencyjności swoich wyrobów.

Dlatego też przy sterowaniu piecem do wypieku ciastek kruchych firma zdecydowała się użyć sprzętu Mitsubishi Electric. Z pomocą i zaangażowaniem pana Dariusza Szolca, twórcy sterowania, udało się osiągnąć zamierzony cel. Zastosowanie w maszynie panelu dotykowego serii GT 12 pozwoliło na śledzenie i monitorowanie alarmów, historii, a także wprowadzenie poziomów zabezpieczeń parametrów pracy linii. Dzięki sterownikowi PLC serii FX3U możliwe stało się sterowanie całym procesem produkcji i temperaturą w poszczególnych komorach. Wykorzystanie przetwornicy częstotliwości serii FR-D700 zapewniło z kolei efektywne napędzanie linii z ciastkami, przy jednoczesnym uzależnieniu prędkości przesuwu od czasu wypieku danego ciastka.

Magdalena Imielska
Mitsubishi Electric Europe B.V

www.mitsubishi-automation.pl