wersja mobilna
Online: 402 Poniedziałek, 2017.12.11

Prezentacje firm

Emerson to również aplikacje windowe

poniedziałek, 13 stycznia 2014 11:52

Emerson to koncern zrzeszający ponad 60 marek związanych z przemysłem technicznym: automatyzacją, robotyzacją, technologią przemysłową i środowiskową, który obsługuje około 70% rynku automatyki na świecie. Wśród tych marek znajdują się Leroy-Somer i Control Techniques produkujące napędy elektryczne: silniki, motoreduktory i przemienniki częstotliwości w swoich 38 fabrykach zlokalizowanych na całym świecie, w większości w Unii Europejskiej.


W naszej ofercie mamy energooszczędne, wysokiej jakości silniki i przemienniki częstotliwości do zastosowań w windach: wciągarki bezprzekładniowe z typoszeregów "XA" oraz "Z" kontrolowane przez Unidrive SP. "XA" to nasze sztandarowe produkty. Są to wciągarki z magnesami trwałymi, które przystosowane są do wymogów rynku europejskiego (spełniają wszelkie normy EN81-1 z załącznikiem A3) i charakteryzujące się bardzo dobrym współczynnikiem jakości do ceny. Można je instalować w windach o udźwigu do 2500 kg (2:1) i prędkościach przemieszczania się do 2,5m/s. Typoszereg "Z" to duże maszyny dla udźwigów do 5000 kg (2:1) i prędkościach do 5m/s, które są częściej montowane w supermarketach, biurowcach i fabrykach.

Produkowane przez nas silniki są uznawane za najbardziej kompaktowe a zarazem bardzo wydajne. Montowane są z kołami o średnicach od 160 do 640 mm z certyfikowanymi wałami i hamulcami oraz enkoderami absolutnymi. Z powodzeniem nadają się do zabudowy bez i z maszynownią, do nowych szybów i modernizowanych.

Potwierdzeniem znajomości marki Leroy Somer jest produkcja wciągarek na poziomie 5 tysięcy sztuk na rok, a razem z innymi wciągarkami dedykowanymi do wind dla firmy Schiendler - LS sprzedaje łącznie 25 tysięcy sztuk silników windowych rocznie.

Łącząc ofertę z przemiennikami Unidrive SP oraz aplikacją windową jesteśmy w stanie zaoferować kompletny napęd do wind gwarantujący wysokie osiągi, najwyższy komfort jazdy i możliwość modułowych rozwiązań, które łatwo można dostosować do niemal każdych wymagań klienta. Uzupełnieniem rozwiązań mogą być cyfrowe prostowniki hamulca lub elektroniczne karty zjazdu awaryjnego LICARE pozwalające na obsługę windy nawet przy awarii falownika czy enkodera.

Najpopularniejszą wciągarką wśród polskich klientów jest wciąż 16-biegunowa XAF1M z kołem linowym 200 mm, który przy przełożeniu olinowania 2:1 jest w stanie rozpędzić kabinę o udźwigu 630 kg i wadze do 850 kg do prędkości 1m/s. Jej kompaktowość (zabudowa w prostokącie 258×421×272 mm), waga (niecałe 100 kg) oraz cena czyni z niej lidera wśród urządzeń do takich zastosowań. Dodatkowym atutem związanym z popularnością tych wciągarek jest magazyn w Poznaniu, dzięki któremu możemy dostarczyć produkt w krótkim czasie.

W aplikacjach o ładowności kabiny do 1000 kg w przełożeniu 2:1 świetnie sprawdzają się wciągarki XAP2L oraz XAF2M z kołami 240 mm. XAP jest tańszą alternatywą z kołem osadzonym pomiędzy łożyskami wału (koło linowe jest zabudowane z obu stron). Takie rozwiązanie pozwala na lepsze, bardziej symetryczne rozłożenie sił wpływających na konstrukcję nośną silnika.

Właśnie do tej opcji przekonały się firmy takie jak Kleemann czy Raloe. XAF to tradycyjna wciągarka o podłużnym kształcie zakończona kołem zewnętrznym podobnie jak jej większe siostry (XAF3, XAF4 i XAF6). Jej atutem jest możliwość montażu z różnymi kołami linowymi i łatwiejsza obsługa serwisowa.

Wszystkie wciągarki dostarczamy z wyprowadzeniem kablowym zasilania (2m) i enkodera (6m z wtyczką), które można opcjonalnie zmienić. Można je dowolnie łączyć z falownikami Unidrive SP, które również mają szereg atutów. Unidrive SP mogą współpracować niemal ze wszystkimi sterownikami windowymi oraz zapewnić kontrolę praktycznie każdego silnika AC, DC bądź bezreduktorowego.

Opcjonalne oprogramowanie pozwala też na pracę w trybie direct-to-floor dla większych prędkości i komfortu. Napęd umożliwia podłączenie 12 różnych typów enkoderów, w tym inkrementalnych, SinCos, Hiperface, EnDat oraz rezolwerów. Ma on także zintegrowany port, a wysoka częstotliwość kluczowania (do 16 kHz) gwarantuje cichą pracę silnika.

Wewnętrzny filtr EMC redukuje zakłócenia o częstotliwościach radiowych generowane do sieci. W przypadku krótkich kabli silnikowych Unidrive SP z wewnętrznym filtrem EMC spełnia wymagania normy EN61800-3 dla środowiska przemysłowego (kat. C3). Wbudowana funkcja Safe Torque Off gdy jest aktywna, zapewnia, że przemiennik częstotliwości nie wytworzy momentu na silniku, a przez to zabezpiecza przed jego uruchomieniem.

Unidrive SP pozwala także na pracę regeneracyjną i oddawanie energii z powrotem do sieci (dwa falowniki połączone szyną DC) oraz certyfikowaną pracę bez styczników wg normy EN81-1. Konfigurację wielu takich samych wind umożliwia karta SmartCard, która pozwala na szybkie kopiowanie parametrów.

Emerson wychodzi także naprzeciw nowoczesnym trendom w branży dźwigowej. Pracujemy nad wprowadzeniem jeszcze bardziej uniwersalnych silników i prostszych, bardziej zaadaptowanych falowników, które mają spełniać wymogi nowelizacji normy EN81, która prawdopodobnie zostanie wprowadzona w 2015 roku. Rozwiązania te były prezentowane na październikowych targach Interlift w Augsburgu.

Emerson Industrial Automation
www.emersonindustrial.com

 

Katalog firm