wersja mobilna
Online: 406 Sobota, 2018.01.20

Prezentacje firm

Siłowniki do pracy w trudnych warunkach i do dużych obciążeń

poniedziałek, 23 marca 2015 14:15

Zakłady przemysłowe codziennie stają przed koniecznością optymalizacji procesów z myślą o uzyskaniu maksymalnej efektywności pracy maszyn i personelu. Wielu konstruktorów maszyn przekonało się już, że systemy siłowników elektrycznych stanowią najlepszy sposób na osiągnięcie tego celu. W artykule przedstawiamy ofertę siłowników Techline firmy Linak. W porównaniu z innymi systemami zapewniają one redukcję kosztów, uproszczenie montażu oraz prostszą integrację z układami sterowania.


Systemy Techline pozwalają na automatyzację i usprawnienie wielu zadań. W szerokiej ofercie produktowej dostępne są rozwiązania umożliwiające realizację dowolnego typu ruchu w zastosowaniach przemysłowych, związanych z energetyką odnawialną, maszynami, pojazdami i wieloma innymi.

SIŁOWNIKI LINIOWE

Siłowniki Techline mogą być stosowane w trudno dostępnych miejscach, cechują się dużymi prędkościami ruchu i dużymi siłami, a także bezobsługowością oraz wysoką trwałością. Typoszereg obejmuje kilkanaście modeli różniących się maksymalnymi siłami (od kilkuset niutonów do 15 kN), prędkościami ruchu (do ponad 150 mm/s) oraz innymi cechami - takimi jak stopień ochrony, napięcie zasilania czy sposoby zatrzymywania siłownika.

W większości przypadków możliwy jest też dobór opcjonalnych podzespołów, takich jak czujniki, potencjometry, wyłączniki krańcowe, itd. Pozwala to na precyzyjny dobór elementu wykonawczego do aplikacji oraz zastąpienie siłownikiem elektrycznym odpowiednika pneumatycznego lub hydraulicznego. W tabeli przedstawiono wybrane produkty wraz z ich parametrami.

Siłowniki firmy Linak cechują się solidną, metalową konstrukcją i są poddawane rygorystycznym testom, których celem jest zagwarantowanie niezawodności działania i długoterminowej sprawności. Obejmuje to testy klimatyczne, wytrzymałościowe (drgania i wibracje) oraz elektryczne, gdzie testowana jest m.in. odporność urządzeń na zaburzenia elektromagnetyczne.

INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA IFLEX

Siłowniki Techline z opcją iFLEX wyposażone są w zintegrowany mostek H, który pełni rolę kontrolera silnika. Eliminuje on konieczność stosowania skrzynek kontrolnych, przekaźników oraz innych podzespołów - wszystkie elementy znajdują się wewnątrz siłownika. iFLEX to cztery zaawansowane rozwiązania:

 • IC B asic - wersja plug&play gotowa do natychmiastowego podłączenia
  Siłownik dostarczany jest klientowi w postaci wstępnie skonfigurowanej do konkretnej aplikacji. Możliwe jest spersonalizowanie takich parametrów jak: skok, prędkość, ograniczenie natężenia prądu oraz sprzężenie zwrotne. Użytkownik w praktyce otrzymuje gotowe do podłączenia rozwiązanie.
 • IC Advanced - opcja do personalizacji
  Rozwiązanie umożliwiające przystosowanie siłownika do indywidualnych wymagań - korzystając z prostego w obsłudze narzędzia użytkownik ma dostęp m.in. do regulacji prędkości, skoku oraz maksymalnego natężenia prądu. Opcja IC Advanced obejmuje także rozbudowane funkcje monitorowania i odczytu informacji dotyczących stanu pracy siłownika.
 • Parallel - inteligentny napęd równoległy
  Oprogramowanie pozwala na pracę do ośmiu siłowników pracujących w układzie równoległym. Wyposażony w mostek H siłownik główny nadzoruje działanie do 7 siłowników zależnych, przy czym nie jest wymagane stosowanie skrzynek kontrolnych czy skomplikowanego okablowania.
 • Bus - wersja z magistralą danych
  Siłowniki iFLEX są dostarczane z magistralą w standardzie Modbus RTU RS-485 lub LINbus. Dodatkowo zapewniają pełną personalizację oraz zaawansowane monitorowanie stanu.
Techline - szeroki zakres rozwiązań
 • Automatyka przemysłowa
 • Farmy fotowoltaiczne i elektrownie wiatrowe
 • Maszyny budowlane
 • Maszyny rolnicze
 • Pojazdy ogrodnicze
 • Łodzie i jachty
 • Przemysł spożywczy
 • Pojazdy dla osób niepełnosprawnych
 • Wentylacja oraz automatyka w budynkach
 • Samochody ciężarowe oraz pojazdy

KOLUMNY PODNOSZĄCE I INNE PRODUKTY

Linak Techline to przede wszystkim elektryczne siłowniki liniowe, które tworzone są z myślą o eksploatacji w trudnych warunkach pracy. Oprócz nich firma oferuje specjalistyczne kolumny podnoszące (patrz druga tabela), które służą do podnoszenia blatów, stołów roboczych, foteli i innych obiektów. Uzupełnieniem są piloty do sterowania pracą siłowników oraz skrzynki kontrolne, które umożliwiają podłączanie dodatkowych akcesoriów.

POZNAJ FIRMĘ LINAK

Oprócz omawianych produktów Linak oferuje także specjalistyczne rozwiązania dla innych sektorów branżowych, gdzie wymagane jest przemieszczanie obiektów oraz regulacja położenia. Firma dostarcza nowatorskie rozwiązania z siłownikami dla szpitali i sektora medycznego (produkty z grup Medline i Careline), rozwiązania do zastosowań w biurkach, stołach i stanowiskach pracy (Deskline) oraz urządzenia do elektrycznej regulacji łóżek (Homeline).

Szczegółowe informacje o ofercie dostępne są na stronie www.linak.pl.

LINAK Polska
www.linak.pl

 

Katalog firm