wersja mobilna
Online: 405 Poniedziałek, 2017.12.11

Prezentacje firm

Uruchomienie montowni w Polsce. SIMOGEAR - nowoczesne motoreduktory

piątek, 18 listopada 2016 10:38

Wymagania logistyczne stawiane producentom napędów przemysłowych stale rosną. Elastyczność dostaw, jako odpowiedź na zmienne zapotrzebowanie odbiorców, jest dziś oczekiwaniem wielu branż wykorzystujących napędy, a zwłaszcza branży przenośników. Dlatego od października tego roku STERNET sp. z o.o. rozpoczyna montaż przekładni SIMOGEAR w Polsce.


Simogear - nowa seria motoreduktorów SIEMENS - stanowi kontynuację i rozwinięcie istniejącego standardu. Portfolio z dobrze zestopniowanym ciągiem kolejnych rozmiarów, w pełnym zakresie dostępnych przełożeń i mocy cechuje się pełną kompatybilnością z ogólnym standardem obowiązującym na polskim i światowym rynku. Ze względu na uniwersalność wymiarów montażowych i gabarytowych, SIMOGEAR może być z łatwością stosowany w nowych napędach oraz łatwo integrowany w napędach istniejących.

ŚWIETNIE ZAPROJEKTOWANE

Dzięki standaryzacji wymiarów montażowych, zwłaszcza w zakresie: średnic i wzniosów wałów, mocowania łap i wymiarów kołnierzy - SIMOGEAR jest idealnie dopasowany do standardów projektowych przyjętych i stosowanych od lat. Oznacza to, że mogą Państwo w każdej chwili dowolnie wybierać dostawców nowych aplikacji oraz łatwo zmodernizować lub zmienić istniejące konfiguracje kompletnych rozwiązań napędowych. Dzięki standaryzacji SIMOGEAR koszty nowej aplikacji czy koszty ewentualnych modernizacji będą niskie.

DOSKONALE DOPASOWANE

Motoreduktory ślimakowe, walcowe, walcowe płaskie i walcowe-stożkowe w zakresie mocy od 0,09 do 30 kW są dostępne od ręki. Zaletą serii SIMOGEAR są wyższe współczynniki bezpieczeństwa oraz większe momenty znamionowe niż w przypadku konkurencyjnych motoreduktorów o podobnych wielkościach.

W porównaniu do poprzedniej serii, zwiększono ilość wielkości obudów przekładni, co pozwoliło na bardziej precyzyjne zestopniowanie momentu obrotowego. Uzyskano napędy, które mogą lepiej spełniać wymagania w zakresie nominalnego momentu obrotowego, przełożenia czy współczynników bezpieczeństwa.

PRZEWAGA TECHNOLOGICZNA

Dzięki zastosowaniu konstrukcji zębnika typu plug-in (koło uzębione wału silnika wprasowywane w wał) osiągnięto wyższe przełożenia w porównaniu do zębników nasadzanych na wał silnika.

Takie rozwiązanie w wielu przypadkach jest bardziej ekonomiczne, ponieważ dzięki uzyskaniu wyższego przełożenia na pierwszym stopniu można dobrać napęd mniejszy o mniejszej liczbie przełożeń. Również często, podczas doboru przekładni, dzięki zastosowaniu zębnika wprasowywanego w wał silnika, można zrezygnować z droższych silników 6- lub 8-biegunowych na rzecz tańszego, standardowego silnika 4-biegunowego.

ZALETY W SKRÓCIE
  • Energooszczędność. Optymalnie zaprojektowany z myślą o minimalizacji strat własnych. Zastosowane wysoko sprawne silniki Siemens.
  • Dopasowanie mocy. Dobrze zestopniowane zakresy dostępnych mocy, momentów i przełożeń. Płacisz dokładnie za to, czego potrzebujesz.
  • Minimalizacja gabarytów. SIMOGEAR zmieści się wszędzie. Kompaktowa konstrukcja o optymalnych gabarytach.
PEWNA EKSPLOATACJA

W Polsce firma STERNET sp. z o.o. oprócz montażu nowych przekładni zapewnia błyskawiczną dostępność do wszystkich części zamiennych, zarówno najnowszej serii SIMOGEAR, jak i poprzedniej serii MOTOX.

Oprócz pełnego asortymentu części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych takich jak oleje, smary i uszczelnienia, lokalne centrum produkcyjno-dystrybucyjno-serwisowe zapewnia dobór, szybką produkcję i dostawę napędów zamiennych. Inżynierowie serwisu z firmy STERNET sp. z o.o. zapewnią również szybką diagnostykę napędu oraz najkrótszy możliwy czas ewentualnej naprawy.

STERNET sp. z o.o.
www.sternet.pl

 

Katalog firm