wersja mobilna
Online: 571 Niedziela, 2017.11.19

Prezentacje

WObit E.K.J.Ober s.c.

Kontroluj fabrykę ze smartfonem w dłoni

Urządzenia mobilne, głównie smartfony, podbijają świat, co potwierdzają raporty różnych firm badawczych i analitycznych. Przykładowo Cisco podaje w swoim raporcie "Cisco Visual Networking Index", że do 2021 roku niemal trzy czwarte wszystkich urządzeń podłączonych do sieci mobilnej będzie urządzeniami "smart". Ta znacząca zmiana...

Czytaj dalej

Robot z wirtualną mapą w Twojej firmie

Jednym z ostatnich trendów podbijających różnorodne branże jest wszechobecna personalizacja, dotycząca zarówno treści, jak i produktów. Klienci zyskują możliwość kupienia masła czekoladowego ze swoim imieniem na etykiecie, płatków śniadaniowych o unikatowej kompozycji czy butów sportowych z dobraną przez nich kolorystyką....

Czytaj dalej

SCADA PcVue w transporcie

Rosnąca potrzeba mobilności społeczeństwa, a także wpływ infrastruktury na rozwój gospodarczy wymuszają jej nieustanną modernizację. Skutkuje to wdrażaniem najnowocześniejszych technologii, które mają za zadanie podnieść sprawność komunikacji, poprawić płynność ruchu i bezpieczeństwo.

Czytaj dalej

Bezkontaktowa detekcja czy wiele więcej?

W przemyśle powszechnie stosowane są niedrogie czujniki zbliżeniowe do prostego wykrywania obiektów. Często jest to wystarczający pomiar, jednakże w dobie dostępności tak wielu różnorodnych technologii, a także modernizacji maszyn podnoszącej ich efektywność, może warto zastanowić się, czy niewielka zmiana czujnika nie otworzy...

Czytaj dalej

Czujniki konfokalne otwierają nowe możliwości pomiarowe

Na rynku dostępnych jest wiele technologii pomiarowych do realizacji pomiarów bezkontaktowych, wśród których popularne są metody optyczne, a szczególnie czujniki laserowe. Jednakże pewne zadania możliwe są do wykonania przez specyficzne czujniki optyczne jakimi są systemy konfokalne.

Czytaj dalej

Zintegrowana kontrola jakości

Miniaturyzacja oraz rosnąca funkcjonalność bezkontaktowych czujników przemieszczenia, bazujących na elektromagnetycznej zasadzie pomiarowej, lecz również prosta integracja w procesie stanowią decydujące czynniki w wysoce zautomatyzowanym środowisku przemysłowym. Zintegrowane czujniki kontrolują jakość gotowego produktu, co więcej...

Czytaj dalej

Zrobotyzowana paletyzacja z robotem Tower TR1200

Konieczność zapewnienia ciągłego i terminowego przepływu produktów w całym cyklu produkcyjnym sprawia, że coraz częściej do realizacji tego zadania wykorzystuje się roboty przemysłowe. Jednym z pierwszych robotyzowanych procesów w przedsiębiorstwach produkcyjnych jest paletyzacja, gdyż wiąże się ona z monotonną, powtarzalną...

Czytaj dalej

Czujniki temperatury do precyzyjnych pomiarów

Wśród różnych technologii pomiarowych firma WObit proponuje bezkontaktowe czujniki temperatury IR firmy Micro-Epsilon odpowiednie do różnorodnych aplikacji. Urządzenia te precyzyjnie monitorują i kontrolują temperaturę procesu, pomagają zlokalizować gorące punkty w miejscach krytycznych dla funkcjonowania maszyny, fabryki czy...

Czytaj dalej

Roboty MOBOT AGV

Roboty MOBOT AGV firmy WObit to rozwiązanie, które całkowicie eliminuje konieczność pracy człowieka na określonym odcinku pracy robota. Pomaga zoptymalizować produkcję, tzn. skrócić czas realizacji procesów, ograniczyć koszty i odciążyć pracowników w wykonywaniu ciężkich i monotonnych zadań.

Czytaj dalej

Energooszczędne silniki BLDC w ofercie WObit

W przemyśle zużywa się znaczne ilości energii do zasilania różnorodnych procesów wytwórczych. Poszukując oszczędności i sposobów na zwiększenie wydajności energetycznej przedsiębiorstwa, warto zwrócić uwagę na napędy stosowane w maszynach produkcyjnych.

Czytaj dalej

Urządzenia pomiarowe firmy WObit w przemyśle

Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wykonanie pomiarów i wizualizacja wartości, takich jak temperatura siła czy sygnały cyfrowe lub analogowe, stosuje się wskaźniki i urządzenia pomiarowe. W wielu procesach urządzenia te używane są również do regulacji i sterowania procesami, coraz częściej stanowią one część większych...

Czytaj dalej

Wydajne napędy przemysłowe

Dobór odpowiedniego napędu to podjęcie decyzji, które czynniki są dla nas najistotniejsze – odpowiednie parametry techniczne, możliwości sterowania, interfejsy komunikacyjne, a może cena? Coraz częściej kompromisowym rozwiązaniem spełniającym większość tych wymogów jest serwonapęd.

Czytaj dalej

Narzędzia do skutecznej komunikacji w przemyśle

Skuteczna komunikacja jest niezwykle istotna nie tylko w kontaktach interpersonalnych, społecznych czy w organizacji. Także w przemyśle sprawne porozumiewanie się, w tym wypadku z maszynami, warunkuje efektywność wielu procesów. Stąd niesłabnąca popularność paneli HMI - czyli jak wskazuje angielska nazwa interfejsu człowiek -...

Czytaj dalej

Zarządzanie rozproszonymi źródłami energii

Przed rozwijającym się rynkiem energii elektrycznej pojawia się coraz więcej wyzwań związanych zarówno z warunkami dostawy, zapewnieniem odpowiedniej jakości energii, jak i poprawieniem efektywności systemu energetycznego.

Czytaj dalej

Skuteczna kontrola jakości za pomocą czujników laserowych

W wielu procesach kontrola i sterowanie jakością odgrywają coraz istotniejszą rolę. Szczególną wagę do tych działań przykłada się w przemyśle farmaceutycznym czy spożywczym, a także w branży motoryzacyjnej, choć w wielu dziedzinach stanowi to nieodłączny etap procesów produkcyjnych.

Czytaj dalej

Kamery termowizyjne i pirometry Micro-Epsilon

Monitorowanie przebiegu procesów technologicznych jest niezbędne w celu zapewnienia ich poprawności i ciągłości. Jednym z najczęściej kontrolowanych parametrów jest temperatura. Własność ta odgrywa istotną rolę zwłaszcza w produkcji tworzyw sztucznych czy szkła.

Czytaj dalej

Proste i niezawodne pomiary rolek

Produkcja papieru, druk czy wytwarzanie metalowych arkuszy wymagają użycia różnego rodzaju rolek czy walców. Aby otrzymać produkt o wysokiej jakości, konieczne jest właściwe ustawienie rolek oraz stosowanie wałków bez defektów. Firma Tekscan przygotowała system NPAT przeznaczony do tego typu aplikacji.

Czytaj dalej

Zarządzanie budynkiem za pomocą systemu SCADA PcVue

Potrzeba optymalizacji środowiska rozwoju roślin doprowadziła do powstania idei inteligentnego budynku i systemu nim zarządzającego. Pomysł, który pojawił się prawie pięćdziesiąt lat temu, dziś na dobre rozgościł się na salonach całego świata i jest cały czas udoskonalany.

Czytaj dalej

Nowy robot AGV42 firmy WObit

Parafrazując znane powiedzenie - jeśli nie chcesz przechadzać się wśród półek po potrzebne Ci komponenty, spraw, żeby półki przyszły do Ciebie. Jak tego dokonać? Jedną z metod, popularnych zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, jest zastosowanie robotów AGV.

Czytaj dalej

Najmniejsze kamery termowizyjne w przemyśle

Temat termowizji powraca przy okazji rozpoczynającego się okresu grzewczego, gdyż ta metoda pomiarowa jest bardzo popularna w budownictwie. Jednak coraz częściej kamery stosowane są również w przemyśle, szczególnie w kontroli jakości. WObit proponuje kamery z serii thermoIMAGER TIM produkcji Micro-Epsilon charakteryzujące się...

Czytaj dalej

Precyzyjne manipulowanie dużymi masami

Transport jest jednym z wielu procesów umożliwiających przemieszczanie obrabianych elementów z miejsca na miejsce. Konieczność zapewnienia ciągłego i terminowego przepływu produktów (często o dużej masie) w całym cyklu produkcyjnym sprawia, że coraz częściej do realizacji tego zadania wykorzystuje się roboty przemysłowe.

Czytaj dalej

Bezkontaktowe czujniki optyczne do pomiaru odległości i przemieszczenia

Detekcja pozycji obiektów, odległości i przemieszczenia to jedne z najczęściej wykonywanych pomiarów w automatyce. Może ona być realizowana za pomocą różnych metod, wśród których można wyróżnić pomiary optyczne. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagany jest większy zakres pomiarowy oraz duża precyzja.

Czytaj dalej

Robot Tower wraz z chwytakami do zastosowań w przemyśle spożywczym

Szybkie i powtarzalne przenoszenie elementów, pakowanie czy paletyzacja to codzienne zadania w różnych branżach przemysłu, w tym w przemyśle spożywczym. Firma WObit do wypełniania takich zadań proponuje roboty typu Tower własnej produkcji.

Czytaj dalej

System napędowy frezarki

Kształtowanie przedmiotu wymaga precyzyjnych narzędzi. Do ich pozycjonowania niezbędne są powtarzalne i dokładne układy mechatroniczne. Firma WObit proponuje wykorzystanie nowych modułów liniowych MLAS16 jako systemu napędowego maszyn przeznaczonych np. do obróbki drewna.

Czytaj dalej

Systemy wielonapędowe w sieci CAN

Protokół CAN dzięki swojej elastyczności cieszy się dużą popularnością w automatyce przemysłowej. Od implementacji w latach osiemdziesiątych w przemyśle motoryzacyjnym jego wydajność została zwiększona, a dziś prócz Modbusa i Ethernetu należy do podstawowych magistrali komunikacyjnych w przemyśle.

Czytaj dalej

System znakujący bazujący na modułach liniowych WObit

Wymagania rynku sprawiają, że większość produktów przed dopuszczeniem ich do sprzedaży jest w jakiś sposób oznaczana. Dąży się zatem, aby proces umieszczania informacji na produkcie bądź jego opakowaniu był wydajny i powtarzalny. Firma WObit proponuje zastosowanie modułów liniowych własnej produkcji do automatyzacji znakowania...

Czytaj dalej

Roboty kartezjańskie do szybkich operacji

Konkurencyjność to słowo klucz, napędzające firmy do ciągłego rozwoju i modernizacji procesów produkcyjnych. Zwiększanie wydajności, przy zachowywaniu wysokich norm higieny i jakości, wpływa na rosnącą automatyzację i robotyzację procesów w różnorodnych branżach.

Czytaj dalej

Nowe rozwiązania w termowizji

Wszędzie tam, gdzie na podstawie rozkładów temperatury i jej zmian można wnioskować o zachodzących zjawiskach, stosowane są kamery termowizyjne. Możliwość bezkontaktowej realizacji pomiarów trudno-dostępnych miejsc sprawia, że ich popularność stale rośnie.

Czytaj dalej

Gwarancja sprawności pojazdów mobilnych

Efektywność energetyczna silników elektrycznych to istotny aspekt, na który również należy zwrócić uwagę przy doborze napędu do danej aplikacji. Nie tylko ze względu na dbałość o środowisko naturalne, ale także aby zwiększyć wydajność produkcji i ograniczyć koszty energii elektrycznej.

Czytaj dalej

Serwonapędy Kinco

W przemyśle coraz wyraźniej widać trend zmierzający do tego, aby produkować szybciej, lepiej i oczywiście taniej. W odpowiedzi na te potrzeby producenci starają się dostarczać coraz bardziej precyzyjne, dynamiczne, a przy tym atrakcyjne cenowo urządzenia. Rosnącą popularnością cieszą się serwonapędy, które mogą być stosowane...

Czytaj dalej

Bezkontaktowe pomiary w przemyśle

Czujniki zbliżeniowe czy optyczne to element, bez którego trudno sobie wyobrazić maszynę czy systemy automatyki. Umożliwiają one bowiem bezkontaktową kontrolę pracy maszyny, wykrywanie obecności obiektów, określanie cech elementów, a także realizację wielu innych zadań. Firma WObit, od wielu lat dostarczająca komponenty do...

Czytaj dalej

Aktuatory liniowe z hybrydowymi silnikami krokowymi

Silniki krokowe to napędy dające duże możliwości kontroli ruchu i precyzyjnego pozycjonowania. Do aplikacji wymagających przemieszczeń liniowych firma WObit proponuje nowe aktuatory liniowe z hybrydowymi silnikami krokowymi amerykańskiej firmy Haydon Kerk.

Czytaj dalej

Panele i inne urządzenia automatyki przemysłowej w ofercie firmy WObit

Panele dotykowe na dobre zadomowiły się w przemyśle, gdzie wykorzystywane są m.in. do wizualizacji procesów, rejestracji i analizy danych. Ze względu na dużą funkcjonalność panele wykorzystywane są w różnorodnych gałęziach przemysłu, począwszy od automatyki produkcyjnej aż po maszyny budowlane, jak również automatykę...

Czytaj dalej

Robotyka przemysłowa w ofercie firmy WObit

Coraz częściej małe i średnie przedsiębiorstwa, aby pozostać konkurencyjne, wdrażają różnorodne rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, usprawniające ich procesy produkcyjne. W odpowiedzi na takie potrzeby firma WObit proponuje różnorodne komponenty jak również roboty kartezjańskie i SCARA własnej produkcji z...

Czytaj dalej

Moduły ML jako podstawa konstrukcji urządzeń pomiarowych

Detekcja obiektów oraz identyfikacja ich położenia i wymiarów jest niezbędna w automatyce produkcyjnej, jak też w sprawnym funkcjonowaniu różnorodnych maszyn. Do realizacji tego zadania powszechnie stosuje się różnego rodzaju czujniki zbliżeniowe oraz optyczne. Firma WObit, oprócz szerokiej oferty czujników o różnym stopniu...

Czytaj dalej

Niezawodność komponentów WObit gwarancją bezpieczeństwa w urządzeniach dźwigowych

W pracy dźwigów, wind oraz różnego rodzaju podnośników kluczowe jest zapewnienie bezpiecznego i precyzyjnego działania maszyny. Jedną z najistotniejszych kwestii jest zagwarantowanie poprawnego pozycjonowania, co jest możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń pozwalających upewnić się, że pozycja jest poprawnie zmierzona. WObit w...

Czytaj dalej

Czujniki optyczne w wymagających aplikacjach pomiarowych

Materiałem stanowiącym duże wyzwanie dla technologii pomiarowych jest drewno, gdyż może ono zmieniać swoje własności fizyczne pod wpływem czynników zewnętrznych. Z takimi utrudnieniami dobrze radzą sobie laserowe czujniki optyczne firmy Micro-Epsilon, które stosowane są w różnorodnych aplikacjach pomiaru przemieszczenia i...

Czytaj dalej

Nowoczesne i wytrzymałe zaciski firmy Zimmer

Elementy hamujące i trzymające są cichą i niezauważalną częścią różnorodnych maszyn i układów, jednak ich rola w zapewnianiu bezpieczeństwa i dokładności jest nieoceniona. Wysoka jakość materiałów oraz wykonania, a także nie mniej ważna nowoczesna technologia sprawiają, że zaciski i hamulce Zimmer zaimplementowane raz w...

Czytaj dalej

Kompleksowy system sterowania i wizualizacji pracy maszyny

Kontrola i sterowanie procesami produkcyjnymi wymagają stosowania kompleksowych i efektywnych rozwiązań - takich jak systemy ze sterownikami programowalnymi. Spośród bogatej oferty na polskim rynku coraz częściej wybierane są funkcjonalne urządzenia firmy Kinco. WObit, który jest generalnym dystrybutorem produktów Kinco w Polsce, poza...

Czytaj dalej

50 lat specjalizacji w produkcji enkoderów absolutnych

Fraba świętuje pięćdziesięciolecie wytwarzania enkoderów absolutnych. Już w 1963 roku firma rozpoczęła sprzedaż tych produktów, po tym jak opracowała jedne z pierwszych na świecie optycznych enkoderów absolutnych. Od tego czasu POSITAL, obecnie spółka należąca do grupy Fraba i zajmująca się wytwarzaniem enkoderów,...

Czytaj dalej

Nowe trendy w technice termowizyjnej

Do precyzyjnej kontroli jakości produkcji niezbędne jest wykorzystanie urządzeń zapewniających rzetelne i dokładne pomiary. Gdy istnieje potrzeba szczegółowego pomiaru temperatury powierzchni bądź określonego punktu, dobrym rozwiązaniem jest użycie kamer termowizyjnych. Ich zastosowanie pozwala m.in. na znaczące obniżenie kosztów...

Czytaj dalej

Stanowisko pomiaru momentu obrotowego

W laboratoriach badawczych oraz w różnych zastosowaniach w przemyśle zachodzi konieczność wykonywania pomiarów momentu lub prędkości obrotowej. Konstruktorzy z firmy WObit w odpowiedzi na rosnące potrzeby pomiarowe w tym zakresie przygotowali nowy wskaźnik MD150M do współpracy z bezstykowymi czujnikami momentu.

Czytaj dalej

Precyzyjny system kontroli ruchu

Serwonapędy to jedne z podstawowych urządzeń wykonawczych dających konstruktorom szerokie możliwości tworzenia atrakcyjnych i funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki pracy w pętli zamkniętej sprzężenia zwrotnego sprawdzają się szczególnie tam, gdzie kluczowy jest dynamiczny, a przy tym precyzyjny ruch, praca w zakresie 0-3000 obr./min...

Czytaj dalej

Szerokie możliwości pomiarowe z wykorzystaniem liczników serii MD firmy WObit

W systemach pomiarowych do zastosowań w przemyśle produkcyjnym, oprócz zbierania danych oraz ich dokładnej analizy, zwykle niezbędna jest lokalna prezentacja wyników, tak aby zapewniać jakość produkcji i mieć możliwość jak najszybszej oraz elastycznej kontroli nad procesem wytwarzania. Do realizacji takich zadań prostym, niedrogim,...

Czytaj dalej

Precyzyjna kontrola ruchu w oparciu o silniki krokowe firmy WObit z zadajnikami trajektorii ruchu

Wybór odpowiedniego napędu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość momentu obrotowego, prąd fazy sterownika czy wielkości silnika. Jeżeli dokładność pozycjonowania jest kluczowa, natomiast prędkość obrotowa nie odgrywa dużej roli w danej aplikacji, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie silnika krokowego. Dodatkowo...

Czytaj dalej

Panele operatorskie w systemach pomiarowych i wykonawczych

HMI to nieodzowne urządzenia wszędzie tam, gdzie używane są różnego rodzaju systemy sterowania. Po latach rozwoju technologicznego panele operatorskie to również znacznie więcej, niż tylko zwykłe wyświetlacze. Oprócz wizualizacji stanu urządzenia czy możliwości sterowania, rozszerzone wyposażenie pozwala realizować szereg...

Czytaj dalej

Pomiary drogi i kąta

Urządzenia do pomiaru drogi i kąta znajdują bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, a dzięki nowoczesnej i stale ulepszanej technologii mogą być stosowanie w szczególnie trudnych warunkach, jak wysoka temperatura, silne wstrząsy czy zabrudzenia, oferując wysoką dokładność i zapewniając duże bezpieczeństwo pracy. W ofercie...

Czytaj dalej

Kompleksowe rozwiązanie systemu kontroli i napędu

WObit to firma, która od wielu lat dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie automatyki przemysłowej. W jej ofercie można znaleźć zarówno elementy mechaniczne, napędy, sterowniki oraz elementy czujnikowe. Jak dotychczas uwaga WObitu była przede wszystkim skupiona na napędach małej mocy.

Czytaj dalej

Czujniki zbliżeniowe - od nich rozpoczyna się automatyka

Wszędzie tam, gdzie wymagane jest bezkontaktowe wykrywanie położenia bazowego - np. napędu czy też sygnalizacja obecności obiektu, z pewnością pomocne będą czujniki zbliżeniowe. Poznański WObit ma w swojej ofercie sensory tego typu w różnych wykonaniach - zarówno pod względem gabarytów oraz stosowanych technologii. Producentem...

Czytaj dalej

Wieloczujnikowe systemy pomiaru siły i masy – komunikacja w sieci Modbus i współpraca z wyświetlaczami

Konieczność pomiaru siły lub masy w kilku oddalonych od siebie punktach pomiarowych zachodzi w praktyce inżynierskiej dosyć często. Producenci oferują do tego celu urządzenia mogące mierzyć siłę z kilku tensometrycznych czujników siły, zazwyczaj o liczbie wejść ograniczonej do czterech.

Czytaj dalej

Megatron – trwałe wzrosty

W tym roku Megatron Elektronik AG świętuje 50 lat pomyślnego rozwoju w szybko zmieniającej się branży. Pomimo wyzwań związanych z wymogiem szybkiego postępu technologicznego i problemami globalnej recesji, przedsiębiorstwu udało się stopniowo rozszerzać działalność i osiągnąć w 2009 roku obrót 15 mln euro. Z kolei kluczem do...

Czytaj dalej

Czujniki Micro-Epsilon zwiększają bezpieczeństwo pracy podnośników widłowych oraz sprawność mobilnych dźwigów i zaworów hydraulicznych

Dla większości producentów pojazdów przemysłowych priorytetem jest bezpieczeństwo systemu, prosta obsługa i możliwość ścisłej kontroli za pomocą precyzyjnych i niezawodnych systemów czujnikowo-pomiarowych. Na producentów systemów czujnikowych nacisk wywiera miniaturyzacja, potrzeba zapewnienia elastyczności, możliwości...

Czytaj dalej