Idzie nowe - rozwiązania Pepperl+Fuchs na targach Automaticon

| Automaticon 2017 Artykuły

Jak co roku, firma Pepperl+ Fuchs prezentuje swoje nowości produktowe podczas targów Automaticon. Rok 2016 był owocny we wprowadzaniu na rynek kolejnych czujników i systemów automatyki przemysłowej, czego doświadczyli odwiedzający targi Hannover Messe oraz SPS w Norymberdze. Teraz czas, aby polscy automatycy zapoznali się z niektórymi nowościami.

Idzie nowe - rozwiązania Pepperl+Fuchs na targach Automaticon

WIS - BEZPRZEWODOWY SYSTEM INDUKCYJNY

Fot. 1. Głowice UHF F190 i F192

Zadaniem systemu WIS (Wireless Inductive System) jest bezprzewodowe zasilanie oraz transmisja danych. Bezkontaktowe rozwiązanie zapewniające pracę do 8 czujników, transmisję mocy nawet do 12 W na odległość do 7 mm jest idealne do zastosowań w aplikacjach, gdzie mamy do czynienia z ruchomymi częściami maszyn (np. stoły obrotowe). System zaprezentowany jest w dwóch wykonaniach: 8-kanałowy (możliwość zasilenia do 8 czujników za pomocą wyspy wejść/wyjść) oraz 2-kanałowy.

Mercedes-Benz Duda-Cars Partnerem P+F Cup

W dniach 1-2 lipca w ośrodku REMES w Opalenicy odbędą się IV Mistrzostwa Polski Automatyki Przemysłowej w piłce nożnej P+F Cup. Oficjalnym partnerem zawodów została firma Mercedes-Benz Duda-Cars, dealer z oddziałami w Poznaniu, Wrocławiu i Lesznie. Chętnych do udziału w P+F Cup prosimy o kontakt: marketing@pl.pepperl-fuchs.com. Zapraszamy!

TECHNOLOGIA RFID

Fot. 2. Czujnik ultradźwiękowy UMB800

Coraz popularniejsze ze względu na uniwersalność zastosowań rozwiązanie identyfikacyjne. Firma Pepperl+Fuchs jest jednym z liderów branży RFID, rokrocznie wprowadza do swojej oferty nowe produkty. Różnorodność wersji głowic czytających oraz nośników pamięci daje niemalże nieograniczone możliwości identyfikacji: temp. pracy do 230°C, montaż na elementach metalowych, zasięg detekcji do 6 m czy możliwość odczytania aż do 200 tagów i współpraca z większością interfejsów komunikacyjnych.

ETHERNETOWE MODUŁY I/O

Długo wyczekiwane moduły I/O pojawiły się w ofercie Pepperl+Fuchs. Obsługujące wszystkie protokoły ethernetowe umożliwiają standaryzację w fabryce. Innowacyjne kodowanie typu L konektorów zasilających M12 zapewnia wyższy prąd pracy aż do 16 A, a dzięki temu zmniejsza ilość kabli prądowych i umożliwia połączenie większej liczby modułów. Moduł z realizacją funkcji logicznych w oparciu o skrypty środowiska LD micro pozwala stworzyć proste funkcje na wejściach i wyjściach modułu ale również na podstawie bitów komunikacji z PLC. Dzięki temu część procesów można wykonywać bezpośrednio na module.

CZUJNIKI ULTRADŹWIĘKOWE

Fot. 3. Czujniki optyczne serii R10x

Niewrażliwość na kolory, materiał wykrywanej powierzchni, praca w trudnych warunkach - to charakteryzuje technologię ultradźwiękową. Czujniki firmy Pepperl+Fuchs z zasięgiem pracy do 10 m, regulacją szerokości wiązki, w pełnej obudowie ze stali nierdzewnej a także z parametryzacją poprzez IO-link gwarantują niezawodny i dokładny pomiar niezależnie od aplikacji. Na stoisku zwiedzający będą mieli okazję do szerszego zapoznania się z możliwymi zastosowaniami czujników ultradźwiękowych oraz przekonają się, dlaczego warto je zastosować.

ENKODERY Z MECHANIZMEM LINKOWYM

Absolutne enkodery obrotowe przesyłają zakodowane wartości numeryczne dla poszczególnych położeń wału. W zadaniach związanych z pozycjonowaniem enkodery absolutne eliminują konieczność wykonywania obliczeń przez sterownik oraz redukują koszt poprzez ograniczenie liczby elementów wejściowych. Mechanizm linkowy umożliwia użycie enkodera obrotowego do pomiaru ruchu liniowego - w takich zastosowaniach linka (cięgno) jest przeciągana w linii prostej. Moduły z cięgnem to doskonałe narzędzia do realizacji pomiarów liniowych o dużej rozdzielczości.

MINIATUROWE CZUJNIKI OPTYCZNE SERII R10x

Stworzone do montażu na transporterach, układnicach paletowych czy pojazdach przemysłowych, czujniki serii R10x są pierwszymi czujnikami optycznymi nowej generacji, które w małej, kompaktowej obudowie oferują wszystkie możliwe opcje detekcji: bariera, czujnik refleksyjny (wraz z filtrem polaryzacyjnym) także do detekcji materiałów przezroczystych, czujnik odbiciowy i odbiciowy z ewaluacją lub tłumieniem tła czy w końcu czujnik odległości. Ta różnorodność pozwala projektantowi na ogromną dowolność w implementacji oraz późniejszych zmianach dotyczących rodzaju detekcji czy pomiaru odległości.

Pepperl+Fuchs
www.pepperl-fuchs.pl