Kompletne obudowy paneli operatorskich i regulowane ramiona nośne HMI

| Automaticon 2018 Obudowy, złącza, komponenty

Przez ponad 25 lat działalności w CSI wyklarował się dynamiczny model oferty obudów przemysłowych i towarzyszących im przemysłowych ramion operatorskich HMI oraz związanych z nim elementów mocujących i akcesoriów. Charakteryzuje się on tym, że nie tylko ograniczamy się do sprzedaży standardowych produktów, ale także wchodzimy z odbiorcami w swoistą interakcję, aby jak najbardziej dopasować produkt do ich potrzeb. Dlatego przez te ponad 25 lat doświadczenia bardzo cenna jest dla nas informacja zwrotna klienta, jak w danej aplikacji sprawują się nasze produkty i jak reagują na warunki, w których funkcjonują. Dzięki temu wiemy, jakie podzespoły dobrać do danego rozwiązania aby spełniały wyznaczone zadania.

Kompletne obudowy paneli operatorskich i regulowane ramiona nośne HMI

Fot. 1. Szafka GL66 ze stali nierdzewnej

Kompletne rozwiązanie to takie, które nie wymaga już dodatkowych przeróbek po stronie odbiorcy i jest gotowe do łatwego montażu w miejscu jego przeznaczenia. Dlatego po naszej stronie jest zapewnienie wszelkich dodatkowych wycięć, elementów mocujących czy montażu monitora lub elementów wentylacji w dostarczanej obudowie. Szczególnie należy pamiętać o zaplanowaniu wszelkich niezbędnych wycięć w obudowach ze stali nierdzewnej, gdzie wykonanie nawet kilku pozornie prostych otworów za pomocą przysłowiowej wiertarki będzie niezwykle uciążliwe.

Dla klientów, którzy przed wprowadzeniem na rynek swoich urządzeń potrzebują certyfikacji swoich produktów, wykonujemy również wstępne badania laboratoryjne urządzeń opartych na naszych podzespołach w celu sprawdzenia, czy dane rozwiązania spełniają wymagania dyrektywy EMC.

Kluczową cechą dla użytkownika w przemyśle jest niezawodność i żywotność urządzeń elektronicznych. W zależności od panujących warunków środowiskowych można ją wydłużyć poprzez odpowiednie chłodzenie wnętrza obudowy za pomocą kratek wentylacyjnych lub klimatyzatorów. Przyjmuje się, że zwiększenie temperatury o 10 stopni Celsjusza wewnątrz obudowy skraca żywotność nieraz bardzo drogich urządzeń przemysłowych o połowę! Dlatego warto stosować odpowiednie chłodzenie bez obawy o zmniejszenie szczelności obudowy, ponieważ kratki wentylacyjne i klimatyzatory do obudów przemysłowych mają zazwyczaj stopień szczelności IP54, IP55.

Fot. 2. Personalizowane rozwiązanie zintegrowane przez firmę CSI

Przykładem niestandardowych rozwiązań, jakie możemy zaproponować, są obudowy do drukarek etykiet, systemów identyfikacji produktów czy kontroli dostaw stosowane przez wielkie centra logistyczne, a także przez zakłady produkcyjne przemysłu spożywczego i motoryzacyjnego. Wymagają one nieraz zaprojektowania dodatkowych drzwiczek, szybek inspekcyjnych a także wykonania z odpowiednio odpornego materiału na dane warunki środowiskowe, w których będą używane.

Szczególnie ma to znaczenie dla infrastruktury w przemyśle spożywczym w związku ze stosowaniem mocnych środków czyszczących. Zastosowanie nieodpowiedniego materiału nieraz kończy się koniecznością wymiany obudowy na nową już po kilku tygodniach jej użytkowania. Szczególnie interesującym produktem, jako obudowa naścienna lub do montażu na ruchomych ramionach HMI, jest obudowa serii GL66 o stopniu ochrony IP66 oferowana w wersji ze stali nierdzewnej i zwykłej.

Malowanie proszkowe może być wykonane w jednym z kilkunastu oferowanych kolorów z palety RAL. Obudowy GL66 mające kwasoodporną konstrukcję mogą znaleźć zastosowanie między innymi w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, jak również w środowisku morskim i w każdym innym, w którym występuje zagrożenie korozją. Do najbardziej wymagających zastosowań dostępne są także obudowy do stref zagrożonych wybuchem spełniające dyrektywy ATEX. Standardowe rozwiązania katalogowe dostępne w ponad 100 wersjach umożliwiają szybką wysyłkę i dostawę w ciągu 1-2 dni roboczych.

Fot. 3. Przykład stanowiska operatorskiego HMI

Ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym ergonomiczną obsługę stanowisk operatorskich HMI są solidne ramiona nośne firmy Hoffman o szerokim zakresie możliwości montażowych i regulacji. Zapewniają wygodną pionową i poziomą regulację oraz ergonomiczną pracę na zamontowanych urządzeniach. Wersja wzmocniona VHD (Vertical Heavy Duty) pozwala na montaż urządzeń o masie 20...57 kg na ramionach o długości 1 m.

Systemy ramion operatorskich Syspend firmy Hoffman są dostępne także w wykonaniu ze stali nierdzewnej. Syspend występuje w czterech wersjach przeznaczonych do różnych zastosowań w zależności od wagi montowanych do nich paneli operatorskich.

Uzupełnieniem oferty działu obudów przemysłowych jest asortyment działów komputerów przemysłowych i kart pamięci flash, który pozwala odbiorcy na kompleksową dostawę u jednego dostawcy, bez potrzeby dodatkowego montażu i okablowywania montowanych podzespołów.

Wiktor Kozioł
Product Manager
CSI
www.csi.pl