Nowe doskonałe wieże sygnalizacyjne oraz sygnalizatory firmy Auer Signal z oferty OEM Automatic

| Automaticon 2019 Bezpieczeństwo

OEM Automatic od początku działalności na rynku polskim jest jedynym, oficjalnym dystrybutorem firmy Auer Signal w Polsce, jednego z największych producentów sygnalizatorów świetlnych i dźwiękowych. Produkty te są rozwijane i dostarczane do klientów na całym świecie od 1910 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Auer Signal charakteryzują się one najwyższą jakością i innowacyjnością rozwiązań. Aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona klientów, stale jest rozszerzana i udoskonalana oferta produktowa o nowe innowacyjne rozwiązania z zakresu produktów sygnalizacyjnych.

Nowe doskonałe wieże sygnalizacyjne oraz sygnalizatory firmy Auer Signal z oferty OEM Automatic

PC7 MODUL PERFECT 70 - NOWE INNOWACYJNE WIEŻE O ZWIĘKSZONEJ FUNKCJONALNOŚCI

Ze swoją wyjątkową jasnością i mnogością dodatkowych funkcji, Modul Perfect 70 PC7 jest najlepszą i najbardziej przyszłościową wieżą sygnałową na rynku. PC7 została zaprojektowana od podstaw, aby sprostać wymaganiom stawianym przez dzisiejsze innowacyjne maszyny.

Oferuje wiele korzyści obejmujących jaśniejszą sygnalizację świetlną, elastyczną modułową budowę, możliwości konfiguracji, zwiększenie funkcjonalności i możliwość zbudowania do siedmiu modułów w jednej wieży sygnalizacyjnej.

Wieże sygnalizacyjne stają się coraz częściej ważnym elementem konstrukcji maszyny, ewoluując od prostego wskazania zatrzymania maszyny/ pracy maszyny, stając się ich cennym elementem zwiększającym bezpieczeństwo i wydajność pracy. Dostępne na rynku produkty różnych firm nie są równoważne, czasami oferują większą funkcjonalność kosztem bardziej złożonej konstrukcji lub ograniczając elastyczność.

Te wszystkie kwestie Auer Signal wziął pod uwagę, projektując nowej generacji wieże sygnalizacyjne i wynikiem ich jest Modul Perfect PC7, ustanawiający nowy standard jasności świecenia, funkcjonalności i elastyczności. Do 6 razy jaśniejsze niż porównywalne wieże sygnalizacyjne dostępne na rynku, PC7 gwarantuje najlepszy możliwy efekt sygnalizacji, nawet w obliczu bardzo jasnego oświetlenia otoczenia.

Większa widoczność powoduje, że operatorzy szybciej reagują na zmiany pracy maszyny, przez co zwiększa się wydajność. Rysunek przedstawia porównanie światłości najczęściej stosowanych modułów w kolorze czerwonym, pomarańczowym i zielonym. Obliczenia są oparte na średniej światłości na obwodzie modułów. Transmisja światła zmienia się w zależności od użytych kolorów soczewek.

Oprócz zwiększonej jasności, moduły oferują nowe funkcjonalności. Standardowe moduły ze światłem ciągłym zostały uzupełnione o moduły wielokolorowe, wielofunkcyjne, ze światłem obrotowym oraz trzy typy modułów dźwiękowych. Moduł wielokolorowy umożliwia przełączanie z zewnątrz 7 kolorów (czerwony, żółty, zielony, niebieski, biały, karmazynowy i turkusowy).

Dodatkowo oprócz modułu wielokolorowego mogą być użyte dodatkowe 4 moduły w ramach jednej wieży. Wielofunkcyjny moduł oferuje światło ciągłe, migające, błyskowe oraz podwójne światło błyskowe, a poszczególne funkcje wybierane są w module za pomocą przełącznika DIP. W obrotowym module świetlnym można ustawić dwie różne prędkości obrotowe światła - 90 obr./min i 180 obr./min - za pomocą prostego przełącznika DIP.

Wraz z nowymi modułami dźwiękowymi, PC7 jest nie tylko jaśniejsza, ale oferuje również doskonałe, wydajne sygnały dźwiękowe. Użytkownicy mają do wyboru trzy różne moduły wielotonowe, każdy z regulowaną głośnością. Najprostszy moduł oferuje do ośmiu różnych tonów, następny moduł oferuje do 16 grup tonów, z których każdy zawiera 7 tonów, co łącznie daje 112 tonów do wyboru.

Dodatkowo dostępny jest moduł MP3 pozwalający wyemitować do 7 różnych informacji głosowych lub melodii/niestandardowych dźwięków. Wiadomości głosowe są wgrywane do modułu poprzez złącze USB. Auer Signal opracował również nowy górny moduł świetlny. Oprócz znacznie jaśniejszych niż standardowe moduły, oferuje również moduły górne o rozszerzonym kącie świecenia, pokrywającym oprócz 360° w poziomie, dodatkowo 180° w pionie (oświetlenie półkoliste).

Zwiększa to efekt sygnalizacji i zapewnia, że wieża jest wyraźnie widoczna na różnych wysokościach. Gdy nowy moduł górny połączymy z modułami z różnymi typami światła oraz modułami dźwiękowymi, otrzymamy wyjątkową wysoką, wydajną sygnalizację świetlno-dźwiękową.

Możliwość połączenia do 7 modułów w wieży zapewnia maksymalną elastyczność oraz czyni z PC7 najbardziej funkcjonalną, a także najwyższą wieżę sygnalizacyjną dostępną na rynku. PC7 oferuje również elastyczny sposób montażu na maszynie lub w panelu między innymi poprzez opatentowane cokoły ze złączem M12.

W wysoce konkurencyjnym i coraz bardziej globalnym przemyśle produkcyjnym, w którym zdolność do maksymalizacji wydajności jest niezbędna, PC7 może przyczynić się do zwiększenia wydajności pracy. Zapewnia również rozwiązanie przyszłościowe, gdzie funkcjonalność wieży sygnalizacyjnej może być łatwo modyfikowana wraz z ewoluowaniem wymagań aplikacji.

WIELOTONOWE SYRENY, LAMPY ORAZ SYGNALIZATORY ŚWIETLNO-DŹWIĘKOWE AQ

 
Fot. 1. Oprócz połączenia syren i lamp tych samych rozmiarów, sygnalizatory świetlno-dźwiękowe dostępne są w dwóch dodatkowych wersjach, mianowicie dużej syreny ze wskazaniem świetlnym oraz dużych lamp z sygnalizacją dźwiękową o natężeniu dźwięku do 105dB

Sygnalizatory te są przeznaczone do stosowania w aplikacjach przemysłowych: podczas startu suwnic, przenośników taśmowych, wind towarowych, do informowania o stanie pracy, awarii maszyn, alarmach przeciwpożarowych, morskich itp.

Syreny są dostępne w 4 rozmiarach. Mogą wygenerować do 63 różnych tonów o natężeniu dźwięku od 103 do aż 127 dB. Tabela tonów zawiera zestandaryzowane międzynarodowe typy dźwięków, m.in. do sygnalizacji alarmu pożarowego, gazowego i innych. Syreny wyposażone są w regulację natężenia dźwięku poprzez potencjometr znajdujący się wewnątrz obudowy.

W tych samych rozmiarach firma Auer oferuje szeroką paletę lamp ze światłem ciągłym/migającym LED, błyskowym LED oraz klasycznym błyskowym z tuby ksenonowej.

 
Fot. 2. Firma Auer oferuje również wykonanie/ modyfikację sygnalizatorów zgodnie z wymaganiami klienta. Gotowość do słuchania klientów i pasja tworzenia przez inżynierów nowych produktów oraz specjalnych rozwiązań do konkretnych wymagań to recepta na sukces Auer Signal

W lampach błyskowych LED zastosowano najnowszą technologię produkcji diod LED. Charakteryzują się one bardzo wysoką wydajnością świetlną, dużą żywotnością, wysoką odpornością na drgania i wibracje, a także mają niski pobór mocy.

Wysoki stopień ochrony IP66 sprawia, że są przeznaczone zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Sygnalizatory AQ wykonane są z wysokiej jakości poliwęglanu, odpornego na uderzenia, temperaturę, zabrudzenia oraz promieniowanie UV.

Soczewki dostępne są w sześciu różnych kolorach. Możliwe jest łączenie sygnalizatorów z innymi modelami o tym samym rozmiarze za pomocą specjalnego zestawu montażowego. Dzięki temu można uzyskać dużą liczbę kombinacji sygnalizacji świetlno-dźwiękowych, dostosowując się do indywidulanych wymagań użytkowników.

OEM Automatic Sp. z o.o.