Zarządzanie towarem 4.0: elektroniczny katalog przewodów igus za pomocą BMEcat

| Energetab 2018 Przemysł 4.0

Wybór, dostarczanie, zamawianie, fakturowanie - kompleksowe zarządzanie produktami w obszarze B2B wymaga przede wszystkim: jednolitych, prostych i ustandaryzowanych procesów od producenta do odbiorcy na całym świecie. Pod nazwą BMEcat, Federalne Stowarzyszenie Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Dostarczania i Logistyki, opracowało standardowy system elektronicznej wymiany danych katalogowych, który można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami zarządzania towarami. Firma igus, specjalizująca się w motion plastics, używa obecnie formatu wymiany danych katalogowych dla swoich przewodów chainflex używanych w aplikacjach ruchomych.

Zarządzanie towarem 4.0: elektroniczny katalog przewodów igus za pomocą BMEcat

Zasadę tę można łatwo wyjaśnić: zamiast pracowicie przeglądać drukowane katalogi, wybierając produkty i wypisując ilości i numery części, ustandaryzowane procesy są sercem elektronicznego katalogu produktów zgodnie z formatem BMEcat. Wszystkie elementy istotne dla zarządzania towarami są klasyfikowane według jednolitego systemu, w tym adresy, kluczowe dane, charakterystyka produktu, zdjęcia i ceny.

Zalety formatu BMEcat stają się oczywiste po zarejestrowaniu podstawowych danych. Niezbędna informacja o produkcie jest przechowywana w pliku, jest widoczna na pierwszy rzut oka, można ją szybko wywołać i można ją edytować za pomocą kilku kliknięć myszą.

PRZEWODY CHAINFLEX MOŻNA TERAZ ZAMAWIAĆ RÓWNIEŻ PRZEZ ECL@SS

Fot. 1. Łatwa wymiana danych: ponad 1400 przewodów chainflex do aplikacji ruchomych jest teraz zarządzanych w cyfrowym katalogu produktów zgodnie z BMEcat

igus używa eCl@ss do elektronicznego zarządzania towarami zgodnie ze standardem ISO/IEC, a także innych uznawanych systemów klasyfikacji, takich jak ETIM lub UNSPC. Ponieważ BMEcat wykorzystuje ten światowy standard danych, cyfrowa wymiana danych produktów działa w różnych gałęziach przemysłu, a także w różnych krajach i językach.

Odtąd pełna oferta produktów z ponad 1400 różnymi przewodami chainflex będzie zarządzana w cyfrowym katalogu produktów - procedura, dzięki której proces zamawiania jest znacznie łatwiejszy dla klientów. Odkąd pierwsze przewody chainflex zostały wprowadzone na rynek prawie 30 lat temu, różnorodność produktów stała się tak wielka, że ustandaryzowane procesy są aktualnie opłacalne w biznesie B2B.

W przypadku samych konfekcjonowanych przewodów napędowych readycable dostępnych jest ponad 4200 typów dla 24 standardów producenckich. Merchandise Management 4.0 z igus oznacza inteligentne procesy, brak kosztów cięcia, brak minimalnej ilości zamówienia, przewód sprzedawany na metry i konfekcjonowane towary - oraz 36-miesięczną gwarancję żywotności na wszystkie przewody chainflex używane w aplikacjach ruchomych. W tym celu firma igus zapewnia narzędzia online do konfiguracji i obliczeń do bezpłatnego pobrania - przejrzyste, niezawodne i cyfrowe.

igus