wersja mobilna
Online: 400 Poniedziałek, 2018.03.19

Prezentacje

  Zwiększanie produktywności systemów AGV za pomocą rozwiązań bezprzewodowych ProSoft Technology
   Firma: RAControls Sp. z o.o.

  Wielu producentów w różnych branżach inwestuje w automatyczne systemy magazynowe w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa pracowników. Systemy pojazdów autonomicznych (Automated Guided Vehicle, AGV) są coraz bardziej popularne, jako że oferują bardzo dużą elastyczność pracy w różnorodnych aplikacjach.

  Przemysł z głową w chmurach. Hardware w produktach IIoT
   Firma: Elmodis

  Obietnice związane z Przemysłowym Internetem Rzeczy (Industrial Internet of Things) są niezwykle kuszące, lecz mogą zakończyć się przykrym rozczarowaniem. Software wykorzystujący mechanizmy Machine Learning (uczenie maszynowe) czy Artificial Intelligence (sztuczna inteligencja) - jeżeli nie dostarczymy mu odpowiednich danych, nie rozwiąże problemów z obszaru predykcyjnego utrzymania ruchu czy też nie pozwoli na optymalizację kosztów. Warunkiem wykorzystania możliwości środowiska IIoT jest bowiem przesyłanie do chmury obliczeniowej wysokiej jakości danych, bowiem tylko wtedy otrzymujemy również wysokiej jakości wyniki. To z kolei jest możliwe tylko i wyłącznie w oparciu o odpowiednie metody pomiarowe oraz zaawansowany technologicznie hardware.

  .steute - bezprzewodowe sterowanie i monitoring w logistyce i produkcji
   Firma: .steute Polska

  Technologia bezprzewodowa przebojem wchodzi do przemysłu, eliminując niezbędne dotychczas okablowanie. Urządzenia radiowe nie tylko pozwalają na zastąpienie konwencjonalnych podzespołów, ale umożliwiają także tworzenie zupełnie nowych aplikacji. Ruchome czy obrotowe podzespoły maszyn i urządzeń mogą być teraz w łatwy sposób monitorowane. Rozwiązania bezprzewodowe mogą być także z powodzeniem wykorzystane w systemach Andon i Kanban.

  Serwonapędy do zadań specjalnych
   Firma: Eldar

  Bezszczotkowe serwosilniki serii PRO i PRO2 firmy Servotronix w połączeniu z wszechstronnymi serwosterownikami CDHD zapewniają kompleksowe rozwiązania przeznaczone do zastosowań specjalnych. Szeroka gama produktów, charakteryzujących się znakomitą wydajnością oraz niezawodnością, zapewnia szeroki zakres momentu obrotowego oraz mnogość opcji silnikowych.

  Sprawne przewody to klucz do wydajnych serwonapędów
   Firma: igus Sp. z o.o.

  Przewody, które poruszają się razem z napędem, to newralgiczny element funkcjonowania nowoczesnych maszyn. Dlatego odpowiednia żywotność przewodów do serwonapędów jest jednym z najbardziej wymagających obszarów technologicznych. Jest on jedną ze specjalności spółki igus - światowego lidera w dziedzinie trybopolimerów, czyli dedykowanych przemysłowi wyrobów z tworzyw sztucznych w ruchu.

  Napędy do precyzyjnego pozycjonowania
   Firma: WObit E.K.J.Ober s.c.

  Serwonapędy są powszechnie stosowane w nowoczesnych urządzeniach, elektronice, programowaniu i mechanice. Często jest to pierwszy wybór konstruktorów, którzy chcą projektować urządzenia pracujące szybciej, lepiej i taniej. Wśród wielu marek dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę na serwonapędy firmy Kinco, używane w rozmaitych aplikacjach w przemyśle.

  Wieloosiowy serwosystem AX8000
   Firma: Beckhoff Automation

  Wieloosiowy serwosystem AX8000 firmy Beckhoff pozwala na pozycjonowanie i precyzyjną obróbkę przy zachowaniu bardzo krótkich cykli roboczych. Cechuje się on szybką instalacją i uruchomieniem dzięki wykorzystaniu konstrukcji modułowej, użyciu technologii OCT oraz zintegrowanych funkcji bezpieczeństwa. Oprogramowanie TwinCAT pozwala na skorzystanie z szeregu gotowych modułów programowych oraz przygotowanie rozbudowanej diagnostyki systemu.

  Parker Hannifin wprowadza nowy terminal PT - PAC do obsługi aplikacji sterowania ruchem
   Firma: Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.

  Dział elektromechaniki i napędów firmy Parker Hannifin wprowadził na rynek PAC terminal (PT). Jest to interfejs człowiek-maszyna (HMI) opracowany na potrzeby bezproblemowej współpracy ze sterownikiem Parker Automation Controller (PAC).

  Systemy modułowe do zastosowań przemysłowych
   Firma: ITEM Polska Sp. z o.o.

  Nowoczesna produkcja wymaga ciągłego przepływu towarów, prefabrykatów i materiałów eksploatacyjnych, co wiąże się to z koniecznością stosowania odpowiednich instalacji intralogistycznych. Również stanowiska pracy powinny być wykonane w sposób zapewniający wysoki poziom ergonomii pracowników, a także możliwość łatwego przezbrajania i łączenia z systemami transportowymi. Przedstawiamy wybrane rozwiązania systemowe firmy item, które pozwalają na zapewnienie ciągłości i płynności wewnątrzzakładowych procesów przepływu materiałów. Dzięki modułowej budowie mogą one być również z łatwością dopasowane do Państwa potrzeb aplikacyjnych i charakteru produkcji.

  Lean Sm@rt Factory w SEW-EURODRIVE
   Firma: SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

  Inteligentna fabryka SEW-EURODRIVE przyszłości charakteryzuje się modułową budową. Jest fabryką składającą się z segmentów - zoptymalizowanych pod kątem Lean elastycznie połączonych Small Factory Units (fabryki w fabryce). Poszczególne stacje robocze stanowią moduły procesowe, które dzięki asystentom (systemy CPS) są inteligentnie połączone ze sobą, tworząc sieć. Ludzie, rzeczy, procesy, usługi i dane - wszystko jest ze sobą połączone.

 

Nowy numer APA