wersja mobilna
Online: 427 Wtorek, 2018.01.16

Prezentacje

  TwinCAT Vision. Przetwarzanie obrazów bezpośrednio w systemie sterowania
   Firma: Beckhoff Automation

  Automatyczne wykrywanie, śledzenie i kontrola jakości produktów - to dzisiaj coraz ważniejsze zadania, które realizowane są na wszystkich etapach produkcji. Korzystanie z takich możliwości związane jest z dostępnością ekonomicznych kamer oraz wysokowydajnych komputerów przemysłowych, które pozwalają na wdrażanie systemów wizyjnych na dużą skalę. Ich użycie ma wiele zalet w porównaniu z kontrolą wzrokową realizowaną przez ludzi - systemy wizyjne działają w wysoce powtarzalny, deterministyczny sposób, zapewniają też możliwości szybkich pomiarów z dokładnością co do mikrometrów. Przedstawiamy przełom w omawianej dziedzinie - oprogramowanie TwinCAT Vision, które pozwala na pełną integrację układu wizyjnego z systemami sterowania dyskretnego, motion control i innymi.

  Systemy wizyjne z komputerami przemysłowymi AAEON - czyli jak podnieść standard Twojego projektu
   Firma: AAEON TECHNOLOGY B. V.

  Inspekcja wizyjna wykorzystywana jest w wielu segmentach przemysłu. Według raportu przygotowanego przez agencję Tractica branża osiągnie wartość około 50 miliardów USD już w 2022 roku. Dla porównania całkowita wartość rynku w roku 2015 wyniosła "jedynie" niecałe 7 mld dolarów. Oznacza to ogromny rozwój systemów inspekcji wizyjnej w najbliższych latach z współczynnikiem CAGR na poziomie 33%. Jest to więc najlepszy czas dla integratorów, aby znacząco poszerzyć swoje pole działania. Ważnym czynnikiem decydującym o rozwoju jest "time to market", czyli czas, w jakim dane rozwiązanie będzie dostępne dla potencjalnych klientów. Dzięki zastosowaniu komputerów embedded czas wprowadzania nowych produktów wizyjnych oraz ich koszty uległy znaczącej redukcji.

  Nowe kamery IDS uEye z rodziny SE z sensorem Sony 12,3 Mpx
   Firma: OPTOSOFT Sp. z o.o.

  Już dostępny! Nowy model UI-3000SE z jego ogromnym sensorem 1,1" w technologii CMOS IMX253 firmy Sony nie pozostawia niczego do życzenia… Charakteryzuje się wysoką czułością w mikroskopii, niskim poziomem szumów oraz wysoką prędkością zapisywania obrazu dla obiektów szybko poruszających się w aplikacjach przemysłowych.

  SmartCamera Balluff BVS. Kamera zbudowana z myślą o Przemyśle 4.0
   Firma: BALLUFF Sp. z o.o.

  Przemysł 4.0 to inteligentna, adaptacyjna fabryka z krótkimi cyklami produkcji, wysoką jakością produkcji i przekonywającą konkurencyjnością. Oznacza to jednak zawsze posiadanie wszystkich istotnych informacji w procesie zautomatyzowanym w czasie rzeczywistym. Tutaj ważną rolę odgrywają systemy przetwarzania obrazu, takie jak identyfikacja obiektów, monitorowanie jakości procesów lub wspomaganie systemów chwytakowych w ich zadaniach. Nowa kamera inteligentna BVS firmy Balluff jest właściwym wyborem, gdy wiele różnych i wymagających zadań wymaga szybkiego i elastycznego rozwiązania w automatyce przemysłowej za pomocą ukierunkowanych narzędzi. Dzięki tej nowej kamerze rozszerzamy istniejące portfolio rozwiązań wizyjnych o ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów.

  Prosty i ekonomiczny sposób opanowania złożonych zadań w obrębie przetwarzaniu obrazu
   Firma: Newtech Engineering Sp. z o.o.

  Gotowe do użycia SmartApplets firmy Baumer eliminują potrzebę definiowania algorytmów przetwarzania obrazu w złożonych aplikacjach.

  Wysokiej klasy, innowacyjne zasilacze PROtop z nową technologią DCL
   Firma: Weidmüller Sp. z o.o.

  Wysokiej klasy zasilacze muszą pracować sprawnie i niezawodnie, nawet w trudnych warunkach przemysłowych i środowiskowych. Wymagane są duże rezerwy mocy, długi okres eksploatacji, efektywność energetyczna, optymalna ochrona przeciwprzepięciowa, odporność na drgania i ekstremalne temperatury. Zasilacze PROtop spełniają wszystkie te wymagania bez żadnych kompromisów.

  Przemysłowe zasilacze impulsowe montowane na szynę DIN firmy PULS
   Firma: OEM Automatic Sp. z o.o.

  OEM Automatic od początku swojej działalności w Polsce oferuje zasilacze impulsowe niemieckiej firmy PULS GmbH, która specjalizuje się w produkcji tego rodzaju urządzeń od 1980 roku. Oferowane zasilacze charakteryzują się najwyższą sprawnością, niewielkimi rozmiarami, niskimi stratami własnymi i długą żywotnością. Tym wszystkim cechom towarzyszy również niezawodność. Wysoka sprawność zasilaczy przyczynia się do oszczędności energii a tym samym do poprawy wyników w sferze ekonomicznej. Dodatkowo zmniejszenie zużycia energii przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie emisji CO2. Dzięki temu chronimy nasze środowisko.

  ILME - innowacyjność w pełnym zakresie
   Firma: Conprod Maciej Błach

  Złącza przemysłowe od dziesięcioleci są standardem w budowie maszyn i urządzeń. Świadomi jakości, pewności połączeń i ceny użytkownicy wymuszają na producentach zmiany kierunku w rozwoju produktów i zaoferowania bardziej oszczędnych czasowo i pewniejszych rozwiązań. Ma to również istotne znaczenie w dobie przemysłu 4.0.

  Złącza przemysłowe revos
   Firma: WIELAND Electric Sp. z o.o.

  Złącza przemysłowe revos firmy Wieland Electric zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach w trudnych warunkach środowiskowych. Charakteryzują się budową modułową, co ułatwia dystrybucję zasilania i sygnałów, zaś ich mocne, pokrywane proszkowo obudowy aluminiowe chronią wnętrze przed obciążeniami mechanicznymi i zapobiegają przedostawaniu się do niego wody. Przedstawiamy przegląd popularnych w przemyśle złączy.

  Kompaktowe złącze do urządzeń magazynujących energię
   Firma: HARTING Polska Sp. z o.o.

  Urządzenia magazynujące energię składają się z baterii i/lub kondensatorów, są dostępne dla szerokiej gamy zastosowań, na potrzeby najmniejszej łodzi aż po duże zakłady przemysłowe. Takie systemy są łatwo skalowalne i mogą być umieszczone praktycznie wszędzie.

 

Nowy numer APA