wersja mobilna
Online: 273 Wtorek, 2017.12.12

Prezentacje

  Modułowa alternatywa dla klasycznych bębnów kablowych - igus rozszerza serię e-spool o warianty heavy duty i z silnikiem
   Firma: igus Sp. z o.o.

  Firma igus po raz kolejny poszerzyła swoją ofertę zwijanych systemów zasilania. Nowe warianty e-spool: heavy duty (HD) oraz z flanszą silnikową, zapewniają jeszcze większą siłę. W wariancie HD zamontowano wyjątkowo silną sprężynę odciągową do zwijania prowadnika w aplikacjach pionowych. Wersja z flanszą silnikową dostępna jest na potrzeby dużych ciężarów wypełnienia oraz ruchów we wszystkich kierunkach. e-spool łączy dwa systemy prowadnikowe w jeden - standardowy prowadnik, prowadzony za pomocą rolki, oraz twisterband firmy igus, który realizuje ruchy obrotowe.

  Pomiary kompatybilności EMC w przemyśle lotniczym
   Firma: Helmar Jacek A. Dobrowiecki

  Na co dzień otoczeni jesteśmy urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi emitującymi pola elektromagnetyczne, przez co konieczne jest ich testowanie pod względem niezawodności i bezpieczeństwa użytkowania. Badania te są istotne również dlatego, aby zagwarantować, że urządzenia będą działały sprawnie w otoczeniu innego, oddziałującego na nie sprzętu. Aby to zagwarantować muszą one spełniać normy i wymogi ściśle określone w przepisach dla danej grupy produktów, a także te związane z warunkami i obszarami ich eksploatacji.

  R2N, R3N, R4N - nowe, zmodernizowane przekaźniki firmy Relpol
   Firma: Relpol S.A.

  Oferta firmy Relpol S.A. została rozszerzona o nowe przekaźniki elektromagnetyczne R2N, R3N, R4N. Powstały one w wyniku unowocześnienia znanych na rynku i nadal pozostających w ofercie przekaźników R2, R3, R4.

  Nowe silniki Lenze o częstotliwości pracy 120 Hz
   Firma: Lenze Polska Sp. z o.o.

  Częstotliwość znamionowa wynosząca 50 Hz to dla silników trójfazowych cały czas standard. Można jednak zadać pytanie - dlaczego uzwojenia takich maszyn asynchronicznych zbudowane są właśnie w ten sposób? Przecież dzięki zastosowaniu w systemach przemienników częstotliwości obroty oraz częstotliwość zasilania silników i tak się zmieniają. Jednocześnie w pewnych obszarach oraz aplikacjach stosuje się inne częstotliwości - tak jest w przypadku 60 Hz dla sieci północnoamerykańskich oraz 87 Hz w systemach pompowych i wentylatorowych.

  Efektywność energetyczna w Twoich rękach
   Firma: JUPRO TAIM K. Krawczyńska i S-ka Sp. J.

  Przenośny analizator parametrów sieci AR6 to idealne narzędzie do jednoczesnego rejestrowania parametrów sieci elektrycznych i jakości zasilania.

  Obudowy i szafy do produkcji urządzeń dla energetyki
   Firma: CSI Computer Systems for Industry

  CSI Computer Systems for Industry, jako autoryzowany dystrybutor grupy Pentair Technical Products, ma w swojej ofercie produkty firm takich jak: Schroff, Hoffman, McLean, Calmark, Birtcher, Aspen Motion Technologies oraz Taunus. W skład ich oferty wchodzą różnego rodzaju obudowy i akcesoria, które zabezpieczają urządzenia elektroniczne pracujące w ciężkich warunkach przemysłowych przed zakłóceniami elektromagnetycznymi oraz mechanicznymi i przeznaczone są na potrzeby budowy różnych urządzeń. Do szaf i obudów dostępna jest kompletna oferta podzespołów do kontroli warunków klimatycznych, takich jak: wentylatory, klimatyzatory, termostaty, wymienniki ciepła i inne.

  Nowe silniki marki HF Polska
   Firma: HF Inverter Polska s. c.

  Celem automatyzacji procesów technologicznych jest podnoszenie wydajności oraz obniżanie kosztów, dlatego producenci maszyn tworzą coraz bardziej złożone układy automatyki. Nowoczesne maszyny zawierają więcej zdecentralizowanej inteligencji, która w działaniu przypomina autonomiczny układ nerwowy człowieka. Wspomaga ona systemy nadzorowania ruchu mechanizmów dodatkowymi funkcjami konserwacji i wczesnym ostrzeganiem przed awariami. Taki układ nerwowy nie może jednak sam istnieć bez elementów wykonawczych, a takimi są w automatyce przemysłowej najczęściej systemy napędowe, w skład których wchodzą przemienniki częstotliwości, silniki elektryczne oraz przekładnie.

  Sygnalizacja zagrożenia produktami firmy W2
   Firma: W2

  Urządzeniami ostrzegawczymi powszechnie wykorzystywanymi do informowania o niebezpieczeństwie są sygnalizatory akustyczne. Środowisko przemysłowe niejednokrotnie cechuje się wysokim poziomem hałasu, przez co sygnalizacja akustyczna może okazać się niewystarczająca. W takim wypadku stosuje się dodatkowo sygnalizację głosową lub optyczną.

  Poznaj nowego dostawcę urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej na rynku polskim!
   Firma: ANIRO Sp. z o.o.

  Każdego dnia producenci oferują na rynku nowe urządzenia elektroniczne, zazwyczaj coraz mniej odporne na przepięcia, które docelowo trafiają również do naszych domów. Niestety miniaturyzacja oraz coraz częstsze gwałtowne załamania pogody i silne wyładowania atmosferyczne sprawiają, że nowy nabytek pozostaje wspomnieniem.

  BNS - twój kompleksowy dostawca
   Firma: BNS Sp. z o.o.

  BNS to firma specjalizująca się w sprzedaży podzespołów i elementów elektrotechnicznych, elektronicznych oraz wyrobów automatyki. Mamy 23 lat doświadczenia w branży, co pozwoliło nam stworzyć bogatą ofertę handlową dostosowaną do potrzeb i możliwości finansowych naszych odbiorców. Mamy także duże grono stałych i wiernych klientów zadowolonych z naszych usług.

 

Nowy numer APA