wersja mobilna
Online: 301 Poniedziałek, 2017.12.11

Prezentacje

  TwinCAT HMI. Projektowanie wizualizacji w HTML5 bezpośrednio w Visual Studio
   Firma: Beckhoff Automation

  Jak będą wyglądały przyszłe interfejsy operatorskie? Czy możliwe jest stworzenie uniwersalnego narzędzia, które zapewni maksymalną ergonomię oraz komfort użytkowania wizualizacji przy jej jednoczesnej łatwości projektowania? Inżynierowie z firmy Beckhoff odpowiadają na to ostatnie twierdząco, proponując wykorzystanie nowego oprogramowania TwinCAT HMI. Integruje on system do tworzenia wizualizacji bezpośrednio w środowisku Microsoft Visual Studio, daje możliwość korzystania z otwartego standardu HTML5 i zapewnia wysoką wydajność i responsywność tworzonych interfejsów oraz ich niezależność od platformy sprzętowej. TwinCAT HMI spełnia tym samym wymogi stawiane rozwiązaniom zgodnym z koncepcją Industry 4.0.

  igus - 25 lat innowacji na rynku kabli do prowadników przewodów
   Firma: igus Sp. z o.o.

  Lider w dziedzinie polimerów do ruchu - 100 mln euro obrotów w dziedzinie produktów chainflex, inwestycje w niezawodność i globalną dostępność produktów.

  Czynniki zwiększające żywotność siłowników pneumatycznych
   Firma: Pneumat System Sp. z o.o.

  Siłowniki pneumatyczne to podstawowe elementy pneumatyki stosowane w automatyzacji procesów produkcyjnych we wszystkich gałęziach przemysłu. Najczęściej stosowanym kryterium podziału siłowników jest rodzaj ruchu roboczego. Zgodnie z nim mamy siłowniki liniowe jednostronnego działania i dwustronnego działania. Drugim często stosowanym kryterium podziału jest występowanie tłoczyska - mamy zatem siłowniki tłoczyskowe i beztłoczyskowe.

  Redundantne sterowanie z Saia PCD3
   Firma: Sabur Sp. z o.o.

  W wielu dziedzinach gospodarki pracują aplikacje krytyczne wymagające stosowania specjalnych środków zapobiegających przestojom w pracy instalacji technologicznych i zapewniające stabilne, powtarzalne parametry procesowe. Odpowiedzią na ich potrzeby są systemy redundantne (hot standby), gwarantujące utrzymanie ciągłości sterowania i szybkie odtworzenie parametrów pracy urządzeń w przypadku krótkotrwałej awarii.

  Automation Platform.NExT - otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach
   Firma: AB-MICRO Sp. z o.o.

  Firma PROGEA znana z nowoczesnego oprogramowania HMI/SCADA Movicon (ponad 90 tysięcy aplikacji w różnych branżach przemysłu) wprowadza na rynek Automation Platform. NExT - otwartą platformę oprogramowania przemysłowego opartą na najnowszych standardach i technologiach: .NET, C#, WPF/XAML, OPC UA, SQL Server, HTML5, Cloud.

  Profesjonalne rozwiązania do pielęgnacji olejów hydraulicznych oraz smarnych w przemyśle petrochemicznym - i nie tylko
   Firma: Hydac sp. z o.o.

  Czystość olejów hydraulicznych oraz smarnych ma podstawowy wpływ na działanie układów hydraulicznych i smarnych. Wynika to z właściwości zastosowanych komponentów hydraulicznych, właściwości użytego oleju oraz pełnionej przez olej funkcji. Olej w układach hydraulicznych i smarnych jest elementem konstrukcyjnym (takim samym jak śruba czy sprzęgło w układzie mechanicznym), o czym użytkownicy systemów olejowych nie zawsze pamiętają. Współczesne układy hydrauliczne i smarne konstruowane i wykonywane są z zastosowaniem najnowszych pomp, zaworów i elementów sterowania wymagających użytkowania tylko i wyłącznie wysokiej jakości nowoczesnych mediów hydraulicznych o coraz wyższej klasie czystości.

  Nowe rozwiązania firmy Parker Hannifin umożliwiają konstruowanie mniejszych, bardziej wydajnych i efektywnych kosztowo maszyn i urządzeń
   Firma: Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.

  Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, firma Parker Hannifin, globalny, wiodący dostawca elementów i systemów z zakresu napędów i sterowania, nieustannie wzbogaca i poszerza swoją ofertę o nowe moduły, które dają konstruktorom i odbiorcom więcej możliwości i funkcjonalności. Uzupełniona ostatnio seria ultrakompaktowych silników serwo SMH/SMB została zaprojektowana specjalnie do współpracy z najbardziej kompaktowymi obecnie na rynku serwonapędami Parker PSD.

  Nowoczesny regulator z rejestracją danych i timerem
   Firma: APAR - Biuro Handlowe

  AR654 to nowy, czterokanałowy regulator z rejestracją procesów, kolorowym wyświetlaczem i ekranem dotykowym. Urządzenie produkowane jest przez firmę APAR i zapewnia szeroką funkcjonalność, a dzięki rozbudowanym możliwościom komunikacyjnym pozwala też na udostępnianie danych w różnych sieciach.

  .steute - nowe urządzenia radiowe na 2016 rok
   Firma: .steute Polska

  Jak co roku tuż przed targami Automaticon prezentujemy czytelnikom informacje na temat wchodzących na rynek produktów i technologii. Tym razem skupiamy się na nowych urządzeniach w technologii radiowej sWave.

  Ekspansja sieci IO-Link
   Firma: Turck Sp. z o.o.

  Firma Turck powiększyła ofertę urządzeń z interfejsem IO-Link o kolejne trzy produkty: czujniki indukcyjne, enkodery bezkontaktowe i laserowe czujniki odległości.

 

Nowy numer APA