wersja mobilna
Online: 580 Poniedziałek, 2018.01.22

Wydarzenia

Cyberbezpieczeństwo w przemysłowych sieciach Ethernet - Webinarium

czwartek, 24 listopada 2016 11:16
Wraz z rozwojem internetu podłączamy do Internetu coraz więcej urządzeń, zgodnie z trendem IoT. Podobne zjawisko można zaobserwować w sieciach przemysłowych. Jednak należy pamiętać o aspekcie bezpieczeństwa, ponieważ skala potencjalnego zagrożenia jest znacznie większa.

Obecnie realizowane systemy przemysłowe w ramach jednego obiektu, bądź jednej organizacji rozproszonej terenowo ze sobą coraz mocniej powiązane. Charakteryzuje je również coraz większa ilość danych wymienianych pomiędzy sobą, a także w ramach pojedynczego systemu. Mogą to być zarówno informacje dotyczące procesów produkcyjnych, jak i dane związane z kontrolą i sterowaniem danym procesem. W obu przypadkach nie rzadko można określić je jako bardzo wrażliwe i krytyczne z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Nieautoryzowany dostęp do nich może skutkować zarówno ujawnieniem poufnych informacji, jak również daje możliwość wpływania na pracę  i dostępność poszczególnych instalacji. Nieautoryzowany dostęp do przemysłowej sieci sterownia może być opłakany w skutkach, prowadząc do zaburzenia, zatrzymania, a nawet uszkodzenia konkretnych podsystemów czy komponentów wchodzących w ich skład. Zagrożeniem mogą być tu oczywiście celowe działania pochodzące z  "zewnątrz" mające uderzyć w przedsiębiorstwo, natomiast należy również pamiętać że źródłem niebezpieczeństwa jest również własny personel, który działając w sposób nieprzemyślany i przypadkowy może wywołać sytuacje niebezpieczne i wymagające natychmiastowej reakcji.

W związku z powyższym cyberbezpieczeństwo systemów przemysłowych staję się coraz bardziej krytycznym i lepiej rozumianym problemem w rozwijających się organizacjach. Dotyczy to nie tylko nowo wdrażanych projektów, ale również już tych zrealizowanych. W wielu przypadkach inżynierowie muszą cofnąć się wstecz i zabezpieczać już pracujące instalacje. Jeśli ta problematyka dotyczy również Ciebie, dołącz do nas. Podczas webinarium pokażemy obecne zagrożenia ze strony cyberprzestępców, stosowane standardy bezpieczeństwa w systemach przemysłowych oraz wskażemy najlepsze praktyki działania z wykorzystaniem konkretnych narzędzi w celu zabezpieczenia przemysłowych sieci Ethernet.

W skrócie o czym będziemy mówić:

  • Kto atakuje sieci i dlaczego
  • Standardy bezpieczeństwa i ich wdrażanie w aplikacjach przemysłowych
  • Metodologia działania
  • Narzędzia ochrony i ich zastosowanie
  • Najlepsze praktyki
  • Przykłady

 Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swoich wiadomości w tematyce cyberbezpieczeństwa, zapraszamy do rejestracji. Webinarium odbędzie się 28.11.2016 o godzinie 10:00

Zapisz się: https://moxa.clickmeeting.pl/cyberbezpieczenstwo-w-przemyslowych-sieciach-ethernet/register?_ga=1.80675863.1626954228.1478074933

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Siłowniki elektryczne z interfejsem CAN

2018-01-22   | LINAK Polska
Siłowniki elektryczne z interfejsem CAN

Linak wprowadził do oferty pięć siłowników elektrycznych ze zintegrowanym interfejsem CAN w standardzie SAE J1939. Tego typu magistrala to sprawdzony protokół wykorzystywany m.in. w ciężkich maszynach budowlanych, rolniczych, itp.
czytaj więcej

Elektroniczny kontroler dostępowy RFID do systemów kontroli dostępu

2018-01-22   |
Elektroniczny kontroler dostępowy RFID do systemów kontroli dostępu

Firma Southco rozszerzyła ofertę elektronicznych systemów kontroli dostępu o nowy kontroler EA-P3 ułatwiający integrowanie systemów dostępu bezkluczowego na poziomie sprzętowym. EA-P3 ułatwia elektroniczne zarządzanie poświadczeniami za pomocą bezkontaktowych kart inteligentnych MIFARE 13,56 MHz, bez konieczności zapewnienia dostępu do sieci czy też instalacji dodatkowego sprzętu i oprogramowania.
czytaj więcej

Nowy numer APA