wersja mobilna
Online: 730 Wtorek, 2017.11.21

Wydarzenia

Kompaktowe rozwiązanie do 10 Gb Ethernet- nowe Złącza M12 z kodowaniem X

czwartek, 01 grudnia 2016 09:07
Firma PROVERTHA wprowadza do swojej oferty złączy M12 wariant z kodowaniem X

Najnowszy produkt przeznaczony jest do aplikacji wymagających niezawodności i bardzo szybkiej transmisji min. w automatyce przemysłowej. Prezentowane złącza M12 z kodowaniem X wykonane jest ze standardem IEC 61076-2-109 i służy do transmisji danych w Cat6A zgodnie z ISO/IEC-11801. Złącze testowane było pod kątem systemów wymagających transmisji do 500 MHz, 10 Gbps.

W porównaniu ze złączami M12 z kodowaniem D szybkość transmisji w prezentowanym produkcie wzrosła stukrotnie. Specjalna konstrukcja obudowy i ekranowania redukuje przesłuchy i sprzężenia. Złącza zapewniają stopień ochrony IP 67. 

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

2017-11-21   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

B&R wprowadził do swojego systemu automatyzacji oprogramowanie do nadzoru procesów (hipervisor). Pozwala ono na równoległą pracę Windowsa lub Linuksa z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R, tak że działają one niezależnie i nie wpływają na siebie. Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego oraz IPC, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.
czytaj więcej

Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

2017-11-21   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

optoNCDT 2300-2DR (Direct Reflection) to czujnik odległości z niebieskim laserem i zintegrowanym kontrolerem, wyróżniający się ekstremalnie małą powierzchnią plamki (11 x 8,5 mm) pozwalającą na pomiar odległości od bardzo małych obiektów. Nadaje się idealnie do precyzyjnego pomiaru odległości od powierzchni silnie wypolerowanych, połyskliwych i lustrzanych, jak również może znaleźć zastosowanie do pomiaru odległości i grubości obiektów przeźroczystych, np. szkła optycznego.
czytaj więcej

Nowy numer APA