wersja mobilna
Online: 305 Środa, 2017.12.13

Technika

Kurtyny bezpieczeństwa Panasonic SF4D

wtorek, 21 marca 2017 14:04

Panasonic wprowadza na rynek nową serię kurtyn bezpieczeństwa SF4D, znacznie odporniejszą na czynniki zewnętrzne. Zwykle obudowa kurtyny wykonana jest z zagiętych arkuszy aluminium o różnej grubości, natomiast seria SF4D to zupełnie nowa koncepcja obudowy. Obudowa ta jest wyfrezowana z jednego bloku aluminium, w efekcie jest ona bardzo odporna na czynnik środowiskowe co daje niespotykaną odporność kurtyny. Nowy rodzaj obudowy można było osiągnąć jedynie poprzez zmniejszenie objętości wewnętrznej części o ponad 60% w porównaniu do poprzednich modeli.

Kurtyny z serii SF4D mają takie same wymiary jak standardowe kurtyny świetlne. Nowa konstrukcja obudowy sprawia, że kurtyny są sztywniejsze, a co za tym idzie bardziej wytrzymałe. Produkty serii SF4D są oporne na zgięcia, uderzenia, które mogą nastąpić w kontakcie z innymi obiektami.

UNIKALNA TECHNOLOGIA USTAWIANIA WIĄZKI

Produkty w serii SF4D są wyposażone w unikalną technologię ustawiania wiązki. Funkcja ta pomaga w instalacji kurtyn. Ilości i jakość odbieranego światła możemy zaobserwować poprzez kolor diody LED jak i na wyświetlaczu.

Diody LED pokazują również, czy powierzchnia wykrywania kurtyny nie jest zabrudzona i czy kurtyna jest odpowiednio ustawiona. Wskaźniki te są wykorzystywane do uruchamiania i w celach zapobiegawczych.

BARDZO SZYBKI CZAS REAKCJI

Kurtyny bezpieczeństwa serii SF4D są dostępne w trzech rodzajach ochrony - palców, dłoni, ramienia lub stopy.

Bardzo szybki czas reakcji, mniejszy niż 10ms i brak stref martwych ułatwiają obliczyć bezpieczną odległość instalacji. Połączenie wysokiej rozdzielczości i szybkiego czasu reakcji umożliwia zamontowanie kurtyny bezpieczeństwa znacznie bliżej do strefy niebezpiecznej niż przy użyciu konwencjonalnego modelu. Wszystkie typy przy odpowiednim podłączeniu mogą pracować z polaryzacją zarówno PNP jak i NPN.

Cechy i zalety kurtyn bezpieczeństwa z serii SF4D
  • Poziom bezpieczeństwa typ 4, PLe i SIL3
  • Ochrona palców, dłoni, ramienia i stóp
  • Bardzo szybki czas reakcji: maksymalnie 10 ms
  • Wysokość chroniona od 150 mm do 1910 mm
  • Nowa koncepcja obudowy z wykorzystaniem aluminium
  • Zasięg działania do 15 m
  • Stopień ochrony IP67
  • Zintegrowana funkcja mutingu
MOŻLIWOŚCI KONFIGURACJI

Choć Panasonic oferuje nową SF4D jako model standardowy, możemy dostosować kurtynę do potrzeb klienta. Specjalne rodzaje złącz, różne długości kabli, ustawienia wstępnych parametrów, specjalne rodzaje opakowań, itp. są częścią naszego serwisu.

Panasonic Electric Works Polska Sp. z o. o.
www.panasonic-electric-works.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Moduły interfejsowe LAN hot-swap do zasilaczy HFE1600 i HFE2500

2017-12-12   |
Moduły interfejsowe LAN hot-swap do zasilaczy HFE1600 i HFE2500

TDK wprowadza do oferty moduły komunikacyjne LAN do popularnych zasilaczy hot-swap serii HFE w wersjach 1600 i 2500 W. Służą one do zdalnego monitorowania, sprawdzania statusu i programowania zasilaczy z wykorzystaniem standardowych protokołów SNMP, VISA, Telnet, TCP/UDP i VXI-Discovery. Opcja LAN może być przydatna w systemach sieciowych, telekomunikacyjnych, pomiarowych i przemysłowych.
czytaj więcej

Ekonomiczny czujnik indukcyjny o zasięgu pomiaru 20 mm

2017-12-12   | BALLUFF Sp. z o.o.
Ekonomiczny czujnik indukcyjny o zasięgu pomiaru 20 mm

Nowy czujnik indukcyjny Q40 firmy Balluff charakteryzuje się niską ceną i łatwą instalacją. Może znaleźć zastosowanie w systemach transportowych, w małych przestrzeniach instalacyjnych oraz wszędzie tam, gdzie występuje narażenie na wilgoć i kurz. Jest zamykany w obudowie z tworzywa PBT o wymiarach 40 x 40 mm i stopniu ochrony IP67, wyposażonej w 2-metrowy kabel sygnałowy.
czytaj więcej

Nowy numer APA