wersja mobilna
Online: 261 Wtorek, 2017.12.12

Technika

113 GHz - częstotliwość sondy radarowej najlepiej dopasowana do pomiarów poziomu

czwartek, 01 czerwca 2017 13:25

Endress+Hauser wprowadza do sprzedaży nowe radary Micropilot FMR60, FMR62 i FMR67 o dokładności pomiaru już od ±1 mm, zaprojektowane i wdrożone zgodnie z wytycznymi poprawy niezawodności PN-EN 61508 SIL2/3. Jako jedyne na rynku wyróżniają się one funkcjonalnością Heartbeat Technology, znaną już z innowacyjnych przepływomierzy Endress+Hauser i cenioną w polskich zakładach przemysłowych przez m.in. inżynierów automatyki, inspektorów ds. bezpieczeństwa oraz technologów produkcji.

DOKŁADNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO TO PRIORYTETY RYNKOWEGO LIDERA W POMIARACH POZIOMU

W marcu 2016 roku Endress+Hauser wprowadził na rynek pierwszą na świecie sondę radarową w technice 80 GHz do zbiorników o wymaganej kontroli metrologicznej GUM/OUM. Radar Micropilot NMR81 wyróżnia się unikatowo wysoką dokładnością pomiaru ±0,5 mm i małą, sferyczną, wypukłą anteną soczewkową. Kąt emisji, równy 3 stopnie, pozwala na montaż sondy w istniejących, a niewykorzystanych, małych króćcach pomiarowych bez konieczności prowadzenia prac spawalniczych.

Dziś radary Micropilot FMR60, FMR62 i FMR67 w tej samej technice udostępniamy do używania w zbiornikach procesowych z cieczami lub materiałami sypkimi, gwarantując dokładność już od ±1 mm, kąt emisji od 3 stopni, rozmiar anteny już od 20 mm i zakres pomiarowy nawet do 125 m. Wyznaczamy najwyższe standardy bezpieczeństwa - sondy są dostępne z atestem SIL2/3 (hardware/firmware) poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa, nadanym przez zewnętrznego audytora - jednostkę notyfikowaną TÜV.

Zaświadcza to, że producent sond wykonał pełną analizę scenariuszy usterek, a następnie wprowadził szereg rozwiązań technicznych (m.in. diagnostyka rekurencyjna, druga linia obrony przed dyfuzją toksyczną ze zbiornika, atest SIL3 dla firmware itd.) i organizacyjnych (m.in. zarządzanie projektem i wdrożenie sond wg PN-EN 61508), obniżających ryzyko usterki do bezkonkurencyjnie niskiego poziomu. Użytkownik nowej sondy będzie cieszył się jej wysoką niezawodnością i możliwością użycia w automatyce blokadowej zgodnie z Programem Zapobiegania Awariom (PZA).

KIEDY SIĘGNĄĆ PO TECHNIKĘ 80 GHZ?

Jeśli dążysz do maksymalnego skrócenia czasu montażu i uruchomienia sondy radarowej, to warto użyć tej techniki. W większości przypadków wystarczy 1 minuta, aby uruchomić pomiar. W polu widzenia sondy nie ma większości zakłóceń, które są tworzone przez elementy budowy wewnętrznej zbiornika. Nigdy wcześniej uruchomienie radaru nie było równie łatwe.

Sondy są wygodne w montażu, w tym również na zaworach odcinających i króćcach o wysokości do 800 mm bez ryzyka pogorszenia jakości pomiaru. Mała długość fali umożliwia wygodne, bezkontaktowe i odporne na zmiany gęstości pomiary już od 10 mm poziomu napełnienia zbiornika i aż do krawędzi anteny sondy, dzięki czemu lepiej wykorzystasz jego objętość.

Bardzo wysoka czułość sygnału 80 GHz na zmiany impedancji falowej sprawia, że nie musisz poświęcać uwagi na szczegółową analizę stałej dielektrycznej materiału mierzonego - radar będzie też mierzył poziom trudnych substancji, w tym m.in. kulek styropianowych, gazu skroplonego LPG czy suchego nawozu azotowego. Co więcej, innowacyjna budowa anteny - sferyczna, wypukła soczewka z cechą drip-off - poprawia dyspozycyjność pomiaru poziomu, albowiem zyskasz większą odporność na kondensację lub zabrudzenie w porównaniu do innych rozwiązań na rynku.

HEARTBEAT TECHNOLOGY - POCZUJ PULS TWOJEJ SONDY RADAROWEJ

Funkcjonalność ta poprawia komfort pracy służb utrzymania ruchu, inspektorów ds. bezpieczeństwa i technologów produkcji. Dostarcza ona cennej wiedzy o warunkach, jakie panują w zbiorniku. Pozwala też na udokumentowaną weryfikację stanu sondy radarowej bez przerywania pomiaru i jej demontażu. Zysk to wydłużenie okresów między kalibracjami (wzorcowaniem) przyrządu lub testami kontrolnymi automatyki blokadowej wg zaleceń PN-EN 61511.

HEARTBEAT DIAGNOSTYKA
  1. Okresowe, automatyczne testy diagnostyczne, wykonywane bez przerywania pomiaru poziomu, wykrywające usterki przypadkowe i systematyczne sondy w trakcie wieloletniej eksploatacji.
  2. Poziom ufności większy niż 93% w skuteczność diagnostyki.
  3. Obecność i skuteczność testów diagnostycznych potwierdzona certyfikatem SIL2/3 TÜV.
  4. Komunikaty diagnostyczne w języku polskim ze wskazówkami dla użytkownika, a symbole diagnostyczne zgodne z NAMUR NE 107.
HEARTBEAT WERYFIKACJA
  1. Wykonanie na żądanie użytkownika weryfikacji stanu radaru z wydrukiem raportu do pliku PDF bez przerywania pomiaru poziomu.
  2. Poziom ufności aż do 99%, że po Heartbeat Weryfikacja radar pracuje zgodnie ze specyfikacją z DTR i nie jest wymagane wzorcowanie ani sprawdzenie go w warsztacie.
  3. Zawartość raportu zgodna z wytycznymi poprawy bezpieczeństwa PN-EN 61511, czyli użytkownik otrzymuje dokument zgodny z potrzebami Programu Zapobiegania Awariom (PZA).
HEARTBEAT MONITORING
  1. Obserwacja wpływu procesu technologicznego na stan radaru + alarm (brud lub wilgoć na antenie, rosnąca grubość piany, temperatura pracy sondy) + automatyczne czyszczenie/suszenie anteny lub gaszenie piany wg procedury technologicznej.
  2. Obserwacja jakości napięcia zasilania + alarm (np. wykrywanie usterki trasy kablowej, zewnętrznego zasilacza lub korozji w przedziale podłączeniowym sondy).
  3. Asystent łatwego uruchomienia funkcji z pkt. 1 i 2 w języku polskim.

Endress+Hauser
www.pl.endress.com

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Szybki BoxPC z mikroprocesorami Core 6.

2017-12-11   | AAEON TECHNOLOGY B. V.
Szybki BoxPC z mikroprocesorami Core 6.

Boxer-6639M to bezwentylatorowy komputer przemysłowy z mikroprocesorem Intel Core 6./7. generacji, charakteryzujący się niezawodną pracą, elastyczną konfiguracją i łatwym utrzymaniem, polecany do systemów widzenia maszynowego. Jego CPU, pamięć DRAM i karty rozszerzeń są łatwo dostępne w razie konieczności instalacji/wymiany.
czytaj więcej

Mobilny system sterowania

2017-12-11   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Mobilny system sterowania

Modułowy sterownik X90 i system I/O firmy B&R można obecnie wyposażyć w funkcje monitorowania stanu. Dzięki temu użytkownik ma możliwość wykrywania problemów na ich wczesnych etapach i korygowania ich, zanim doprowadzą do nieplanowanego przestoju. Wyniki pomagają dokładnie określić, które komponenty wymagają konserwacji oraz odpowiednio zaplanować prace serwisowe.
czytaj więcej

Nowy numer APA