wersja mobilna
Online: 1019 Niedziela, 2017.12.17

Technika

Mocne uderzenie - kolejna runda

wtorek, 26 września 2017 09:48

Bezszczotkowy serwomotor DC 2264...BP4 to nowa klasa wydajności. Oprócz niezwykle wysokiego stosunku momentu obrotowego do rozmiarów i ciężaru, ma on wbudowane czujniki Halla i cechuje się szerokim zakresem prędkości ruchu.

NOWA TECHNOLOGIA UZWOJENIA

Przyczyną wyjątkowych osiągów i zarazem sercem obu serwosilników jest innowacyjne segmentowe uzwojenie cewki. Od 1947 roku, kiedy uzwojenie firmy FAULHABER zapoczątkowało historię nowoczesnych silników miniaturowych, technologia ta jest jedną z naszych czołowych specjalności. Nowe uzwojenie segmentowe, opracowane przez nas do bezszczotkowych silników DC rodziny BP4, stanowi kontynuację tej tradycji, otwierając horyzonty dla całkiem nowej klasy wydajności.

"Sami opracowaliśmy nie tylko uzwojenie, ale także odpowiednią technologię produkcji, którą udoskonaliliśmy w bezkonkurencyjnym stylu" - podkreśla Anne Schilling z firmy FAULHABER Dzięki nachodzącym na siebie, zagnieżdżonym, indywidualnie nawijanym segmentom cewka jest w stanie pomieścić niezwykle dużą ilość miedzi. Pożądany efekt to duża symetria uzwojenia przy minimalnych stratach oraz odpowiednio dużej wydajności.

Przede wszystkim, uzwojenie, oczekujące obecnie na uzyskanie patentu, poprawia parametry eksploatacyjne silnika dzięki lepszemu wypełnieniu miedzią. Kompaktowa cewka pozwala także na zainstalowanie wytrzymałego wału o średnicy 4 mm oraz odpowiedniego łożyska. Dzięki temu niewielkich rozmiarów serwosilnik może także służyć jako napęd bezpośredni montowany np. w rękojeści elektrycznych narzędzi ręcznych. Ponadto czterobiegunowy serwosilnik charakteryzuje się małą bezwładnością i doskonale nadaje się do zastosowań w trybie start/stop.

ZINTEGROWANE CZUJNIKI

Nowy serwosilnik, oprócz dużego momentu obrotowego, ma także kompaktowe i ekonomiczne czujniki Halla. Opcjonalnie pozycję wału można precyzyjnie ustalić za pomocą halotronów analogowych. Czujniki są wbudowane w serwosilnik, co oznacza, że nie wymagają dodatkowej przestrzeni montażowej. W większości przypadków mogą one zastępować enkoder, pozwalając na uzyskanie niezwykle kompaktowych i lekkich rozwiązań.

Dla wymaganej najwyższej precyzji, np. w systemach optycznych, układach pomiarowych lub produkcji półprzewodników, dostępne są kompatybilne enkodery optyczne i magnetyczne. Można je z łatwością montować do tylnego, wielofunkcyjnego kołnierza serwosilnika.

Podobnie jak jego większy odpowiednik, 2264...BP4 jest odporny na przeciążenia. Pracuje bez podatnej na zużycie komutacji mechanicznej, w wyniku czego gwarantuje o wiele dłuższy cykl żywotności niż w przypadku standardowych silników miniaturowych DC. Również wyjątkowy jest niezwykle szeroki zakres temperatur pracy serwosilnika: od -40 do +125°C.

LICZNE ZASTOSOWANIA

Dzięki powyższym właściwościom 2264...BP4 to idealne rozwiązanie napędowe dla niemal wszystkich zastosowań w rozmiarach tej klasy: w ograniczonej przestrzeni lub w przypadku, gdy kluczową rolę odgrywa ciężar i wymagany jest duży moment obrotowy. Dwa najważniejsze obszary zastosowań to: narzędzia elektryczne oraz automatyka przemysłowa.

"Długie godziny eksploatacji sekatorów i śrubokrętów elektrycznych oraz elektrycznych przyrządów chirurgicznych sprawiają, że dla komfortu użytkownika liczy się każdy gram. Jednocześnie przyrząd musi być szybki, wytrzymały i skuteczny. Musi pracować przy maksymalnej wydajności, gwarantując realizację każdej czynności za pierwszym podejściem" - stwierdza Anne Schilling

FAULHABER
www.faulhaber.com

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

2017-12-15   | RS Components Sp. z o.o.
Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

RS Components oferuje nową generację aparatury modułowej Sirius firmy Siemens. Obejmuje ona aparaty o rozmiarach S00, S0, S2 i S3 i mocach do 55 kW. Nowy system modułowy obejmuje pełen asortyment produktów panelowych - od prostych zasilaczy po jednostki, które odpowiadają za przełączanie, ochronę, rozruch i kontrolę silników o mocach do 250 kW.
czytaj więcej

Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

2017-12-15   | Farnell element 14
Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

Firma Farnell element14 dodała do oferty 3-wyjściowe zasilacze Keysight z serii E36300. Są to urządzenia laboratoryjne ogólnego przeznaczenia, które cechują się niskim poziomem tętnień na wyjściu i licznymi funkcjami. Ich centralnymi elementami są panele przednie LCD 4,3", które wyświetlają m.in. wartości prądów i napięć.
czytaj więcej

Nowy numer APA