wersja mobilna
Online: 714 Środa, 2017.11.22

Technika

Czujniki temperatur cieczy i gazów

wtorek, 17 października 2017 11:17

Rockwell Automation przedstawia nową generację czujników temperatury 837T w ramach portfolio czujników półprzewodnikowych. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i dużej dokładności są wszechstronnym rozwiązaniem do mierzenia temperatury cieczy i gazów.

Seria 837T występuje w dwóch wariantach - z wbudowanym wyświetlaczem oraz bez wyświetlacza. Model z wyświetlaczem może mierzyć temperatury z zakresu -20 ÷ 80°C oraz ma wbudowany protokół IO-Link. Technologia ta pozwala na łatwą integrację sensorów bezpośrednio w systemie sterowania, za pośrednictwem mastera IO-Link oraz sieci Ethernet/IP.

Dzięki temu czujniki mogą być konfigurowane zarówno ręcznie, jak i poprzez oprogramowanie Studio 5000 Logix Designer. Poza technologią IO-Link dostępne są również sygnały standardowe, w postaci wyjścia cyfrowego oraz analogowego 4-20 mA.

Zalety technologii IO-Link w czujnikach serii 837T:

  • Tryb uczenia - zarówno ręczny, jak i za pośrednictwem Studio 5000 z wykorzystaniem gotowego profilu Add-On;
  • Wartość temperatury dostępna w PLC bezpośrednio w stopniach Celsjusza - brak konieczności skalowania;
  • Nazwy dostosowane do aplikacji - ułatwienie w lokalizacji czujnika na maszynie;
  • Tryb blokady - można zdalnie zablokować zmianę ustawień, przez co wyeliminowana jest możliwość wprowadzania zmian przez osoby niepożądane.

Modele bez wyświetlacza oferują pomiar temperatur z zakresu -50 ÷ 250°C, z wyjściem 4-20 mA oraz z sondami o długości od 25 do 350 mm.

Obie serie czujników 837T mają obudowy o odporności środowiskowej IP67 oraz występują w wariantach z szeroką gamą przyłączy procesowych.

Ofertę uzupełnia seria czujników rezystancyjnych serii 837RTD wykorzystujących sensor PT1000 jako element pomiarowy. Charakteryzują się szerokim zakresem mierzonej temperatury (-50 ÷ 200°C) oraz kompaktową, odporną na wibracje obudową o stopniu ochrony IP67.

Michał Nieużyła
RAControls

www.racontrols.pl

 

Firmy w artykule

zobacz wszystkie Nowe produkty

Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

2017-11-21   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

B&R wprowadził do swojego systemu automatyzacji oprogramowanie do nadzoru procesów (hipervisor). Pozwala ono na równoległą pracę Windowsa lub Linuksa z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R, tak że działają one niezależnie i nie wpływają na siebie. Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego oraz IPC, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.
czytaj więcej

Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

2017-11-21   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

optoNCDT 2300-2DR (Direct Reflection) to czujnik odległości z niebieskim laserem i zintegrowanym kontrolerem, wyróżniający się ekstremalnie małą powierzchnią plamki (11 x 8,5 mm) pozwalającą na pomiar odległości od bardzo małych obiektów. Nadaje się idealnie do precyzyjnego pomiaru odległości od powierzchni silnie wypolerowanych, połyskliwych i lustrzanych, jak również może znaleźć zastosowanie do pomiaru odległości i grubości obiektów przeźroczystych, np. szkła optycznego.
czytaj więcej

Nowy numer APA