wersja mobilna
Online: 391 Poniedziałek, 2018.02.19

Technika

Czujniki temperatur cieczy i gazów

wtorek, 17 października 2017 11:17

Rockwell Automation przedstawia nową generację czujników temperatury 837T w ramach portfolio czujników półprzewodnikowych. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i dużej dokładności są wszechstronnym rozwiązaniem do mierzenia temperatury cieczy i gazów.

Seria 837T występuje w dwóch wariantach - z wbudowanym wyświetlaczem oraz bez wyświetlacza. Model z wyświetlaczem może mierzyć temperatury z zakresu -20 ÷ 80°C oraz ma wbudowany protokół IO-Link. Technologia ta pozwala na łatwą integrację sensorów bezpośrednio w systemie sterowania, za pośrednictwem mastera IO-Link oraz sieci Ethernet/IP.

Dzięki temu czujniki mogą być konfigurowane zarówno ręcznie, jak i poprzez oprogramowanie Studio 5000 Logix Designer. Poza technologią IO-Link dostępne są również sygnały standardowe, w postaci wyjścia cyfrowego oraz analogowego 4-20 mA.

Zalety technologii IO-Link w czujnikach serii 837T:

  • Tryb uczenia - zarówno ręczny, jak i za pośrednictwem Studio 5000 z wykorzystaniem gotowego profilu Add-On;
  • Wartość temperatury dostępna w PLC bezpośrednio w stopniach Celsjusza - brak konieczności skalowania;
  • Nazwy dostosowane do aplikacji - ułatwienie w lokalizacji czujnika na maszynie;
  • Tryb blokady - można zdalnie zablokować zmianę ustawień, przez co wyeliminowana jest możliwość wprowadzania zmian przez osoby niepożądane.

Modele bez wyświetlacza oferują pomiar temperatur z zakresu -50 ÷ 250°C, z wyjściem 4-20 mA oraz z sondami o długości od 25 do 350 mm.

Obie serie czujników 837T mają obudowy o odporności środowiskowej IP67 oraz występują w wariantach z szeroką gamą przyłączy procesowych.

Ofertę uzupełnia seria czujników rezystancyjnych serii 837RTD wykorzystujących sensor PT1000 jako element pomiarowy. Charakteryzują się szerokim zakresem mierzonej temperatury (-50 ÷ 200°C) oraz kompaktową, odporną na wibracje obudową o stopniu ochrony IP67.

Michał Nieużyła
RAControls

www.racontrols.pl

 

Firmy w artykule

zobacz wszystkie Nowe produkty

Zasilacz 24 V/91,2 W zgodny z wymogami NEC Class 2

2018-02-16   | Delta Energy Systems (Poland) Sp. z o.o.
Zasilacz 24 V/91,2 W zgodny z wymogami NEC Class 2

Delta Electronics powiększa ofertę zasilaczy PMH o nowy 24-woltowy model PMH-24V100WCNS o mocy wyjściowej 91,2 W, zgodny z wymogami NEC Class 2. Jest to zasilacz akceptujący napięcia wejściowe z uniwersalnego zakresu od 85 do 264 VAC. Jest zamykany w aluminiowej obudowie odpornej na korozję. Dostarcza do obciążenia pełną moc wyjściową w całym zakresie napięć zasilania, nawet poniżej wartości minimalnej.
czytaj więcej

Przemysłowa płyta główna 3,5" o szerokim zakresie napięć zasilania i temperatur pracy

2018-02-16   | AAEON TECHNOLOGY B. V.
Przemysłowa płyta główna 3,5

Aaeon dodaje do oferty przemysłowych płyt głównych nowy model GENE-SKU6 W1 wyróżniający się szerokim zakresem napięć zasilania i temperatur pracy. Jest to płyta formatu 3,5", zaprojektowana do pracy w ciężkich warunkach środowiskowych, m.in. na zewnątrz budynków, w fabrykach, pojazdach oraz wszędzie tam, gdzie musi zapewnić ciągłość działania również przy niestabilnym zasilaniu.
czytaj więcej

Nowy numer APA