wersja mobilna
Online: 747 Poniedziałek, 2017.11.20

Technika

Czujniki temperatur cieczy i gazów

wtorek, 17 października 2017 11:17

Rockwell Automation przedstawia nową generację czujników temperatury 837T w ramach portfolio czujników półprzewodnikowych. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i dużej dokładności są wszechstronnym rozwiązaniem do mierzenia temperatury cieczy i gazów.

Seria 837T występuje w dwóch wariantach - z wbudowanym wyświetlaczem oraz bez wyświetlacza. Model z wyświetlaczem może mierzyć temperatury z zakresu -20 ÷ 80°C oraz ma wbudowany protokół IO-Link. Technologia ta pozwala na łatwą integrację sensorów bezpośrednio w systemie sterowania, za pośrednictwem mastera IO-Link oraz sieci Ethernet/IP.

Dzięki temu czujniki mogą być konfigurowane zarówno ręcznie, jak i poprzez oprogramowanie Studio 5000 Logix Designer. Poza technologią IO-Link dostępne są również sygnały standardowe, w postaci wyjścia cyfrowego oraz analogowego 4-20 mA.

Zalety technologii IO-Link w czujnikach serii 837T:

  • Tryb uczenia - zarówno ręczny, jak i za pośrednictwem Studio 5000 z wykorzystaniem gotowego profilu Add-On;
  • Wartość temperatury dostępna w PLC bezpośrednio w stopniach Celsjusza - brak konieczności skalowania;
  • Nazwy dostosowane do aplikacji - ułatwienie w lokalizacji czujnika na maszynie;
  • Tryb blokady - można zdalnie zablokować zmianę ustawień, przez co wyeliminowana jest możliwość wprowadzania zmian przez osoby niepożądane.

Modele bez wyświetlacza oferują pomiar temperatur z zakresu -50 ÷ 250°C, z wyjściem 4-20 mA oraz z sondami o długości od 25 do 350 mm.

Obie serie czujników 837T mają obudowy o odporności środowiskowej IP67 oraz występują w wariantach z szeroką gamą przyłączy procesowych.

Ofertę uzupełnia seria czujników rezystancyjnych serii 837RTD wykorzystujących sensor PT1000 jako element pomiarowy. Charakteryzują się szerokim zakresem mierzonej temperatury (-50 ÷ 200°C) oraz kompaktową, odporną na wibracje obudową o stopniu ochrony IP67.

Michał Nieużyła
RAControls

www.racontrols.pl

 

Firmy w artykule

zobacz wszystkie Nowe produkty

Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

2017-11-20   |
Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

Vishay Sfernice wprowadza na rynek absolutny, magnetyczny enkoder obrotowy RAME027 o średnicy 27 mm, pracujący w oparciu o efekt Halla. Jest to wytrzymały i niezawodny podzespół adresowany do joysticków militarnych i przemysłowych, a także elektronarzędzi, siłowników, robotyki i przemysłu tekstylnego. Charakteryzuje się dokładnością pomiaru ±0,33% (±1,2°) w temperaturze +25°C oraz ±2,1° (0,58%) w całym dopuszczalnym zakresie od -25 do +85°C.
czytaj więcej

Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

2017-11-20   |
Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

Na rynku pojawiła się nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL. REST Connector, zaprezentowany już w wersji beta na tegorocznych targach HMI, umożliwia integrowanie danych z sieci automatyki w aplikacjach obsługujących protokoły REST. Dane mogą pochodzić z wielu źródeł, włączając w to systemy sterowania różnych producentów, takich jak Siemens, Rockwell, Mitsubishi i B&R oraz z serwerów OPC UA lub OPC Classic.
czytaj więcej

Nowy numer APA