wersja mobilna
Online: 747 Wtorek, 2017.11.21

Komputery, roboty, oprogramowanie

Pierwszy komputer jednopłytkowy z mikroprocesorami Freescale MPC8640 i MPC8640D

środa, 27 sierpnia 2008 12:03

Firma GE Fanuc Intelligent Platforms wprowadziła na rynek pierwszy komputer jednopłytkowy, w którym wykorzystano zaawansowane mikroprocesory MPC8640 i MPC8640D o małym poborze mocy produkowane przez Freescale. Model VG6 jest polecany do zastosowań wszędzie tam, gdzie nie pozostaje zbyt dużo przestrzeni montażowej i ciepło generowane przez komputer jest trudne do rozproszenia. Według danych firmy Freescale nowy mikroprocesor MPC8640(D) pobiera mniejszą o 27% moc od ekwiwalentnego modelu MPC8641(D).

VME VG6 może być stosowany w najbardziej wymagających aplikacjach przemysłowych i wojskowych, jak również w elektronice medycznej i laboratoriach. Jest dostępny w wersjach z jednym lub dwoma mikroprocesorami jednordzeniowym MPC8640 oraz w wersji z jednym lub dwoma mikroprocesorami dwurdzeniowymi MPC8640D. Zawiera szynę komunikacyjną PCI Express x8 i maksymalnie 2GB pamięci DDR2 z korekcją błędów ECC. Zespół wbudowanych interfejsów obejmuje:

  • 3 porty Gigabit Ethernet,
  • 2 porty Ethernet 10/100,
  • 2 porty SATA,
  • sloty rozszerzające PMC/XMC (PCI-X 133 lub PCI Express x8) i PMC (PCI-X 100),
  • 4 porty szeregowe (2 x RS-232 + 2 x RS-485),
  • 3 porty USB 2.0.

VME VG6 może pracować pod kontrolą systemów operacyjnych VxWorks (Wind River Systems), LynxOS (LynuxWorks) i INTEGRITY (Green Hills Software).

http://www.gefanuc.com

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

2017-11-21   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

B&R wprowadził do swojego systemu automatyzacji oprogramowanie do nadzoru procesów (hipervisor). Pozwala ono na równoległą pracę Windowsa lub Linuksa z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R, tak że działają one niezależnie i nie wpływają na siebie. Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego oraz IPC, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.
czytaj więcej

Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

2017-11-21   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

optoNCDT 2300-2DR (Direct Reflection) to czujnik odległości z niebieskim laserem i zintegrowanym kontrolerem, wyróżniający się ekstremalnie małą powierzchnią plamki (11 x 8,5 mm) pozwalającą na pomiar odległości od bardzo małych obiektów. Nadaje się idealnie do precyzyjnego pomiaru odległości od powierzchni silnie wypolerowanych, połyskliwych i lustrzanych, jak również może znaleźć zastosowanie do pomiaru odległości i grubości obiektów przeźroczystych, np. szkła optycznego.
czytaj więcej

Nowy numer APA