wersja mobilna
Online: 740 Wtorek, 2017.11.21

Komputery, roboty, oprogramowanie

Komputery jednopłytkowe VMEbus z mikroprocesorem Core 2 Duo i rozszerzeniem dla kart Mezzanine

środa, 27 sierpnia 2008 12:46

Firma MEN Mikro Elektronik wprowadziła do sprzedaży serię jednopłytkowych komputerów VMEbus formatu podwójnej eurokarty obsługujących protokół 2eSST. Komputery serii A19 są wyposażone w mikroprocesory firmy Intel, od jednordzeniowego Celeron M po dwurdzeniowy Core 2 Duo T7400 taktowany zegarem do 2,16MHz. Dzięki zintegrowanemu chipsetowi Intel 945GME z 256-bitowym akceleratorem graficznym o częstotliwości taktowania 250MHz charakteryzują się stosunkowo małym poborem mocy przy bardzo dobrych parametrach graficznych. Z kolei most TSI148 firmy Tundra zapewnia obsługę protokołu 2eSST pozwalającego na transmisję danych w trybie synchronicznym z dwukrotną teoretyczną szybkością standardu VMEbus do 320MB/s. Zachowano przy tym kompatybilność z dotychczasowymi standardami VME64 i VME32.

Wlutowana pamięć systemowa DDR2-RAM zapewnia odporność komputera na udary i wibracje. Na przednim panelu znajdują się wyprowadzenia VGA, 2 x Gigabit Ethernet i 2 x USB 2.0. Rozszerzenie właściwości funkcjonalnych jest możliwe za pośrednictwem slotu PMC/XMC i karty Mezzanine umożliwiającej wyprowadzenie na tył karty m.in. czterech dodatkowych gniazd USB, dwóch dodatkowych portów Gigabit Ethernet, gniazda DVI i audio HD. Obok wlutowanej pamięci DDR2-RAM komputer jest również wyposażony w pamięć CompactFlash.

Komputery A19 pracują pod kontrolą systemów operacyjnych Windows i Linux oraz systemów czasu rzeczywistego obsługujących architekturę wielordzeniową. Producent gwarantuje minimum 5-letnią dostępność podzespołów. Zakres zastosowań obejmuje automatykę przemysłową, aplikacje multimedialne, systemy transportowe i zarządzania ruchem, lotnictwo, inżynierię medyczną i robotykę.

http://www.menmicro.com

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

2017-11-21   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

B&R wprowadził do swojego systemu automatyzacji oprogramowanie do nadzoru procesów (hipervisor). Pozwala ono na równoległą pracę Windowsa lub Linuksa z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R, tak że działają one niezależnie i nie wpływają na siebie. Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego oraz IPC, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.
czytaj więcej

Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

2017-11-21   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

optoNCDT 2300-2DR (Direct Reflection) to czujnik odległości z niebieskim laserem i zintegrowanym kontrolerem, wyróżniający się ekstremalnie małą powierzchnią plamki (11 x 8,5 mm) pozwalającą na pomiar odległości od bardzo małych obiektów. Nadaje się idealnie do precyzyjnego pomiaru odległości od powierzchni silnie wypolerowanych, połyskliwych i lustrzanych, jak również może znaleźć zastosowanie do pomiaru odległości i grubości obiektów przeźroczystych, np. szkła optycznego.
czytaj więcej

Nowy numer APA