PCD3 Power - jeszcze większa wydajność sterowników PCD3!

| Technika

Od momentu wprowadzenia na rynek sterowników PCD3 w 2005 roku Saia-Burgess stale rozwija tę linię produktów, wprowadzając nowe jednostki bazowe przeznaczone do najbardziej zróżnicowanych zastosowań. Sterowniki PCD3 Power zostały stworzone do najbardziej wymagających instalacji i obsługi szybkozmiennych procesów.

PCD3 Power - jeszcze większa wydajność sterowników PCD3!

Dzięki wyposażeniu w potężniejsze procesory od stosowanych dotychczas w tej rodzinie, prędkość przetwarzania aplikacji wzrosła trzykrotnie. Poza tym PCD3 Power pozwalają na wgrywanie programu bez zatrzymywania pracy sterownika. Oprócz zwiększonych zasobów i zakresu funkcjonalności warto też wspomnieć o przemysłowej jakości sterowników PCD3 Power i cyklu życia planowanym na 20 lat, a także wbudowanej technologii Automation Server.

ZASOBY DO NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH ZADAŃ

Rys. 1. Zasoby PCD3 Power są wystarczające, by uruchomić aż 13 interfejsów komunikacyjnych w jednym PLC; nawet najbardziej wymagające zadania jak np. równoczesna praca w sieciach BACnet i LON-IP są realizowane niezawodnie

Nowe sterowniki PCD3 zostały wyposażone w czterokrotnie szybsze procesory od stosowanych w dotychczasowych modelach tej rodziny. Ponieważ część tej prędkości jest wykorzystywana przez nowe funkcjonalności systemu operacyjnego, zauważalna szybkość przetwarzania aplikacji wzrosła trzykrotnie. W stosunku do istniejących sterowników PCD3, w nowych urządzeniach zostały podwojone zasoby pamięci wewnętrznej.

Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji 2 MB pamięci Flash na program i 1 MB pamięci SRAM na dane. Jednostka bazowa PCD3.Power wyposażona jest także w 16 MB wbudowanej pamięci Flash z systemem plików.

Można ją wykorzystywać do przechowywania stron WWW, instrukcji, dokumentacji, programów źródłowych czy logów danych. Zasoby systemowe sterowników PCD3 Power są wystarczające do uruchomienia aż do trzynastu interfejsów komunikacyjnych w jednym urządzeniu. Nawet najbardziej ambitne zadania - np. równoczesna praca w sieciach BACnet i LON-IP, są realizowane niezawodnie.

AUTOMATION SERVER

Automation Server to rodzaj uniwersalnego pomostu pomiędzy systemem automatyki, warstwą zarządzania przedsiębiorstwem oraz urządzeniami i systemami automatyki firm trzecich, które wymagają stosowania dodatkowych sterowników, narzędzi software’owych i protokołów komunikacyjnych.

Zapewnia on korzyści ze stosowania technologii webowej i IT, które zostały zaimplementowane w sterownikach Saia PCD - wbudowane serwery WWW, SMTP i FTP, możliwość eksportu danych do plików CSV, obsługę skryptów CGI, pamięci Flash z systemem plików czy kart SD.

Automation Server umożliwia integrację z systemami automatyki innych dostawców bez konieczności dodatkowych prac inżynierskich i ponoszenia kosztów związanych z rozszerzaniem możliwości komunikacyjnych.

Saia® PCD3.M5560

  • trzykrotnie zwiększona prędkość przetwarzania
  • podwojona pamięć użytkownika
  • wgrywanie programu bez zatrzymywania urządzenia
  • możliwość pracy 13 interfejsów w jednym PLC

PEŁNA KOMPATYBILNOŚĆ W RODZINIE PCD3

Rys. 2. Bogate zasoby pamięci PCD3 Power (do 4 GB) pozwalają na zbieranie, monitorowanie i przetwarzanie ogromnej ilości danych oraz stanów urządzeń z rozległych instalacji, nawet bez konieczności użycia komputera i systemu nadrzędnego. Korzystając z bogatej bibliotek obiektów polecanych specyficznym branżom oraz graficznych narzędzi projektowych dostępnych w PG5 Controls Suite, stworzyć można projekt aplikacji dla różnych instalacji technologicznych (jak HVAC, instalacje sanitarne czy elektryczne)

Sterowniki PCD3 Power są w pełni kompatybilne z pozostałymi PLC, kasetami rozszerzeń, modułami wejść/wyjść zdalnych i lokalnych, komunikacyjnymi, funkcyjnymi i innymi oraz akcesoriami rodziny PCD3.

Istniejące programy użytkownika mogą być bezpośrednio przenoszone i będą z powodzeniem pracowały w nowej jednostce bazowej.

Programowanie i konfiguracja PCD3 Power odbywa się za pomocą pakietu narzędziowego Saia PG5 Controls Suite od wersji 2.0.

Producent przygotował także wersje PCD3 Power, które mogą być programowane z użyciem STEP7.

Na koniec warto wspomnieć, że nowy PCD3 Power jest dostępny w trzech odmianach:

  • PCD3.M5560 z wbudowanymi interfejsami Ethernet i Profi-S-Net,
  • PCD3.M6360 z Ethernetem i CAN,
  • PCD3.M6560 z Ethernetem i Profibus DP-Master.

Sabur
www.sabur.com.pl