wersja mobilna
Online: 422 Niedziela, 2018.01.21

Technika

Nowy wymiar interfejsów serwisowych nagrodzony przez ekspertów automatyki

wtorek, 03 lutego 2015 12:04

Innowacyjne interfejsy serwisowe FrontCom Vario firmy Weidmuller zajęły pierwsze miejsce w kategorii "Technologia sterowania i rozwiązania systemowe" konkursu o nagrodę Automation Award 2014

Fot. 1. Szybszy i bezpieczniejszy dostęp do elementów sterowania w szafie: odczyt danych produkcyjnych, wygodne rozwiązywanie problemów, konfiguracja i programowanie z FrontCom Vario w całkowicie prosty sposób, bez potrzeby wzywania specjalistów

Optymalne sterowanie i wysoka wydajność systemu zapewniają firmie utrzymanie efektywności i rentowności, dając jej jednocześnie nieocenioną przewagę rynkową nad konkurencją. Montowane na obudowach szaf sterowniczych, interfejsy serwisowe z zabezpieczeniem przed nieupoważnionym dostępem umożliwiają przeprowadzanie szerokiego zakresu prac diagnostycznych i serwisowych w trakcie eksploatacji systemu i skutecznie zwiększają dostępność i wydajność instalacji.

Technicy mają zagwarantowany swobodny, szybki i bezpieczny dostęp do elementów sterowania i elektroniki funkcjonalnej znajdujących się w szafie, bez przestojów ani konieczności oczekiwania na upoważniony personel. Jednocześnie znacząco zmniejsza się ryzyko niewłaściwego użycia lub wypadku.

W ramach serii FrontCom Vario stworzyliśmy interfejs serwisowy wyznaczający nowe standardy. System jest kompaktowy, prosty w montażu i zapewniający dużą elastyczność zastosowania. Dostępnych jest wiele modułów danych, sygnałowych i zasilających oraz atrakcyjne wzory ramek, dzięki czemu można skonfigurować rozwiązanie, dostosowane do indywidualnych wymagań.

Fot. 2. Innowacyjny interfejs serwisowy FrontCom Vario zdobył pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę Automation Award 2014 w kategorii "Technologia sterowania i rozwiązania systemowe", uzyskując 44,6% głosów

Liczba unikalnych funkcji sprawia, że FrontCom Vario jest szczególnie bezpiecznym, szybkim i przyszłościowym rozwiązaniem, dzięki któremu procesy konserwacji i optymalizacji instalacji przeprowadza się znacznie bardziej efektywnie a tym samym taniej.

Konstruktorzy i projektanci mają do czynienia ze szczególnymi wyzwaniami, jeśli chodzi o planowanie projektu systemowego. Żadne dwie maszyny nie są takie same i każdy klient ma inne wymagania. Z FrontCom Vario oferujemy Państwu niezrównany zakres opcji dostosowania interfejsu serwisowego do indywidualnych wymagań. Na przykład, systemy gniazd typowe dla poszczególnych krajów lub różne typy wkładów, takich jak RJ-45, USB lub D-sub, które mogą być używane do ustanowienia połączenia z systemem w szafie. Dotyczy to również wszelkich modyfikacji i modernizacji niezbędnych podczas eksploatacji.

FrontCom Vario jest synonimem wyjątkowej elastyczności, ze względu na jego modułową konstrukcję i ponad 5000 możliwych kombinacji. Modułowy interfejs oferuje idealne połączenie w jednej ramce wkładów komunikacyjnych i zasilających oraz płytki na wkładki odpowiedniej do niemal każdej konfiguracji. Istnieją warianty wykonane z plastiku lub z wytrzymałego metalu do zastosowania w trudnych warunkach.

Fot. 3. FrontCom Vario jest synonimem wyjątkowej elastyczności ze względu na jego modułową konstrukcję i ponad 5000 możliwych kombinacji

Wszystkie warianty spełniają wymagania określone w standardzie IP65. Każdy wariant FrontCom Vario może być zaprojektowany z dostępnych modułów z wykorzystaniem następujących składników: ramki, wkłady oraz płytki na wkłady. Dostępny na stronie www.weidmuller.pl konfigurator produktu pomaga dokonać kompletacji w kilku prostych krokach, dając w rezultacie listę komponentów z numerami zamówieniowymi, którą można zachować, wydrukować lub wysłać w celu złożenia zamówienia.

Instalacja ramki jest dziecinnie prosta. Jeśli mamy odpowiednie wycięcie w obudowie lub szafie, wszystko co trzeba zrobić, to wypozycjonować gotową ramkę i przykręcić ją trzema śrubami. Płytki do mocowania wkładów różnią się między sobą kombinacją uchwytów na wkłady do zasilania, transmisji danych i sygnałów.

Każdy wariant dostępny jest również opcjonalnie z ekranowaniem. Jeśli chodzi o instalację, to płytkę na wkłady należy po prostu wcisnąć w ramkę. W zależności od potrzeb, można zdecydować się na różne warianty wkładów z gniazdami do danych, sygnału lub zasilania i po prostu wcisnąć je do odpowiedniej płytki na wkładki. Cechą szczególną jest to, że montaż FrontCom Vario jest w pełni kompatybilny ze standardem rynkowym.

Fot. 4. Dostęp do szafy sterowniczej niewyposażonej w interfejs serwisowy

Korzyści z zastosowania nowoczesnych interfejsów serwisowych FrontCom Vario

  • Główna zaleta: FrontCom Vario łączy kilka funkcji w jednej ramce, zajmuje więc nie więcej niż połowę tego miejsca, co konwencjonalne interfejsy serwisowe.
  • Mniejsze koszty instalacji, ponieważ gniazda dla sygnałów, transmisji danych i zasilania znajdują się w jednej ramce.
  • Rozwojowa technologia, dzięki transmisji danych zgodnej z najnowszym standardem Cat. 6A. Moduły RJ-45 gwarantują najlepsze właściwości transmisyjne. Pozwalają na prędkość transmisji danych nawet do 10 Gbit/s.
  • Zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu w trakcie eksploatacji i prac serwisowych.
  • Dostępny opcjonalnie wariant z zamkiem na kluczyk oferuje doskonałą ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.
  • Swoboda planowania, dzięki szerokiemu portfolio dla najbardziej różnorodnych aplikacji
  • Elastyczność - możliwość tworzenia ponad 5000 kombinacji z elementów systemu w celu dostosowania do indywidualnych wymagań.
  • Prosta i jasna identyfikacja - duża powierzchnia na umieszczenie oznakowania na pokrywie pozwala na optymalny i czytelny opis sprzętu. Opcjonalna wewnętrzna ochrona przed dotykiem oferuje dodatkowe opcje oznakowania dla każdego interfejsu i ułatwia jasne przyporządkowanie.

Zalety te zdobyły uznanie jury konkursu "Automation Award 2014". Ta ważna dla sektora automatyki nagroda jest przyznawana podczas Targów SPS IPC Drives w Norymberdze. Interfejsy serwisowe FrontCom Vario zajęły pierwsze miejsce w kategorii "Technologia sterowania i rozwiązania systemowe", uzyskując 44,6% głosów.

Weidmüller Sp. z o.o.
www.weidmuller.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

2018-01-19   |
Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

Firma Vaisala, specjalizująca się w produkcji czujników do pomiaru parametrów środowiskowych, zaprezentowała nową ofertę wymiennych, inteligentnych sond mogących pracować w trudnych warunkach środowiskowych. Nowe sondy wilgotności i temperatury Vaisala D HMP4, HMP5, HMP7 i HMP8 oraz sonda temperaturowa Vaisala TMP1 stanowią rozszerzenie rodziny produktowej Indigo i uzupełniają wcześniejsze modele serii GMP250 i HPP272.
czytaj więcej

Enkodery bezłożyskowe

2018-01-19   | Eldar
Enkodery bezłożyskowe

Eldar oferuje absolutne enkodery SMAB firmy Lika. Są to enkodery bezłożyskowe, cechujące się dużą prędkością obrotową, rozdzielczością do 18 bitów oraz interfejsem SSI.
czytaj więcej

Nowy numer APA