wersja mobilna
Online: 446 Niedziela, 2018.01.21

Technika

Delta Electronics powiększa rodzinę modułowych zasilaczy UPS z serii Modulon DPH

poniedziałek, 07 grudnia 2015 11:21

Firma Delta Electronics, wiodący światowy dostawca zasilaczy impulsowych oraz wentylatorów bezszczotkowych, a także rozwiązań z zakresu oszczędzania energii, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych zasilaczy awaryjnych UPS Modulon serii DPH o mocy 75 kW i 150 kW, stanowiące uzupełnienie istniejącego modelu 200 kW. Wraz z premierą nowych jednostek, dostępne będą również moduły dystrybucji zasilania i moduły bateryjne. To opcjonalne wyposażenie serii DPH pozwala na rozszerzenie tego ultrakompaktowego rozwiązania, składającego się z zabezpieczenia zasilania, rozdziału mocy i czasu pracy z baterii, które usprawnia zarządzanie zasilaniem w małych i średnich centrach danych.

W dzisiejszej erze Big Data głównymi wyzwaniami dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie insfrastruktury IT staje się wzrost ilości danych, elastyczność infrastruktury centrów danych oraz koszt energii. Zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, w pełni modułowe zasilacze UPS Delta Modulon serii DPH dostarczają klientom trzy kluczowe korzyści:

NAJWYŻSZA DOSTĘPNOŚĆ

Fot. 1. Modulon serii DPH został zaprojektowany z myślą o najwyższej możliwej dostępności, doskonałej wydajności i wysokiej sprawności, i idealnie nadaje się do stosowania w małych i średnich centrach danych

Dzięki redundancji modułów mocy oraz wbudowanemu mechanizmowi sterującemu Modulon serii DPH to w pełni odporny na uszkodzenia zasilacz UPS. Pełna logika sterująca pozwala systemowi na automatyczną synchronizację w przypadku awarii modułu głównego oraz automatyczne włączenie funkcji zasilania awaryjnego w celu zapewnienia nieprzerwanego działania.

Dalsze korzyści, takie jak możliwość podłączania i odłączania krytycznych komponentów oraz modułów bez wyłączania, zasilania mogą poprawić użyteczność systemu UPS, zmniejszając tym samym wartość wskaźnika MTTR do zera i zapewniając maksymalny czas działania oraz najlepszą dostępność.

WYSOKA SKALOWALNOŚĆ

Zasilacz UPS Delta Modulon serii DPH został zaprojektowany z myślą o łatwej skalowalności zarówno w sensie rozbudowy pionowej, jak i poziomej. Dając możliwość rozbudowy z 25 kW do 75/150/200 kW w standardowej obudowie typu rack 19 cali. Modulon DPH zapewnia wysoką elastyczność rozbudowy centrów danych, oferując jednocześnie korzyści na zasadzie "płać w miarę korzystania" i pozwalając uniknąć przewymiarowania zasilacza UPS. Wraz z rosnącymi potrzebami biznesowymi elastyczność zasilacza Modulon serii DPH pozwala na równoległą rozbudowę czterech jednostek do mocy 800 kW.

WYJĄTKOWA SPRAWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Fot. 2. Wymienialne w trakcie pracy i skalowalne moduły mocy, a także wbudowane moduły dystrybucji mocy oraz baterie tworzą wysoce zintegrowany system zasilania w pojedynczej obudowie rack 19".

Osiągając ponadprzeciętną dostepność zasilania gwarantowanego, zasilacze Modulon seria DPH charakteryzują się jednocześnie bardzo wysoką sprawnością. Wysoka wydajność (kVA=kW) oraz bezkompromisowa sprawność AC-AC (95% już przy obciążeniu 30% i 96% z 50% obciążeniem) umożliwia klientom znaczące oszczędności energii elektrycznej.

Tam gdzie liczy się dostępność, sprawność i możliwość skalowania w miarę rozwoju działalności, system zasilaczy awaryjnych UPS Modulon serii DPH stanowi idealne rozwiązanie, zapewniając ochronę zasilania urządzeń i oszczędność w rozumieniu całkowitego kosztu posiadania (TCO).

"Od wprowadzenia do sprzedaży modelu Modulon DPH o mocy 200 kW w 2012 roku, obserwowaliśmy bardzo pozytywny odbiór koncepcji konstrukcji modułowej przez klientów globalnych i specjalistów do spraw zarządzania zasilaniem" - powiedział dr Charles Tsai, dyrektor generalny działu MCIS (Zarządzania Infrastrukturą Zadań Kluczonych) firmy Delta Electronics.

Na rynku Polskim Delta zainstalowała już przy współpracy ze swoimi partnerami handlowymi kilkadziesiąt jednostek DPH-200. Urządzenia pełnią kluczową rolę w zasilaniu awaryjnym serwerowni dla największych firm z sektora bankowości, telekomunikacji,energetyki, jak również zakładów produkcyjnych. Decyzja klietna o wyborze systemów modułowych UPS produkcji Delta wynika z bardzo korzystnego stosunku jakości do ceny, oferując przy tym wysoką niezawodność podpartą lokalnym serwisem producenta.

Rozszerzenie oferty o jednostki 75 i 150 kW umacnia pozycję Delty jako lidera w rozwiązaniach zasilania gwarantowanego UPS, szczególnie w segmencie modułowych zasilaczy dla małych i średnich centrów danych - dodał / skomentował Michał Semeniuk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Delta Energy Systems (Poland).

Delta Energy Systems Sp. z o.o.
www.deltapowersolutions.com

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

2018-01-19   |
Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

Firma Vaisala, specjalizująca się w produkcji czujników do pomiaru parametrów środowiskowych, zaprezentowała nową ofertę wymiennych, inteligentnych sond mogących pracować w trudnych warunkach środowiskowych. Nowe sondy wilgotności i temperatury Vaisala D HMP4, HMP5, HMP7 i HMP8 oraz sonda temperaturowa Vaisala TMP1 stanowią rozszerzenie rodziny produktowej Indigo i uzupełniają wcześniejsze modele serii GMP250 i HPP272.
czytaj więcej

Enkodery bezłożyskowe

2018-01-19   | Eldar
Enkodery bezłożyskowe

Eldar oferuje absolutne enkodery SMAB firmy Lika. Są to enkodery bezłożyskowe, cechujące się dużą prędkością obrotową, rozdzielczością do 18 bitów oraz interfejsem SSI.
czytaj więcej

Nowy numer APA