wersja mobilna
Online: 290 Czwartek, 2017.12.14

Technika

Modułowe napędy liniowe od igus zapewniają swobodę dobierania szerokości i długości

wtorek, 18 października 2016 12:38

Nowy modułowy zestaw napędów drylin ZLW firmy igus, specjalisty od tworzyw sztucznych w ruchu, zapewnia jeszcze większą swobodę projektowania konstruktorom - teraz można odpowiednio do potrzeb zestawiać gotowe do wbudowania napędy z różnych materiałów, o różnych szerokościach i rozstawach między szynami. Dzięki temu wysoko wydajne napędy liniowe można projektować w przystępnej cenie.

Gotowe do zamontowania, bezsmarowe i bezobsługowe prowadnice liniowe są coraz częściej stosowane w budowie maszyn i w zakładach przemysłowych. W tych miejscach trudno jednak o gotowe rozwiązania, dokładnie spełniające wymagania konstrukcyjne użytkownika. Chcąc ułatwić konstruktorom dobieranie produktów, firma igus, specjalista od tworzyw sztucznych w ruchu, opracowała modułowy zestaw napędów liniowych ZLW, który pozwala klientom na budowanie indywidualnych rozwiązań.

Fotografia tytułowa: Nowe, modułowe stoliki liniowe ZLW pozwalają na dobieranie żądanych rozmiarów oraz materiałów wsporników wałka, szyn i wózków (Źródło: igus GmbH)

Ten modułowy system pozwala na nieskomplikowane i szybkie konfigurowanie szerokości, odległości między szynami oraz długości napędu liniowego. Ze względu na płaską konstrukcję, te stoliki liniowe z paskiem zębatym mogą być stosowane w ograniczonej przestrzeni. Ponadto użytkownicy mogą zamawiać wsporniki wałków, szyny oraz wózki z aluminium lub ze stali nierdzewnej.

Te ostatnie mogą być szczególnie interesujące w aplikacjach do branży spożywczej, gdzie większość komponentów powinna być wykonane ze stali nierdzewnej, a tutaj trudno o modułowe rozwiązania dostępne "z półki". Napęd w wersji nierdzewnej jest wyposażony we wkładki ślizgowe z materiału iglidur E7 dla zapewnienia maksymalnej żywotności.

Prowadnice liniowe mogą być dostarczane z silnikiem igus lub zestawem do podłączania silnika klienta, z wałkami pełnymi lub drążonymi z możliwością konfiguracji wyjścia pod podłączenie silnika z prawej lub lewej strony bloku końcowego.

TERAZ PRZYSTOSOWANE DO JESZCZE WIĘKSZYCH OBCIĄŻEŃ I BARDZIEJ DYNAMICZNYCH APLIKACJI

Napęd o nowym rozmiarze ZLW-20 pozwala na przesuwanie obciążeń do 75 kg, przy długości posuwu do 3000 milimetrów. Ponadto szeroki pas napędowy pozwala na uzyskanie dużych prędkości przejazdu, nawet ponad 5 m/s, zależnie od poruszanego obciążenia. Napięcie paska zębatego z poliuretanu ze stalowym zbrojeniem można regulować centralnie na wózku.

Możliwe jest również zastosowanie tych napędów w aplikacjach pod wodą przy zastosowaniu specjalnych pasków zębatych. Łożyska kulkowe w blokach pozwalają na efektywniejsze prowadzenie paska oraz zapewniają większą sprawność.

Cicha praca oraz duża żywotność, nawet przy pracy ciągłej, sprawiają, że gotowe do zamontowania rozwiązania mają szeroki zakres zastosowań, obejmujący między innymi przenośniki w przemyśle spożywczym lub laboratoriach. Co więcej, otwarta konstrukcja stolików liniowych sprawia, że są one łatwe do czyszczenia oraz odporne na zanieczyszczenia.

igus Sp. z o.o.
www.igus.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Sześcioosiowy kontroler robotów przemysłowych sterujący silnikami szczotkowymi, BLDC i krokowymi

2017-12-13   |
Sześcioosiowy kontroler robotów przemysłowych sterujący silnikami szczotkowymi, BLDC i krokowymi

HEX RC to wieloosiowy kontroler robotów przemysłowych do sterowania dowolną kombinacją silników szczotkowych, BLDC i krokowych, produkowany w obudowie o wysokości 4U. Nadaje się idealnie do sterowania systemów 6-osiowych, np. heksapodów. Zapewnia kompatybilność z platformą sterowania Automation 3200 (A3200) pozwalającą synchronizować ruch nawet w 32 osiach.
czytaj więcej

Nowe wersje enkoderów inkrementalnych i absolutnych Koyo w ofercie AutomationDirect

2017-12-13   |
Nowe wersje enkoderów inkrementalnych i absolutnych Koyo w ofercie AutomationDirect

AutomationDirect poszerza linię produktową enkoderów Koyo o enkodery inkrementalne z dodatkowymi rodzajami wyjść oraz enkodery absolutne o wyższych rozdzielczościach. Enkodery inkrementalne serii TRD-S z wałkiem Ø6 mm oraz TRD-SH z otworem Ø8 mm są obecnie dostępne z wyjściem 5...12 VDC z otwartym kolektorem obok wcześniej dostępnych wersji 12...24 VDC z otwartym kolektorem i 5 VDC ze sterownikiem linii.
czytaj więcej

Nowy numer APA