wersja mobilna
Online: 388 Poniedziałek, 2017.06.26

Gospodarka

Dwie krajowe firmy dołączają do COPA-DATA Partner Community
piątek, 23 czerwca 2017 11:43
Podwarszawski Automatech został oficjalnym partnerem COPA-DATA, dołączając do prowadzonego przez nią programu Partner Community. Automatech jest uznanym na polskim rynku integratorem systemów automatyki i jednocześnie dystrybutorem szeregu produktów dla przemysłu. Znaczna część tworzonych przez niego rozwiązań ma charakter dedykowany dla indywidualnych odbiorców przemysłowych, w tym są to nieraz rozwiązania prototypowe.
Enea ma zamówienie od ABB
piątek, 23 czerwca 2017 07:57
Na zamówienie firmy ABB spółka Enea Operator dostarczy 189 sztuk indukcyjnych przekładników wysokiego napięcia. Zastąpią one, w ramach modernizacji stacji elektroenergetycznych w północno-zachodniej Polsce, stare przekładniki. Dostawy trwać będą to końca bieżącego roku. Wartość zamówienia przekracza 2 mln zł.
ROMI nowym dystrybutorem 3M w Polsce
czwartek, 22 czerwca 2017 11:02
Od dnia 1 maja 2017 roku firma Romi Sp. z o.o. stała się autoryzowanym dystrybutorem marki 3M na terenie Polski. Głównymi obszarami dystrybucyjnymi są produkty z zakresu okablowania strukturalnego 3M Volition, które charakteryzuje łatwość instalacji oraz możliwość nieograniczonej rozbudowy. System 3M Volition oferuje rozwiązania okablowania miedzianego oraz światłowodowego do przesyłu danych, który umożliwia swobodne projektowanie bądź optymalizację obecnej architektury sieciowej.
Firma MC Systemy umożliwia zgłaszanie usterek online
czwartek, 22 czerwca 2017 07:58
Poznańska firma MC Systemy, która specjalizuje się między innymi w realizacji systemów zasilania niskiego i średniego napięcia, zasilania rezerwowego, układów napędowych oraz systemów transportu poziomego, udostępniła na swojej stronie internetowej możliwość zgłaszania usterki serwisowej online. W tym celu trzeba wypełnić formularz dostępny pod adresem www.mcsystemy.pl/serwis/.
Tanieją domowe magazyny energii elektrycznej
środa, 21 czerwca 2017 11:56
Jak informuje niemieckie stowarzyszenie branży solarnej BSW Solar, w ciągu ostatnich czterech lat na niemieckim rynku ceny domowych magazynów energii spadły aż o połowę. Małe magazyny energii - o pojemności do 10 kWh - kosztują w Niemczech o 40% mniej niż cztery latach temu, natomiast ceny urządzeń o pojemności do 30 kWh spadły o przeszło 50%. Stowarzyszenie nie podaje jednak rynkowych cen średnich.
Otwarto zakład grupy Polmlek
środa, 21 czerwca 2017 07:51
W Lidzbarku Warmińskim na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otwarto zakład produkcyjny firmy Polmlek. Fabrykę wyposażono w nowoczesną linię technologiczną do suszenia serwatki w postaci koncentratu białek serwatkowych oraz laktozy. Produkcja jest kontrolowana i zautomatyzowana przez system informatyczny typu MES. Fabryka w Lidzbarku Warmińskim produkować będzie 6 milionów litrów serwatki na dobę.
Spotkanie z HDF Polska
wtorek, 20 czerwca 2017 11:55
HDF Polska to firma specjalizująca się w programowaniu systemów optymalizujących procesy produkcyjne. O tematyce tej, szczególnie w kontekście zmian związanych z Przemysłem 4.0, dyskutowano podczas spotkania w trakcie niedawnych targów Modernlog odbywających się w ramach ITM Polska.
ABB wyposaża centra kultury w automatykę budynkową
wtorek, 20 czerwca 2017 10:01
Dwa polskie centra historyczne - Brama Poznania i Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie - zostały wyposażone w inteligentne i energooszczędne rozwiązania automatyki budynkowej firmy ABB. Placówki te są wizytówkami polskiej architektury i nowoczesnej przestrzeni muzealnej, i komfort zwiedzających jest w nich równie ważny jak odpowiednio zaprezentowana ekspozycja.
Urządzenia ZPUE w laboratorium Intela
wtorek, 20 czerwca 2017 07:49
Zakład Produkcji Urządzeń Elektrycznych zainstalował system zasilania w gdańskim laboratorium firmy Intel. W ramach tego projektu ZPUE zamontowało rozdzielnicę niskiego napięcia ZR-W o prądzie znamionowym 3200 A, szynoprzewód 3200 A, pierścieniową rozdzielnicę średniego napięcia typu TPM i transformator o mocy 1600 kVA.
Konsorcjum Polski E-bus nawiązuje współpracę z Politechniką Warszawską
poniedziałek, 19 czerwca 2017 10:16
Konsorcjum Polski E-bus, reprezentowane przez firmę Ursus Bus S.A., podpisało z Politechniką Warszawską umowę dotyczącą opracowania projektu bezemisyjnego, elektrycznego autobusu, który pod względem parametrów technicznych i finansowych będzie konkurencyjny na polskim i światowym rynku. Pomiędzy Politechniką Warszawską i spółką Ursus S.A. podpisany został również list intencyjny odnawiający współpracę przy innych projektach.
Nowe zamówienia Ensto
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:54
Ensto, dostawca produktów i usługodawca między innymi w dziedzinie dystrybucji energii, otrzymał dwa nowe zlecenia. W ramach tych zamówień firma dostarczy osprzęt do linii napowietrznych izolowanych dla Enei Operatora oraz Taurona Dystrybucji.

 

Szukaj w serwisie Semicon

zobacz wszystkie Nowe produkty

Monitor/przełącznik ciśnieniowy FS10i w wersji z dopuszczaniem do stref niebezpiecznych

2017-06-23   |
Monitor/przełącznik ciśnieniowy FS10i w wersji z dopuszczaniem do stref niebezpiecznych

Monitor/przełącznik ciśnieniowy FS10i firmy Fluid Components jest obecnie produkowany w wersji dopuszczonej do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Uzyskał zatwierdzenia wielu agencji międzynarodowych, pozwalające na zastosowania w systemach monitorowania i kontroli przepływu ciśnienia gazów i cieczy w przemyśle chemicznym, wydobywczym i energetycznym (m.in. ATEX, CE, CRN, FM/FMc, IECEx, SIL).
czytaj więcej

24-calowy monitor przemysłowy SRMH-24R o jasności 1500 cd/m²

2017-06-23   |
24-calowy monitor przemysłowy SRMH-24R o jasności 1500 cd/m²

Nowy przemysłowy monitor SRMH-24R firmy TRU-Vu Monitors wyróżnia się bardzo dużą jasnością równą 1500 cd/m², siedmiokrotnie większą od typowych modeli typu desktop.
czytaj więcej

Nowy numer APA