wersja mobilna
Online: 573 Piątek, 2017.08.18

Gospodarka

Minitargi elektrotechniczne
piątek, 18 sierpnia 2017 07:54
Cykl wydarzeń "Minitargi elektrotechniczne w twoim mieście" jest wspólnym projektem firm będących dostawcami sprzętu elektrotechnicznego i automatyki: WAGO, Siemens, Lapp Group, Stoltronic, CAD Cabel, a także firmy WSCAD. Podczas całodniowych konferencji uczestnicy mogą pozyskać wiedzę o nowościach technologicznych oraz ich wdrażaniu - od projektu po produkcję oraz zabudowę szaf sterowniczych i rozdzielni elektrycznych.
Renault będzie produkować w Iranie 300 tysięcy samochodów rocznie
czwartek, 17 sierpnia 2017 12:09
W ubiegłym tygodniu koncern Renault podpisał w Iranie kontrakt o rekordowej wartości 660 mln euro. W wyniku umowy powstanie fabryka, w której 60% udziałów obejmą Francuzi, 20% akcji należeć będzie do państwowej Organizacji na Rzecz Odbudowy i Rozwoju Przemysłowego Iranu, i pozostałe 20% do prywatnego irańskiego przedsiębiorstwa Negin Group. Inwestycja Renault stała się możliwa dzięki zawartemu w 2015 r. porozumieniu Iranu i grupy światowych mocarstw, w którym w zamian za stopniowe zniesienie części międzynarodowych sankcji władze w Teheranie wycofały się z programu zbrojeń nuklearnych.
Konferencje dla branży motoryzacyjnej oraz firm z sektora procesowego
czwartek, 17 sierpnia 2017 07:49
We wrześniu w Krakowie odbędą się dwie konferencje naukowo-techniczne - w dniach 5-6 trzecia edycja wydarzenia Automotive, zaś w kolejnych dwóch dniach - XI edycja Process Automation. Pierwsze ze spotkań tworzy platformę wymiany doświadczeń pomiędzy reprezentantami przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej oraz przedstawicielami świata nauki i dostawcami technologii. Na spotkaniu obecni będą producenci samochodów, poddostawcy TIER1, producenci maszyn oraz integratorzy.
W Niemczech powstaje elektryczna autostrada dla ciężarówek - eHighway
środa, 16 sierpnia 2017 12:56
W Niemczech na koniec 2018 roku przewidziano pierwszy test elektrycznej autostrady eHighway w warunkach drogowych. Na autostradzie A5, na 10-kilometrowym odcinku między węzłem Zeppelinheim/Cargo City Süd przy porcie lotniczym Frankfurt a węzłem Darmstadt/Weiterstadt, firma Siemens zbuduje napowietrzną linię zasilającą dla zelektryfikowanego transportu towarowego. Linia będzie dostarczała zasilanie hybrydowym ciężarówkom.
Polska kapsuła Hyperloop już czeka na testy w USA
środa, 16 sierpnia 2017 11:15
Polska kapsuła Hyperloop, zaprojektowana i zbudowana przez studentów z Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej, została samolotem LOT Cargo, we współpracy z operatorem logistycznym DB Schenker, przetransportowana z Warszawy do Los Angeles. Polskie Linie Lotnicze LOT są strategicznym partnerem projektu. Za niespełna dwa tygodnie kapsuła weźmie udział w międzynarodowych testach organizowanych przez firmę Elona Muska - SpaceX.
Firma ABB sfinalizowała przejęcie B&R - sprostowanie
środa, 16 sierpnia 2017 09:45
Firma ABB zakończyła proces przejmowania dostawcy automatyki B&R (Bernecker + Rainer Industrie Elektronik) i ogłosiła plany budowy centrum badawczo-rozwojowego obok siedziby B&R w pobliżu Salzburga w Austrii. Umowa, która została ogłoszona 4 kwietnia 2017 r., została sfinansowana gotówką. B&R pozostaje oddzielną jednostka biznesową odpowiedzialną za sektor Machine & Factory Automation - nie tworzy nowej firmy o nazwie Machine & Factory Automation, jak zostało to napisane we wcześniej publikowanej informacji. Bernecker + Rainer Industrie Elektronik przyjmuje nazwę B&R Industrial Automation.
ABB realizuje kontrakty dla Grupy Lotos oraz PGNiG
środa, 16 sierpnia 2017 07:54
Firma ABB dostarczyła systemy zasilania i dystrybucji energii elektrycznej w ramach realizowanego przez Grupę Lotos projektu EFRA. Umożliwi on tzw. pogłębiony przerób ropy naftowej, dzięki któremu zwiększy się ilość i jakość produktów uzyskiwanych z baryłki ropy. W ramach umowy zmodernizowana została wybudowana w 2009 roku stacja elektroenergetyczna 110 kV. Zakres prac niezbędnych do zapewnienia niezawodnego zasilania nowo budowanych obiektów obejmował dostawę nowych elementów i urządzeń do rozbudowy rozdzielnicy GIS, jej uruchomienie oraz testy.
ZPUE dostarcza stacje transformatorowe do magazynów energetycznych z wirującymi talerzami
piątek, 11 sierpnia 2017 12:41
Firma ZPUE dostarczyła w lipcu transformatorowe stacje kontenerowe holenderskiej firmie S4Energy, która specjalizuje się w technologiach magazynowania energii. Holendrzy realizują nietypowy projekt Kinex Energy Storage, polegający na zamianie energii elektrycznej w energię kinetyczną i odwrotnie przy użyciu wirujących pięciotonowych stalowych talerzy "flywheel". Stacje ZPUE będą w tym systemie dostarczać i odbierać energię elektryczną.
Elsta wdrożyła nową identyfikację wizualną firmy
piątek, 11 sierpnia 2017 10:16
Zarząd firmy Elsta w ubiegłym roku podjął decyzję o wdrożeniu nowej identyfikacji wizualnej, która, szanując historię marki, odpowiadałaby obecnej pozycji spółki i wspierała realizację jej strategicznych celów. Obecnie Elsta prezentuje pierwsze efekty wielu miesięcy przygotowań. Nowa identyfikacja wizualna oraz przyjęta strategia komunikacji jest efektem połączenia doświadczenia oraz ambicji starszego i młodszego pokolenia wchodzącego w skład kadry kierowniczej.
We wrześniu targi Polagra Food 2017
piątek, 11 sierpnia 2017 07:59
Odbywające się w Poznaniu targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert oraz możliwość spotkania się klientów z dostawcami działającymi w polskim sektorze spożywczym. W tym roku targi odbędą się w dniach 25-28 września i tradycyjnie będą na nich obecni również producenci maszyn i urządzeń technologicznych.
Physik Instrumente uruchomił nowe centrum R&D
czwartek, 10 sierpnia 2017 11:57
Physik Instrumente (PI), niemiecki specjalista w zakresie precyzyjnego ruchu i nanopozycjonowania, otworzył w swojej głównej siedzibie w Karlsruhe centrum badawczo-rozwojowe o wartości 15 mln dolarów. Obiekt o powierzchni 10 tys. m² umożliwi zespołowi projektantów pracę we wspólnej przestrzeni, co ma na celu promowanie interdyscyplinarnej wymiany i współpracy. Budowa centrum została ukończona przed upływem roku od jej rozpoczęcia.

zobacz wszystkie Nowe produkty

Przemysłowy komputer embedded z systemem operacyjnym Linux

2017-08-18   |
Przemysłowy komputer embedded z systemem operacyjnym Linux

Artila Electronics dodaje do oferty komputerów przemysłowych nowy model z mikroprocesorem ARM Cortex-A5 stanowiący rozszerzenie rodziny Matrix. Matrix-710 to komputer pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Linux (Kernel 4.9.x), mogący znaleźć zastosowanie w przemysłowych systemach sterowania, bramkach dostępowych i aplikacjach Smart Energy.
czytaj więcej

Kamera 1920 x 1080/60 fps do transportu kolejowego mogąca pracować na zewnątrz wagonów

2017-08-18   | ELMARK Automatyka Sp. z o.o.
Kamera 1920 x 1080/60 fps do transportu kolejowego mogąca pracować na zewnątrz wagonów

Do oferty kamer przemysłowych firmy Moxa trafiła nowa seria kamer do transportu kolejowego, zaprojektowanych do zastosowań na zewnątrz wagonów. Pełnią one dwie funkcje: pozwalają obsłudze pociągu upewnić się co do braku pasażerów w przejściach oraz dostarczają obraz dachu pociągu w razie pojawienia się problemów z pantografem.
czytaj więcej

Nowy numer APA