wersja mobilna
Online: 889 Niedziela, 2017.02.26

Gospodarka

Targi branżowe - wiosna 2017
piątek, 24 lutego 2017 12:25
Marzec to miesiąc, gdy w naszej branży co roku rozpoczyna się nowy "sezon wystawienniczy". Odbywają się wtedy targi Automaticon oraz kilka innych imprez specjalistycznych, zaś miesiąc później przypadają targi Hannover Messe. Tym razem targi te będą szczególne ze względu na uczestnictwo w nich Polski jako partnera strategicznego. Co warto zaplanować w swoich kalendarzach na koniec zimy i wiosnę tego roku? Prezentujemy przegląd kluczowych wystaw w Polsce i za granicą, tradycyjnie zapraszając do odwiedzania strony www.automatykaB2B.pl, gdzie znajduje się regularnie aktualizowane kalendarium, w którym publikujemy również wykaz szkoleń i konferencji organizowanych przez firmy branżowe.
Firmy branżowe z nagrodami
piątek, 24 lutego 2017 10:29
Ranking "Gazele Biznesu" to prestiżowe zestawienie biznesowe, które świadczy dobrej kondycji przedsiębiorstw na rynku. O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów osiągnięty w ciągu trzech badanych lat. Wśród laureatów nagrody jest corocznie sporo firm z branży przemysłowej, w tym grupa dostawców automatyki, komponentów elektrotechnicznych i pokrewnych produktów.
Promet inwestuje w SSE Starachowice
piątek, 24 lutego 2017 07:59
Promet zainwestuje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. W ramach tego projektu firma zwiększy moce produkcyjne zakładu, udoskonali technikę produkcji pakietu włączników i rozpocznie wytwarzanie gwoździ o ulepszonej wytrzymałości na zginanie. Na ten cel Promet przeznaczy ponad 8 mln zł.
Automatyczne prasy hydrauliczne to lepsza jakość wyrobów
czwartek, 23 lutego 2017 07:52
Według Technavio wartość światowego rynku pras hydraulicznych zmieni się z około 65 mln dolarów w 2016 roku do 76 mln dolarów w roku 2021. Coraz chętniej używane są maszyny automatyczne, dzięki którym można uniknąć problemów znanych użytkownikom ręcznych pras hydraulicznych. Głównie chodzi o duże obciążenie fizyczne pracowników oraz niejednolitą jakość wyrobów wykonywanych za ich pomocą.
W Rosji powstanie pierwsza fabryka Daimlera
środa, 22 lutego 2017 12:23
Firma Daimler poinformowała o podpisaniu ze stroną rosyjską umowy dotyczącej wybudowania w okolicy Moskwy fabryki samochodów klasy SUV i klasy E. Niemiecki koncern zainwestuje w swój pierwszy rosyjski zakład około 250 mln euro. Zatrudnienie w nowym obiekcie znajdzie tysiąc osób. Pierwsze pojazdy marki Mercedes opuszczą fabrykę w 2019 roku. Daimler chce wzmocnić swoją globalną konkurencyjność, mając na uwadze, że od wielu lat działają w Rosji fabryki rywali - Volkswagena i BMW.
Umiarkowane wzrosty na rynku inhibitorów korozji
środa, 22 lutego 2017 07:51
Według BCC Research wartość światowego rynku inhibitorów korozji zwiększy się w latach 2016-2021 z 7 do około 9 mld dolarów, co oznaczać będzie średni wzrost o prawie 5% rocznie. Najszybciej wzrośnie popyt na środki na bazie olejów - wartość ich rynku na koniec tego okresu wyniesie 1,4 mld dolarów. Największym segmentem rynku inhibitorów korozji będą natomiast środki na bazie wody, których jednym z głównych odbiorców są stacje uzdatniania wody.
Będzie konkurs na polski samochód elektryczny
wtorek, 21 lutego 2017 12:15
Powołana w październiku 2016 roku spółka ElectroMobility Poland zapowiedziała ogłoszenie w najbliższym czasie konkursu na miejski samochód elektryczny. ElectroMobility Poland tworzą polskie koncerny energetyczne PGE, Tauron, Enea oraz Energa, każdy ma w niej 25% udziałów. Po wyłonieniu zwycięskiego projektu ElectroMobility Poland ma zapewnić wyprodukowanie pojazdów prototypowych.
Pierwszy inwestor w podstrefie Czyżew Suwalskiej SSE
wtorek, 21 lutego 2017 07:53
W podstrefie Czyżew Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpocznie działalność firma Ekman. Przedsiębiorstwo to zajmuje się produkcją przydomowych oczyszczalni biologicznych. W ramach tej inwestycji Ekman wybuduje zakład produkcyjny i wyposaży go w maszyny i urządzenia do produkcji oczyszczalni. Na ten cel firma przeznaczy ponad 2 mln zł. Termin zakończenia inwestycji został zaplanowany na koniec 2018 roku. Ekman jest pierwszym inwestorem w podstrefie Czyżew SSSE.
Czy Trump zmieni oblicze przemysłu?
poniedziałek, 20 lutego 2017 12:20
Donald Trump już kilka dni po zaprzysiężeniu udowodnił, że umie podejmować trudne decyzje - mowa o wycofaniu się USA z Partnerstwa Transpacyficznego (TTP), co było jednym z postulatów w kampanii prezydenckiej. Przed wyborami wielokrotnie poruszana była też tematyka odnowy amerykańskiego przemysłu i wprowadzenia zmian w polityce handlowej. Jeżeli zapowiedzi te będą realizowane równie skutecznie, to nie tylko dla USA, ale też całego świata nadchodzą ciekawe czasy.
Modernizacja turbin w Elektrowni Kozienice
poniedziałek, 20 lutego 2017 07:55
Na zlecenie spółki Enea Wytwarzanie firma EthosEnergy zmodernizuje turbiny bloków 3 i 8 w Elektrowni Kozienice. W ramach tego projektu na nowe zostaną wymienione między innymi łopatki ostatniego stopnia niskoprężnego turbiny, skontrolowane zostaną elementy turbozespołów, w tym skorygowana zostanie linia wałów oraz wykonane zostaną przeglądy łożysk. Wartość zlecenia to prawie 5 mln zł. Termin jego realizacji wyznaczono na lipiec 2017 roku.
Czy elektryfikacja motoryzacji w Europie przyspiesza?
piątek, 17 lutego 2017 12:40
Komisja Europejska zatwierdziła program promocji budowy w Niemczech sieci szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych. Niemiecki rząd chce by kosztem 300 mln euro powstało 15 tys. nowych punktów ładowania. Realizacja programu ma potrwać 4 lata. Z kolei węgierski koncern paliwowy MOL chce przy wsparciu funduszy unijnych stworzyć sieć stacji ładowania w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym projekcie weźmie udział niemiecki potentat energetyczny E.ON i węgierska spółka Nissana. Unijne dofinansowanie ma wynieść 5,5 mln euro.

zobacz wszystkie Nowe produkty

Seria pirometrów stacjonarnych o zakresach pomiarowych od -20...300°C do 1100...2500°C

2017-02-24   |
Seria pirometrów stacjonarnych o zakresach pomiarowych od -20...300°C do 1100...2500°C

Kobold oferuje nową rodzinę pirometrów stacjonarnych TIR do bezkontaktowego pomiaru temperatury w zakresach od -20...300°C do 1100...+2500°C w wielu dziedzinach przemysłu, m.in. tekstylnym, tworzyw sztucznych, spożywczym, ceramicznym oraz przy obróbce i zabezpieczeniu szkła i metali.
czytaj więcej

Małogabarytowa bramka dostępowa pracująca pod nadzorem systemu embedded Linux

2017-02-24   |
Małogabarytowa bramka dostępowa pracująca pod nadzorem systemu embedded Linux

IFB122 to przemysłowa bramka dostępowa wyposażona w mikroprocesor RISC i.MX6UL-2 firmy Freescale, bazujący na mikroarchitekturze ARM Cortex-A7, 4 GB pamięci masowej w postaci modułu Flash eMMC i 256 MB pamięci RAM DDR3. Na tle innych wersji z wcześniejszej oferty Axiomtek wyróżnia się ona małymi gabarytami (125 x 100 x 31 mm).
czytaj więcej

Nowy numer APA