Jak ustawa o efektywności energetycznej wpłynąć może na polski przemysł

| Gospodarka Artykuły

Pod koniec listopada w budynku Ministerstwa Gospodarki odbyła się IV konferencja w ramach cyklu „Efektywność energetyczna – niższe koszty energii w przemyśle”. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii oraz Izbę Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii. Tematem przewodnim był wpływ przygotowanej ustawy o efektywności energetycznej na polski przemysł.

Jak ustawa o efektywności energetycznej wpłynąć może na polski przemysł

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się przygotowanymi i planowanymi do wdrożenia od początku 2010 roku regulacjami prawnymi dotyczącymi efektywności energetycznej oraz mechanizmami służącymi racjonalizacji zużycia energii. Podczas konferencji zaprezentowane zostały również przykłady wdrażanych przedsięwzięć energooszczędnych, a także innowacyjnych technologii stosowanych w przemyśle.

Głównym sponsorem konferencji była firma Schneider Electric Polska, która zaprezentowała rozwiązania przemysłowe pozwalające na oszczędność zużycia energii o nawet 30%. W szczególności zaprezentowano zaawansowane systemy monitoringu energii, automatyki oświetlenia, napędowe oraz urządzenia do korekcji współczynnika mocy.

Zwrócono też uwagę na role audytu energetycznego w procesie efektywnego zarządzania energia w przedsiębiorstwie. Podczas konferencji spotkało się około 125 uczestników – przedstawicieli przemysłu, instytucji związanych z energetyką, władz samorządowych oraz organizacji pracodawców.