Światowy Dzień Wiatru odbył się w Polsce po raz czwarty

| Gospodarka Artykuły

Światowy Dzień Wiatru rozpoczął się w Polsce wcześniej, bo już 12 czerwca, podczas szczecińskich Dni Morza. Odwiedzający mogli podziwiać ogromną, 50-metrową łopatę turbiny wiatrowej oraz namiot ekologiczny, w którym można było uzyskać wiedzę na temat energetyki wiatrowej, zadając pytania przedstawicielom Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Światowy Dzień Wiatru odbył się w Polsce po raz czwarty
Do dyspozycji był specjalny symulator pozwalający obliczyć ile energii jest w stanie wyprodukować farma wiatrowa przy zadanych parametrach. Dużym powodzeniem cieszyły się kolorowe gadżety rozdawane wszystkim zainteresowanym tematyką wiatrową.

15 czerwca w różnych punktach Warszawy pojawiły się 6-metrowe balony w kształcie turbin wiatrowych, pod którymi rozdawano broszury informacyjne i gdzie można było porozmawiać na temat różnych kwestii związanych z energetyką wiatrową.

Przed Sejmem, na tle turbiny wiatrowej, odbyło się spotkanie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska Panem Stanisławem Gawłowskim z udziałem przedstawicieli mediów. Pan Minister wyraził podczas spotkania swoje poparcie dla energetyki wiatrowej i idei wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

W Szczecinie natomiast tego dnia odbyła się konferencja prasowa, na której Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Pan Jarosław Mroczek przedstawił zgromadzonym przedstawicielom lokalnych mediów najnowsze dane na temat stanu rynku energetyki wiatrowej w Polsce i Europie oraz przedstawił perspektywy rozwoju tego sektora w przyszłości.

Na całym świecie 15 czerwca odbyło się około 200 różnych imprez w prawie 30 krajach. W organizowanych w tym czasie dniach otwartych na farmach wiatrowych i morskich farmach wiatrowych, warsztatach, konferencjach, konkursach, zawodach sportowych oraz innych wydarzeniach wzięły udział tysiące uczestników.

Więcej informacji na temat dnia wiatru w Polsce i na świecie można znaleźć na www.psew.pl oraz www.globalwindday.org