W Poznaniu otwarto laboratorium sieci EduNet

| Gospodarka Artykuły

Na terenie Politechniki Poznańskiej zostało otwarte trzecie laboratorium EduNet w Polsce. Współpraca między uczelnią i firmą Phoenix Contact umożliwiła wyposażenie laboratorium, wspólne opracowanie programu nauczania oraz przeszkolenie kadry uniwersyteckiej w centrum kompetencyjnym w Niemczech. W uroczystości otwarcia Laboratorium Systemów Sterowania w sieci EduNet wzięli udział przedstawiciele firmy, władze uczelni oraz wykładowcy.

W Poznaniu otwarto laboratorium sieci EduNet

Zestawy laboratoryjneEduNet stanowi platformę, wykorzystywaną do przekazywania wiedzy pomiędzy uczestniczącymi w projekcie uniwersytetami i firmą Phoenix Contact. Głównym celem jest prowadzenie wspólnych laboratoriów oraz uproszczenie i promocja wymiany studentów, a także kadry profesorskiej.

Uczestnicząc aktywnie w sieci EduNet uniwersytety mają szansę na poprawę swojego wyposażenia i kwalifikacji. Studenci mogą realizować wspólne projekty podczas studiów za granicą, na uniwersytetach partnerskich. Ponadto tworzona sieć zapewnia firmie Phoenix Contact możliwość znalezienia nowych partnerów na uniwersytetach i w firmach.

Studenci w laboratorium EduNet- Cieszę się, że możemy otworzyć już trzecie w Polsce laboratorium EduNet, tym razem na Politechnice Poznańskiej. Współpraca z uniwersytetami technicznymi stanowi jeden z filarów strategii grupy Phoenix Contact. Nasze doświadczenie pokazuje że jest to inicjatywa przynosząca wymierne korzyści startującym na rynku pracy absolwentom. Mamy w swoim haśle słowo "innowacje" i traktujemy je z wielką powagą. Nasza firma jest jedną z niewielu w świecie, gdzie pomimo ważnej roli czynników ekonomicznych, wiedza i sztuka inżynierska wciąż stanowią dominującą siłę jej rozwoju. Taka wiedza wymaga szerokich kontaktów, wymiany myśli i idei, dyskusji - także wielopokoleniowej, gdzie doświadczenie kadry naukowej współgra z energią i entuzjazmem nowych adeptów. Ten proces jest filozofią programu EduNet - mówił Maciej Merek, prezes Phoenix Contact Sp. z o.o.

Obecnie Phoenix Contact w ramach projektu EduNet współpracuje z wieloma uczelniami na całym świecie. Wśród krajów, w których EduNet rozpoczął współpracę na uniwersytetach są Niemcy, Turcja, Węgry, Austria, Chiny, Kanada i Czechy - łącznie 48 członków w 20 krajach.

Na zdjęciu głównym od lewej: Maciej Merek i Klaus Hengsbach - Phoenix Contact oraz dr hab. inż. prof. Andrzej Rybarczyk i dr inż. Janusz Pochmara.

źródło: Phoenix Contact