Polskie zespoły w gronie zwycięzców konkursu XPLORE New Automation Award

| Gospodarka Artykuły

W siedzibie Phoenix Contact w Bad Pyrmont w Niemczech 33 zespoły z 14 krajów zaprezentowały swoje projekty zrealizowane w ramach konkursu XPLORE New Automation Award. Organizowany przez Phoenix Contact konkurs ma na celu umożliwienie młodym ludziom realizacji ich innowacyjnych pomysłów. W gronie tym znalazły się 3 zespoły z Polski. Zespół z Uniwersytetu Warmii i Mazur zajął trzecie miejsce w kategorii "Rekreacja", a zespół z Technikum im. Cegielskiego zajął miejsce drugie w kategorii "Młodzi inżynierowie".

Młodzi automatycy z całego świata realizowali swoje projekty w 7 kategoriach. Wszystkie projekty zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu firmy Phoenix Contact. Wśród 100 wybranych półfinalistów aż 13 zespołów pochodziło z Polski. Jury wybrało 33 finalistów. Trzy zespoły z Polski znalazły się w tym gronie - zespół z Politechniki Warszawskiej z projektem "Automatic train", zespół z Technikum im. Cegielskiego w Poznaniu z projektem "Smart mirrows" oraz studenci z Uniwersytetu Warmii i Mazur z "Puppet theater".

Zespół Smart Mirrows

Zespół Puppet Theater

Zespół Automatic Train

Podczas uroczystej ceremonii wręczania nagród dwa polskie zespoły stanęły na podium. Zwycięskie zespoły ze wszystkich kategorii otrzymają nagrody z rąk niemieckiego ministra gospodarki i technologii w Hanowerze podczas międzynarodowych targów Hanover Fair.

Informacje dotyczące konkursu i zwycięzców można znaleźć na stronie głównej konkursu Xplore - www.xplore.org.

źródło: Phoenix Contact