Tegoroczne targi Expopower przyniosą nowe spojrzenie na przyszłość energetyki

| Gospodarka Artykuły

Które światowe trendy niedługo staną się standardem w Polsce? Przed jakimi wyzwaniami staną firmy energetyczne? Jakie są oczekiwania rynku i odbiorców? Między innymi na takie pytania odpowiedzi udzielać będą naukowcy i praktycy z kraju i zagranicy zaproszeni na Międzynarodowe Targi Energetyki Expopower. W bieżącym roku targi Expopower odbędą się w dniach 26-28 maja w Poznaniu. Przewidziano nową formułę wydarzenia, w ramach której prezentowana będzie oferta z zakresu szeroko rozumianego dostarczania energii, zarówno ze źródeł rozproszonych, jak i konwencjonalnych.

Tegoroczne targi Expopower przyniosą nowe spojrzenie na przyszłość energetyki

Energia 21 - o trendach i zmianach

Tym razem szczególny nacisk położono na potencjał edukacyjno-biznesowy imprezy, czego efektem będą trzy nowe wydarzenia. Pierwszym z nich jest Międzynarodowy Kongres Naukowo-Przemysłowy Energi@21 organizowany przez Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE). Multienergetyka, innowacyjne przedsiębiorstwo energetyczne, I-utility czy konsument 21 wieku - to jedne z wielu tematów, jakie zostaną poruszone podczas debat 26 i 27 maja w Poznaniu. Prelegentami będą wybitni eksperci z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Kongres wspierają polskie grupy energetyczne Enea, Energa, Tauron, PGE, RWE oraz inne przedsiębiorstwa z sektora elektroenergetyki. Wydarzenie odbywać się będzie cyklicznie. Patronat nad kongresem sprawuje Ministerstwo Skarbu Państwa, Urząd Regulacji Energetyki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Rejestracja i program wydarzeń Kongresu Energi@21 znajduje się na stronie www.energy21.pl.

Innowacje, technologie, pieniądz

Drugim debiutem na tegorocznych Expopower będzie InnoPower - innowacje w energetyce. Wydarzenie dedykowane jest do podmiotów posiadających ofertę naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki, m.in. do polskich szkół wyższych, konsorcjów naukowo-przemysłowych, instytutów badawczo-rozwojowych, administracji samorządowej i rządowej oraz podmiotów europejskich.

Trzydniowe konferencje zostały podzielone na kilka paneli. 26 maja odbędą się warsztaty "Pomysł - pieniądz - rynek", w których wezmą udział przedstawiciele m.in. agencji rządowych oraz instytucji z sektora venture capital. W kolejnych dwóch dniach (27 i 28 maja) dyskusje będą skupiać się wokół tematu innowacji dla energetyki, m.in. nadprzewodnictwa w energetyce, grafenu, magazynowania energii, technologii mobilnych i Internetu rzeczy. Ostatniego dnia (28 maja) odbędzie się seminarium "Rola OSD w nowej polityce UE" oraz "Akademia z Energią". Honorowy patronat objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Skarbu Państwa oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Więcej informacji udostępniono na stronie www.innopower.pl.

Trzecim, nowym miejscem spotkań branży będzie przestrzeń specjalna - E-Mobility Salon pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury ładowania. Wydarzenie to ma szansę stać się impulsem do kształtowania się i rozwoju oferty nowych usług. Więcej informacji można znaleźć w serwisie www.expopower.pl.

Zobacz również