wersja mobilna
Online: 664 Niedziela, 2017.10.22

Technika

Kurtyny bezpieczeństwa Panasonic SF4D

wtorek, 21 marca 2017 14:04

Panasonic wprowadza na rynek nową serię kurtyn bezpieczeństwa SF4D, znacznie odporniejszą na czynniki zewnętrzne. Zwykle obudowa kurtyny wykonana jest z zagiętych arkuszy aluminium o różnej grubości, natomiast seria SF4D to zupełnie nowa koncepcja obudowy. Obudowa ta jest wyfrezowana z jednego bloku aluminium, w efekcie jest ona bardzo odporna na czynnik środowiskowe co daje niespotykaną odporność kurtyny. Nowy rodzaj obudowy można było osiągnąć jedynie poprzez zmniejszenie objętości wewnętrznej części o ponad 60% w porównaniu do poprzednich modeli.

Kurtyny z serii SF4D mają takie same wymiary jak standardowe kurtyny świetlne. Nowa konstrukcja obudowy sprawia, że kurtyny są sztywniejsze, a co za tym idzie bardziej wytrzymałe. Produkty serii SF4D są oporne na zgięcia, uderzenia, które mogą nastąpić w kontakcie z innymi obiektami.

UNIKALNA TECHNOLOGIA USTAWIANIA WIĄZKI

Produkty w serii SF4D są wyposażone w unikalną technologię ustawiania wiązki. Funkcja ta pomaga w instalacji kurtyn. Ilości i jakość odbieranego światła możemy zaobserwować poprzez kolor diody LED jak i na wyświetlaczu.

Diody LED pokazują również, czy powierzchnia wykrywania kurtyny nie jest zabrudzona i czy kurtyna jest odpowiednio ustawiona. Wskaźniki te są wykorzystywane do uruchamiania i w celach zapobiegawczych.

BARDZO SZYBKI CZAS REAKCJI

Kurtyny bezpieczeństwa serii SF4D są dostępne w trzech rodzajach ochrony - palców, dłoni, ramienia lub stopy.

Bardzo szybki czas reakcji, mniejszy niż 10ms i brak stref martwych ułatwiają obliczyć bezpieczną odległość instalacji. Połączenie wysokiej rozdzielczości i szybkiego czasu reakcji umożliwia zamontowanie kurtyny bezpieczeństwa znacznie bliżej do strefy niebezpiecznej niż przy użyciu konwencjonalnego modelu. Wszystkie typy przy odpowiednim podłączeniu mogą pracować z polaryzacją zarówno PNP jak i NPN.

Cechy i zalety kurtyn bezpieczeństwa z serii SF4D
  • Poziom bezpieczeństwa typ 4, PLe i SIL3
  • Ochrona palców, dłoni, ramienia i stóp
  • Bardzo szybki czas reakcji: maksymalnie 10 ms
  • Wysokość chroniona od 150 mm do 1910 mm
  • Nowa koncepcja obudowy z wykorzystaniem aluminium
  • Zasięg działania do 15 m
  • Stopień ochrony IP67
  • Zintegrowana funkcja mutingu
MOŻLIWOŚCI KONFIGURACJI

Choć Panasonic oferuje nową SF4D jako model standardowy, możemy dostosować kurtynę do potrzeb klienta. Specjalne rodzaje złącz, różne długości kabli, ustawienia wstępnych parametrów, specjalne rodzaje opakowań, itp. są częścią naszego serwisu.

Panasonic Electric Works Polska Sp. z o. o.
www.panasonic-electric-works.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Komputery Automation PC 910 z procesorami Intel Xeon

2017-10-20   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Komputery Automation PC 910 z procesorami Intel Xeon

Firma B&R oferuje komputery Automation PC 910 w wersjach z procesorem Intel Xeon. Nowa architektura zapewnia nawet 50-procentowy wzrost wydajności w porównaniu do poprzednich procesorów z serii Core i. Nowy, czterordzeniowy procesor Xeon daje komputerom Automation PC 910 moc obliczeniową, która była wcześniej zarezerwowana dla dużych serwerów.
czytaj więcej

Szybki i precyzyjny czujnik wilgotności z interfejsem 4...20 mA

2017-10-20   |
Szybki i precyzyjny czujnik wilgotności z interfejsem 4...20 mA

AquaXact 1688 to szybki i precyzyjny czujnik wilgotności opracowany przez firmę Servomex, zawierający wymienny sensor z tlenku glinu. Mierzy on temperaturę punktu rosy i zawartość H2O w ppm m.in. w komorach rękawicowych, stacjach separacji powietrza, instalacjach przetwarzania gazu ziemnego, przemyśle półprzewodnikowym i farmaceutycznym, produkcji etylenu i wielu innych zastosowaniach.
czytaj więcej

Nowy numer APA