wersja mobilna
Online: 462 Wtorek, 2018.03.20

Gospodarka

Energetyka napędza rynek systemów SCADA
wtorek, 20 marca 2018 12:52
Według Transparency Market Research wartość światowego rynku systemów SCADA w 2024 roku przekroczy 40 mld dolarów, a popyt na te systemy napędzać będzie głównie branża energetyczna. Wzrost zapotrzebowania na systemy SCADA w tej branży będzie wynikiem rosnącej globalnie liczby projektów automatyzacji sieci energetycznych oraz ich rozbudowy i modernizacji, co szczególnie intensywnie realizowane będzie w Chinach i Indiach.
GreenWay wprowadza opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych
wtorek, 20 marca 2018 10:25
Spółka Greenway, która buduje w Polsce sieć szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, ogłosiła wprowadzenie opłat za korzystanie z należących do niej ładowarek. Dotychczas punkty ładowania GreenWay udostępniane były bezpłatnie. Spółka zapowiada, że po zakończeniu prac przygotowawczych, system pobierania opłat zacznie działać 7 maja bieżącego roku. Greenway zamierza w tym roku zainstalować co najmniej 60 stacji szybkiego ładowania, co oznacza, że ich liczba w Polsce zbliży się do 100.
PGE wprowadza diagnostykę kabli
wtorek, 20 marca 2018 07:51
W białostockim oddziale firmy PGE Dystrybucja wprowadzono system diagnostyki kabli. W tym celu został powołany specjalny zespół, którego zadaniem było opracowanie metodologii badań i stały nadzór nad aktualizacją, weryfikacją oraz interpretacją wyników. Oprócz tego, pracowników przeszkolono z zakresu diagnostyki kabli SN, zakupiono niezbędny sprzęt pomiarowy, stacjonarny oraz przenośny.
Rekordowy wzrost globalnego potencjału fotowoltaiki
poniedziałek, 19 marca 2018 10:47
Podczas konferencji, która miała miejsce w Brukseli, czołowa europejska organizacja reprezentująca sektor solarny - SolarPower Europe - przedstawiła efekty inwestycji na globalnym rynku fotowoltaicznym w roku 2017. Według zaprezentowanych danych w ubiegłym roku na całym świecie powstały elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy około 98,9 GW. To znaczny przyrost w porównaniu do roku 2016, kiedy to na świecie przybyło elektrowni PV o mocy 76,5 GW.
Tauron współpracuje z EPRI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:50
Tauron nawiązał współpracę z amerykańskim Electric Power Research Institute (EPRI). Dzięki temu polska firma uzyska dostęp do globalnych wyników prac badawczo-rozwojowych czołowych instytucji naukowych i przedsiębiorstw energetycznych, i będzie uczestniczyć w zaawansowanych technicznie projektach badawczych, koordynowanych przez ten instytut. Będą one dotyczyć między innymi dziedzin magazynowania energii elektrycznej oraz identyfikacji potrzeb jej odbiorców.
Czy polskie miasta są gotowe na elektryczne samochody?
piątek, 16 marca 2018 11:24
Zgodnie z podpisaną pod koniec roku ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, do 2020 roku w Polsce ma powstać między innymi 6 tys. punktów ładowania samochodów elektrycznych. Z kolei według rządowych założeń, do 2025 roku po polskich drogach ma jeździć aż 1 mln pojazdów elektrycznych. Elektromobilność w Polsce zdecydowanie nabiera przyspieszenia. Czy miasta są gotowe na elektryczne auta?
Przyszłość rynku pomp o zmiennym wydatku
piątek, 16 marca 2018 07:52
Według Allied Market Research wartość globalnego rynku pomp o zmiennej wydajności zwiększy się z około 3 mld dolarów w 2016 roku do ponad 4 mld dolarów w roku 2023, co oznaczać będzie średni wzrost o około 4% co roku. Wśród czynników pozytywnie wpływających na jego rozwój wymienia się poprawę sytuacji w branży budowlanej, wzrost sprzedaży samochodów oraz większy popyt w branży wydobywczej. W przyszłości dołączą do nich ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery i większa świadomość konieczności oszczędzania energii. Głównym czynnikiem hamującym będą wysokie koszty konserwacji takich pomp.
Jak rozwiązać potrzeby identyfikacji w środowiskach produkcyjnych? Poznaj 9 sposobów!
czwartek, 15 marca 2018 12:48
Produkty i komponenty często mają bardzo konkretne wymagania w zakresie identyfikacji. Rodzaj użytych rozwiązań w zakresie identyfikacji zależy od wielkości takich produktów i komponentów, ich specyfikacji, a także warunków środowiska, w jakim będą się znajdować. Dowiedz się z poradnika, jak sprostać 9 największym wyzwaniom w zakresie identyfikacji!
Panasonic w Dalian w Chinach rozpoczyna masową produkcję samochodowych baterii litowo-jonowych
czwartek, 15 marca 2018 10:35
Firma Panasonic Corporation rozpoczęła masową produkcję samochodowych akumulatorów litowo-jonowych typu pryzmatycznego w fabryce w Dalian w Chinach. Produkowane w zakładzie Panasonic Automotive Energy Dalian Co. baterie o wysokiej wydajności i wysokim poziomie bezpieczeństwa trafią na rynek Ameryki Północnej i Chin. W przyszłości dostawy mają objąć również inne regiony świata. Nowa fabryka w Dalian zatrudnia około 500 osób.
Przemysł samochodowy napędzi rynek obrabiarek
czwartek, 15 marca 2018 07:52
Jak prognozuje BCC Research wartość światowego rynku obrabiarek w latach 2016-2020 wzrośnie z 83 mld dolarów do 88 mld dolarów, co będzie oznaczać niewielki średni roczny wzrost, tylko o 1,4%. Ostatnio jednym z ważniejszych czynników, które negatywnie odbijały się na tym trendzie była nadpodaż wyrobów z Chin, zaś pozytywnie wpływają na wzrost - i będą też korzystnie oddziaływać w przyszłości - przede wszystkim globalne wzrosty produkcji oraz sprzedaży samochodów, upowszechnianie się technologii druku 3D i rozwój technologii obrabiarek.
Industrial Innovation Days 2018 - odpowiedź na potrzeby inżynierów Przemysłu 4.0
środa, 14 marca 2018 12:04
Sukces, który odniosła oraz ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się ubiegłoroczna edycja Industrial Innovation Days Smart Factory sprawiły, że w tym roku Plewiska pod Poznaniem po raz kolejny na trzy dni staną się stolicą inżynierów Przemysłu 4.0. Wszystko za sprawą drugiej edycji tego wydarzenia, które będzie się odbywało w dniach 17-19 kwietnia 2018 roku w siedzibie firmy FlexLink Systems Polska - pomysłodawcy i zarazem głównego organizatora tego nowatorskiego przedsięwzięcia.

zobacz wszystkie Nowe produkty

Kamery o rekordowej szybkości rejestracji obrazu do 3500 fps

2018-03-20   |
Kamery o rekordowej szybkości rejestracji obrazu do 3500 fps

Najnowsze kamery xiB-64 z oferty firmy Ximea pozwalają osiągnąć rekordową szybkość rejestracji obrazu do 3500 fps. Dzięki szybkiemu interfejsowi PCIe realizują strumieniową transmisję danych z szybkością do 64 Gbps na odległość do 300 m bez potrzeby stosowania drogich kart akwizycji danych ani specjalistycznego oprogramowania. Ich zakres zastosowań obejmuje testy zderzeniowe pojazdów, testowanie poduszek powietrznych, rejestrowanie eksplozji, wizualizację przepływu, biomechanikę, sport itp.
czytaj więcej

Mocny siłownik liniowy o stopniu ochrony do IP69K

2018-03-20   |
Mocny siłownik liniowy o stopniu ochrony do IP69K

Firma Thomson Industries wprowadziła na rynek siłownik liniowy nowej generacji Electrak HD przystosowany do pracy przy dużych obciążeniach. Występuje on w 6 wersjach o maksymalnym obciążeniu dynamicznym od 1,7 do 16 kN, obciążeniu statycznym 18 kN i maksymalnej prędkości od 9 do 71 mm/s bez obciążenia (5...58 mm/s przy pełnym obciążeniu).
czytaj więcej

Nowy numer APA