wersja mobilna
Online: 378 Poniedziałek, 2017.12.18

Gospodarka

COPA-DATA podsumowuje rok 2017
poniedziałek, 18 grudnia 2017 10:24
Kończący się właśnie rok, jak i 30 lat międzynarodowej działalności COPA-DATA, to ciągły rozwój i wiele zmian zarówno w oprogramowaniu zenon, które jest flagowym produktem firmy, jak i w samej organizacji. Strategia oparta na wartościach rodzinnych i niezależności, przy jednoczesnym wizjonerskim spojrzeniu na potrzeby rynku automatyki, to recepta na sukces.
Centrum Szkoleniowe 3M
poniedziałek, 18 grudnia 2017 07:57
3M otworzyło we Wrocławiu Centrum Szkoleniowe. W nowo powstałym obiekcie będzie się można zapoznać z działaniem systemów obróbki ściernej, produktów do napraw blacharsko-lakierniczych i środków ochrony indywidualnej. Na budowę Centrum, które jest kolejną inwestycją 3M w tym mieście, po Centrum Produkcyjnym, Centrum Badań i Rozwoju oraz Centrum Innowacji, firma przeznaczyła 10 mln zł.
Polski robot podwodny pojedzie na zawody do USA
piątek, 15 grudnia 2017 13:31
Studenci z Koła Naukowego Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej konstruują podwodnego robota, który może być wykorzystywany do eksploracji akwenów oraz inspekcji kadłubów statków, i który ma wziąć udział w w międzynarodowych zawodach robotów podwodnych MATE Competition w USA w czerwcu 2018 r. W ramach prac pilotażowych studenci wykonali już dwa podwodne roboty - jeden o mniejszym, drugi o większym stopniu zaawansowania.
TIM z nagrodą za cyfrową transformację
piątek, 15 grudnia 2017 07:53
Firma TIM otrzymała nagrodę główną "Digital Champions 2017" w kategorii "cyfrowa transformacja". Konkurs, którego głównym organizatorem była w tym roku Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, jest elementem konferencji "Digital Champions". Jej czwarta edycja odbyła się pod koniec listopada 2017 roku w warszawskim kampusie Google. Przedmiotem zgłoszenia była zmiana modelu biznesowego TIM-u i wybranie e-commerce jako dominującego kanału sprzedaży.
Warsaw Industry Week - analiza nowej wystawy przemysłowej
czwartek, 14 grudnia 2017 12:49
Wprawdzie była to już jej druga edycja, jednak Warsaw Industry Week to cały czas impreza nowa, która dopiero rozwija się i ma swoje blaski oraz cienie. Odbywające się w podwarszawskim Nadarzynie targi to trzy dni prezentacji maszyn produkcyjnych, technologii automatyki i wielu innych produktów oraz usług składających się na produkcję przemysłową. W 2017 roku imprezie towarzyszyła dwudniowa konferencja, która niewątpliwie była najjaśniejszym jej punktem. Przedstawiamy relację wraz z subiektywną oceną listopadowej wystawy.
UDT zorganizowało konferencję nt. efektywności energetycznej
czwartek, 14 grudnia 2017 07:54
Pod koniec listopada Urząd Dozoru Technicznego zorganizował konferencję pt. "Efektywność energetyczna - systemy zarządzania energią oraz audyty energetyczne w przemyśle". W ramach tego spotkania uczestnikom przybliżono m.in. tematy obejmujące wymagania prawne w odniesieniu do systemu zarządzania energią ISO 50001 oraz szanse i zagrożenia, jakie ze sobą niesie, zagadnienia audytu energetycznego przedsiębiorstwa oraz audytu systemu zarządzania energią od strony planowania i realizacji.
Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus
środa, 13 grudnia 2017 12:35
Z końcem bieżącego roku Marek Wzorek - dotychczasowy prezes zarządu spółki igus Polska - opuszcza firmę, by zająć się prowadzeniem własnej działalności w zakresie doradztwa biznesowego. Jego stanowisko zostanie zastąpione zarządzaniem na zasadach prokury, realizowanym przez dyrektorów Daniela Marca i Radomira Ochockiego oraz główną księgową - Jolantę Zugaj. Ta organizacyjna zmiana nie wpłynie na realizację planów rozwoju firmy, a nowi dyrektorzy będą kontynuować działania rozpoczęte przez ustępującego szefa.
Schneider będzie zasilany wyłącznie ze źródeł odnawialnych
środa, 13 grudnia 2017 11:23
Francuski koncern zapowiedział przejście na zasilanie wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Do 2020 roku udział OZE w wykorzystywanej przez Schneidera energii sięgnąć ma 80%, a 100% zostanie osiągnięte do roku 2030. Schneider chce zrealizować ten cel inwestując we własne źródła OZE oraz podpisując wieloletnie umowy na zakup zielonej energii, zawierane na czas 12-20 lat.
Politechnika Lubelska realizuje Siemens Mechatronic System Certifcation Program
środa, 13 grudnia 2017 07:57
Politechnika Lubelska została pierwszą w kraju uczelnią realizującą założenia Siemens Mechatronic System Certifcation Program (SMSCP). Program ten ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy przydatnej w zawodzie we współczesnych, nowocześnie zarządzanych zakładach produkcyjnych. Projekt edukacyjny oznacza ścisłą współpracę z Akademią Techniczną Siemensa w Berlinie, a ukończenie programu kształcenia gwarantuje uzyskanie certyfikatu.
Chińczycy uruchamiają największą na świecie pływającą elektrownię fotowoltaiczną
wtorek, 12 grudnia 2017 11:38
We wschodnich Chinach, w pobliżu miasta Huainan, powstaje największa na świecie pływająca farma fotowoltaiczna, której moc osiągnąć ma 150 MW. Panele PV instalowane są na pływających platformach, na zbiorniku wodnym, który powstał w miejscu odkrywkowej kopalni węgla. Budowa elektrowni kosztować ma około 1 mld CNY, czyli około 151 mln USD. Inwestorem jest spółka Three Gorges New Energy należąca do chińskiego koncernu energetycznego China Three Gorges Corporation.
Zmiany w zarządzie EBS Ink-Jest Systems
wtorek, 12 grudnia 2017 07:55
W firmie EBS Ink-Jest Systems doszło do zmian - odchodzącego na emeryturę Mariana Semika, który pozostanie w firmie jako konsultant, zastąpił dr inż. Janusz Kosicki. Nowy prezes przez wiele lat związany był z przemysłem medycznym. Spółka przechodzi również duże zmiany związane z nową polityką sprzedaży drukarek oraz organizacją na terenie Polski sieci sprzedaży i serwisu.

zobacz wszystkie Nowe produkty

Kamery o stopniu ochrony IP 65/67 i zakresie temperatur pracy od -40 do +70°C

2017-12-18   | Baumer Electric AG
Kamery o stopniu ochrony IP 65/67 i zakresie temperatur pracy od -40 do +70°C

Dzięki rozszerzonemu zakresowi dopuszczalnych temperatur pracy od -40 do +70°C, kamery nowej serii CX nadają się do zastosowań w ekstremalnych środowiskach. W niektórych modelach wyeliminowano konieczność stosowania dodatkowych modułów chłodzących lub podgrzewających, ułatwiając integrację i obniżając koszty.
czytaj więcej

Bezczujnikowe napędy wektorowe o mocy do 300 HP

2017-12-18   |
Bezczujnikowe napędy wektorowe o mocy do 300 HP

Nowe bezczujnikowe napędy wektorowe DURApulse GS4 oferują wiele cech znanych z wcześniejszej serii napędów GS, w tym dynamiczne hamowanie, algorytm PID i demontowalny keypad. Występują w wersjach o mocy do 300 HP w przypadku modeli 460 V oraz do 100 HP dla modeli 230 V. Wszystkie modele 230-woltowe mogą pracować w konfiguracji jedno- lub trójfazowej.
czytaj więcej

Nowy numer APA