wersja mobilna
Online: 461 Środa, 2018.02.21

Polecany artykuł

Nowa, skalowalna platforma analityczna do zastosowań przemysłowego IoT

Nowa, skalowalna platforma analityczna do zastosowań przemysłowego IoT

Powszechne korzystanie z rozwiązań sieciowych i mocy obliczeniowej w przedsiębiorstwach przemysłowych spowodowało, że dostępność danych zrewolucjonizowała sposób rozwiązywania problemów i dostosowywania się do zmian. Producenci doświadczają jednak trudności związanych ze złożonością uzyskiwania danych użytecznych w odpowiednim miejscu i czasie. Brakuje im również doświadczenia i zasobów do zarządzania danymi od urządzeń aż po chmurę.

czytaj dalej czwartek, 15 lutego 2018 13:03

Technika

Modernizacje obiektów a ograniczniki przepięć SEC typu 1, 2, kombinowane i typu 3 firmy Phoenix Contact
czwartek, 15 lutego 2018 12:33
Zmieniające się stale wymagania - nie tylko w świecie elektryki, są motorem rozwoju produktów. Zmieniają się również wymogi firm ubezpieczeniowych, które chroniąc swoje interesy, zaostrzają kryteria dopuszczające wypłaty odszkodowań. Normy techniczne mają tu bardzo istotny wpływ, jednak jest to pole bitew sprzecznych interesów. Często jednak niedocenianym przez użytkowników kryterium jest spełnianie prostych wymagań pojawiających się przy modernizacjach działających instalacji czy linii technologicznych. Nowa rodzina ograniczników przepięć Safe Energy Control łączy w sobie spełnienie najostrzejszych wymagań norm z wyszukanymi wymaganiami firm ubezpieczeniowych, a także zapewnia niewielką zajętość miejsca.
Sterowanie urządzeniami w czasie rzeczywistym przez Ethernet. Część 2
czwartek, 15 lutego 2018 12:06
Ethernet to w przemyśle, w tym w zastosowaniach wymagających transmisji w czasie rzeczywistym, bardzo popularny rodzaj sieci komunikacyjnej. W pierwszej części poświęconego mu artykułu omówione zostały przykłady układów sterowania oraz zasady działania wybranych sieci real-time. Jako kontynuację przedstawiamy opis technologii synchronizacji z wykorzystaniem Precision Time Protocol oraz możliwości pracy synchronicznej urządzeń.
SIMATIC S7-1500T - Technologia Motion Control od strony praktycznej. Część 10
poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:16
Dziesiąta publikacja z cyklu SIMATIC Motion Control poświęcona została zagadnieniom związanym z krzywkową koordynacją ruchu w wieloosiowych układach napędowych. Tym razem zajmiemy się bardziej szczegółowym podejściem do kwestii tworzenia funkcji sprzęgającej - opisem dostępnych metod optymalizacji, a także możliwością edycji profili podczas pracy aplikacji.
Transport w dowolnym kierunku? Tak - z MOBOT AGV FlatRunner MW
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:56
Automatyczne wózki AGV to coraz popularniejsze rozwiązanie w modernizujących się fabrykach, umożliwiające optymalizację procesów intralogistycznych oraz zapewniające zrównoważone wykorzystanie zasobów, zarówno surowców, maszyn, jak i ludzi. Z robotem MOBOT AGV FlatRunner MW elastyczny transport wewnętrzny zyskuje zupełnie nowy wymiar.
Partnerzy firmy INSTOM na targach w Norymberdze
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:36
W dniach 28-30 listopada 2017 roku w Norymberdze odbyła się kolejna edycja targów SPS IPC Drives. Z roku na rok impreza staje się coraz bardziej prestiżowa i znacząca, czego dowodami są: rozszerzenie powierzchni wystawienniczej ze 122 do 130 tys. m², zwiększenie liczby wystawców do 1675 oraz wzrost liczby odwiedzających z 63 tys. do ponad 70 tys. osób.
Jak zaprojektować ergonomiczny HMI?
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:17
Systemy produkcyjne i automatyka stają się coraz bardziej złożone, zaś w systemach sterowania pojawia się coraz więcej interaktywnych elementów i poziomów funkcjonalnych. Skutkiem tego operatorzy potrzebują więcej czasu na nawigację w aplikacji sterowania interfejsu maszyny, tak aby odpowiednio nią sterować lub pozyskać informacje z ogromnych ilości danych. Nowi użytkownicy wymagają z kolei długich szkoleń, aby pewnie obsługiwać system. Stąd też coraz istotniejsze staje się tworzenie intuicyjnych interfejsów operatorskich, podobnych do tych na rynku konsumenckim, a więc zorientowanych na potrzeby użytkowników.
Jeden z czołowych producentów świec we Francji skupia się na jakości i produktywności
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:08
Denis et Fils (Gétigné - 44), francuski producent świec marki Le Chat, który prowadzi swoją działalność już od ponad 100 lat, stale modernizuje swoją linię produkcyjną. "Zastąpienie starych metod rzemieślniczych przyczyniło się tylko do wzmocnienia i poszerzenia wiedzy oraz doświadczenia naszych pracowników" - stwierdziła Marianne Lucas, kierownik produkcji.
Ethernet Ring Protection Switching G.8032
poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:35
W automatyce przemysłowej stosuje się kilka mechanizmów tworzenia redundantnych połączeń pomiędzy krytycznymi węzłami sieci Ethernet. Najbardziej popularne są protokoły RSTP (802.1w) i MSTP (802.1s), używane powszechnie od 2001 roku. Niestety protokoły STP potrzebują od kilku sekund do kilku minut na przywrócenie komunikacji.
Sterowanie urządzeniami w czasie rzeczywistym przez Ethernet. Część 1
poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:20
Twórcy protokołów komunikacyjnych wykorzystywanych w sieciach ethernetowych zazwyczaj zakładali, że będą one służyły będzie do wymiany danych pomiędzy komputerami biurowymi. Mając to na uwadze koncentrowali się na maksymalnym uproszczeniu konfiguracji sieci i zwiększeniu liczby urządzeń możliwych do podłączenia przy zachowaniu jak największej prędkości transferu. Tymczasem współczesne aplikacje profesjonalne, w których stosowana jest sieć Ethernet, coraz częściej wymagają spełnienia różnych innych warunków, w tym związanych z komunikacją w czasie rzeczywistym.

zobacz wszystkie Nowe produkty

Profile przemysłowe z tworzyw sztucznych

2018-02-20   | igus Sp. z o.o.
Profile przemysłowe z tworzyw sztucznych

Firma igus poszerzyła swoją ofertę w zakresie półfabrykatów. Umożliwia to składanie zamówień względem indywidualnych profili, z uwzględnieniem poszczególnych specyfikacji, które wykonywane są z przetestowanych materiałów iglidur. Dzięki możliwości wytłoczenia ostatecznej formy, użytkownik oszczędza zarówno koszty obróbki, jak i samego materiału. Przykładami dostępnych geometrii są profile w kształcie litery U oraz kwadratu, jak również półpanewki i rury wykonane z iglidur.
czytaj więcej

Serwomotory MS2N z wbudowanym enkoderem SafeMotion SIL3 PLe

2018-02-20   | Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Serwomotory MS2N z wbudowanym enkoderem SafeMotion SIL3 PLe

Serwomotory nowej serii MS2N zawierają wbudowany enkoder SafeMotion o poziomie nienaruszalności bezpieczeństwa SIL3 PLe, eliminujący konieczność umieszczania w systemie dodatkowych elementów bezpieczeństwa. Są napędami o dużej dynamice i precyzji oraz o łatwej konfiguracji, podłączanymi za pomocą pojedynczego kabla o maksymalnej długości 75 m.
czytaj więcej

Nowy numer APA