wersja mobilna
Online: 401 Środa, 2017.12.13

Polecany artykuł

SIMATIC S7-1500T - Technologia Motion Control od strony praktycznej. Część 8

SIMATIC S7-1500T - Technologia Motion Control od strony praktycznej. Część 8

Poniższa publikacja z cyklu SIMATIC Motion Control poświęcona została zagadnieniom związanym z koordynacją ruchu w wieloosiowych układach napędowych. Tym razem zajmiemy się przesunięciem wzajemnym osi będących w sprzężeniu synchronicznym. Omówimy również różnicę pomiędzy synchronizacją do wartości aktualnej oraz zadanej osi wiodącej.

czytaj dalej wtorek, 21 listopada 2017 09:57

Technika

Programowalne układy pomiaru przemieszczeń liniowych i kątowych
wtorek, 21 listopada 2017 09:27
Firma Lika Electronic ma 35-letnie doświadczenie w produkcji układów pomiarowych. W ofercie znajdują się magnetyczne enkodery liniowe oraz enkodery obrotowe optyczne i magnetyczne. W odpowiedzi na zapotrzebowania rynku w ostatnich latach Lika Electronic znacznie rozszerzyła ofertę enkoderów programowalnych.
u-remote IO-Link firmy Weidmüller
czwartek, 16 listopada 2017 14:13
Innowacyjne nadrzędne moduły I/O IP20 i IP67 w standardzie IO-Link do jeszcze sprawniejszej parametryzacji i diagnostyki czujników i elementów wykonawczych w różnych środowiskach eksploatacji.
GE iFIX 5.9 - SCADA na miarę Przemysłu 4.0
czwartek, 16 listopada 2017 13:05
Od kilku lat obserwujemy na świecie, a obecnie także już w Polsce, coraz większą popularność koncepcji Przemysłowego Internetu, Przemysłu 4.0, czy wreszcie czwartej rewolucji przemysłowej. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że ta kolejna, cyfrowa rewolucja dzieje się na naszych oczach, a zakłady produkcyjne wchodzą na drogę między fabryką trzeciej (zautomatyzowaną) a czwartej generacji (w pełni cyfrową). Także nowoczesne systemy SCADA muszą skutecznie odpowiadać na wyzwania, jakie przyniosła nowa era w światowym przemyśle.
Zdalny dostęp do urządzeń i maszyn za pomocą technologii VPN
czwartek, 16 listopada 2017 12:30
Sieci przemysłowe sprzed lat były zamkniętymi wyspami, często bez dostępu nawet do sieci korporacyjnej IT. Jednak z czasem się to zmieniło, i teraz nawet pojedyncze maszyny na obiekcie są dostępne w ramach struktury przedsiębiorstwa. Obecnie do tego celu stosuje się technologię VPN, którą postaram się przybliżyć nieco w wielkim skrócie, w odniesieniu do zastosowań przemysłowych.
Bezpieczeństwo cybernetyczne w przemyśle farmaceutycznym
czwartek, 16 listopada 2017 12:14
W roku 2010 pierwszy cyfrowy atak wymierzony w urządzenia automatyki przemysłowej na zawsze zmienił sytuację w sferze bezpieczeństwa produkcji. Zamiast uderzyć w elementy infrastruktury informatycznej, jak to w owym czasie czyniła większość wirusów, ten złośliwy wirus komputerowy o nazwie Stuxnet opanował programowalne sterowniki logiczne (PLC), zebrał informacje o systemach przemysłowych i uszkodził wirówki zakładu wzbogacania uranu w Natanz, w Iranie. Atak wirusem Stuxnet był dzwonkiem alarmowym, który ukazał luki w systemach zabezpieczeń cyfrowych instalacji przemysłowych.
Bezpieczeństwo w aplikacjach kontroli dostępu
czwartek, 16 listopada 2017 11:57
Poprzez zapewnienie precyzji sterowania oraz wysokiego poziomu kontroli przy użyciu zaawansowanych napędów oraz oprogramowania możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa w aplikacjach kontroli dostępu.
Drony w przemyśle
czwartek, 16 listopada 2017 11:49
Aby sprostać wymaganiom odbiorców i rosnącej konkurencji, firmy przemysłowe inwestują w automatyzację oraz robotyzację produkcji - korzystając m.in. z wózków AGV oraz robotów współpracujących. Tematy te omówiliśmy w poprzednim wydaniu APA, obecnie zaś przedstawiamy ich uzupełnienie dotyczące dronów. Bezzałogowe statki powietrzne, choć są w przemyśle nowością, zajęły już w nim stałe miejsce, szczególnie w zastosowaniach związanych z wykonywaniem inspekcji i pomiarami.
Zapewnianie bezpieczeństwa robotów współpracujących. Specyfikacja techniczna ISO/TS 15066
czwartek, 16 listopada 2017 11:43
Roboty współpracujące dały nowe możliwości automatyzacji procesów przemysłowych, zwiększania ich elastyczności, a przede wszystkim wspólnej pracy z ludźmi. Ta ostatnia niewątpliwie wymaga zapewniania wysokiego poziomu bezpieczeństwa, o co od początku dbają twórcy robotów współpracujących - tacy jak przykładowo Universal Robots.
Czujniki temperatur cieczy i gazów
wtorek, 17 października 2017 11:17
Rockwell Automation przedstawia nową generację czujników temperatury 837T w ramach portfolio czujników półprzewodnikowych. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i dużej dokładności są wszechstronnym rozwiązaniem do mierzenia temperatury cieczy i gazów.

zobacz wszystkie Nowe produkty

Moduły interfejsowe LAN hot-swap do zasilaczy HFE1600 i HFE2500

2017-12-12   |
Moduły interfejsowe LAN hot-swap do zasilaczy HFE1600 i HFE2500

TDK wprowadza do oferty moduły komunikacyjne LAN do popularnych zasilaczy hot-swap serii HFE w wersjach 1600 i 2500 W. Służą one do zdalnego monitorowania, sprawdzania statusu i programowania zasilaczy z wykorzystaniem standardowych protokołów SNMP, VISA, Telnet, TCP/UDP i VXI-Discovery. Opcja LAN może być przydatna w systemach sieciowych, telekomunikacyjnych, pomiarowych i przemysłowych.
czytaj więcej

Ekonomiczny czujnik indukcyjny o zasięgu pomiaru 20 mm

2017-12-12   | BALLUFF Sp. z o.o.
Ekonomiczny czujnik indukcyjny o zasięgu pomiaru 20 mm

Nowy czujnik indukcyjny Q40 firmy Balluff charakteryzuje się niską ceną i łatwą instalacją. Może znaleźć zastosowanie w systemach transportowych, w małych przestrzeniach instalacyjnych oraz wszędzie tam, gdzie występuje narażenie na wilgoć i kurz. Jest zamykany w obudowie z tworzywa PBT o wymiarach 40 x 40 mm i stopniu ochrony IP67, wyposażonej w 2-metrowy kabel sygnałowy.
czytaj więcej

Nowy numer APA