wersja mobilna
Online: 402 Poniedziałek, 2018.04.23

Polecany artykuł

SIMATIC S7-1500T - Technologia Motion Control od strony praktycznej. Część 12

SIMATIC S7-1500T - Technologia Motion Control od strony praktycznej. Część 12

Poniższa publikacja z cyklu SIMATIC Motion Control poświęcona została zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem funkcjonalnym układów napędowych w strukturze scentralizowanej - tzn. z nadrzędną jednostką sterującą PLC.

czytaj dalej wtorek, 27 marca 2018 09:27

Technika

Ściany w technikolorze
wtorek, 27 marca 2018 08:51
Barwy mają istotne znaczenie w naszym życiu, wpływają na nasze emocje i samopoczucie, ostrzegają, informują, wprawiają w zachwyt. Wiedzą o tym twórcy filmów, którzy już w latach 20. XX wieku zaczęli tworzyć filmy w technikolorze, kreatorzy mody czy producenci farb. W związku z tym, że każde widoczne ciało odbija światło, a kolor jest określoną długością fali światła, odgrywa on istotną rolę również w przemyśle, gdzie wykorzystywany jest do oceny obiektów.
ThinManager - kompletna usługa terminalowa dla fabryki
poniedziałek, 26 marca 2018 13:22
Postęp technologiczny jest warunkiem niezbędnym do zmian zachodzących w przemyśle, których urzeczywistnieniem jest IV rewolucja przemysłowa. Powstają coraz nowsze rozwiązania mające na celu stworzenie inteligentnych fabryk, które nie tylko będą efektywniejsze, ale również bezpieczniejsze. Zarządzanie skomplikowanym organizmem, jakim jest zakład produkcyjny, wymaga specjalistycznych metod, które pomogą m.in. zapanować nad komunikacją między urządzeniami oraz ogromem informacji, jakie generują. Odpowiedzią na te wymagania mogą być uniwersalne usługi terminalowe.
Cyfrowa pneumatyka - Festo Motion Terminal zgodny z koncepcją Przemysłu 4.0
poniedziałek, 26 marca 2018 12:50
Technologia piezo, zintegrowane czujniki skoku i ciśnienia oraz sterowanie za pomocą aplikacji programowej "motion apps" otwiera zupełnie nowe perspektywy dla producentów maszyn i urządzeń. Połączenie mechaniki, elektroniki i oprogramowania obecne w Festo Motion Terminal przekształca urządzenie pneumatyczne w prawdziwy element koncepcji Przemysłu 4.0, realizując w jednym urządzeniu funkcje ponad 50 pojedynczych komponentów oraz zapewniając elastyczność produkcji.
Odzysk energii hamowania w napędach elektrycznych
poniedziałek, 26 marca 2018 12:28
Ograniczanie strat energii elektrycznej jest jednym ze sposobów na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Cel ten można osiągnąć na przykład zwracając do sieci elektroenergetycznej energię wytwarzaną w napędach elektrycznych podczas hamowania.
System zarządzania energią EMS CX³
poniedziałek, 26 marca 2018 11:00
W dobie cyfrowej rewolucji, rozwijających się technologii IoT (Internet of Things) oraz wzrastającego znaczenia idei poprawy efektywności energetycznej w budynkach, której udziałem staje się także branża elektrotechniczna, lokalny pomiar w rozdzielnicy elektrycznej coraz częściej zostaje zastępowany zdalnym, zcentralizowanym oraz inteligentnym monitoringiem całej instalacji. Rosnące zainteresowanie certyfikacją zielonych budynków oraz wymagania nakładane na przedsiębiorstwa przez unijne dyrektywy odnoście audytów energetycznych i certyfikacja ISO 50001 (systemy zarządzania energią) przyczyniają się do rozwoju rynku aparatury pomiarowej.
SIMATIC S7-1500T - Technologia Motion Control od strony praktycznej. Część 11
środa, 21 lutego 2018 10:59
Poniższa publikacja z cyklu SIMATIC Motion Control poświęcona została zagadnieniom związanym z precyzyjną akwizycją binarnych sygnałów pomiarowych, a także dokładnym wystawianiem sygnałów cyfrowych w oparciu na niezależnym procesorze czasowym.
Nowa seria sterowników Unistream - US5 firmy Unitronics
środa, 21 lutego 2018 10:25
Unistream 5" to najnowsza seria sterowników o modułowej budowie, na którą składa się wszechstronny oraz potężny procesor, dotykowy oraz kolorowy panel HMI a także wbudowany już moduł I/O. Dodatkowo sterownik można normalnie rozbudować w bardzo łatwy sposób o kolejne moduły komunikacyjne oraz I/O. W efekcie otrzymujemy kompaktowy sterownik ze zintegrowanym panelem HMI i wbudowanymi wejściami/wyjściami, które spełnią nawet największe wymagania klienta.
Praktyczne wykorzystanie zintegrowanych układów rozruchowych
środa, 21 lutego 2018 10:12
Zakłady produkcyjne z branży automotive stanowią w Polsce istotną część gospodarki. Jednym z produktów wytwarzanych przez tego typu przedsiębiorstwa są węże gumowo-plastikowe, zaś podstawowym etapem ich produkcji jest ich termiczne formowanie. Do tego celu wykorzystuje się specjalne piece, które zapewniają obróbkę termiczną elementów zgodnie z założonym algorytmem. W znacznym uproszczeniu można powiedzieć, że takie urządzenie pozwala na przejazd przez strefy o określonej temperaturze w zadanym czasie.
Smart predictive maintenance by Elmodis - nowa jakość diagnostyki i predykcji
środa, 21 lutego 2018 09:59
Niezależnie od metody, cel diagnostyki i predykcji jest zawsze ten sam: stwierdzenie realnego stanu maszyny i jak najdokładniejsze określenie czasu, w którym wystąpi awaria. Dostępne rozwiązania mają dwie podstawowe wady - są bardzo kosztowne i stosunkowo mało skuteczne. Generalna zmiana tej sytuacji stała się możliwa wraz z pojawieniem się przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things) i wprowadzeniem na rynek innowacyjnych systemów IIOT, przykładem jakich jest Elmodis.

zobacz wszystkie Nowe produkty

Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

2018-04-23   | Conprod Maciej Błach
Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

CX 04 SC pozwala na montaż czterech styków światłowodowych SC pojedynczych kontaktów lub dwóch gotowych patchy światłowodowych). Moduł w ramce MIXO zajmuje jedno miejsce. Zastosowanie techniki światłowodowej pozwala pozbyć się zakłóceń EMV. System, nadaje się również do montażu w obudowach plastikowych co obniża koszty aplikacji.
czytaj więcej

Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

2018-04-23   |
Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

Firma Fotric posiada w ofercie serię tanich kamer pracujących w podczerwieni, przeznaczonych do rejestracji obrazu na współpracujących z nimi smartfonach. Kamery Fotric 220 umożliwiają rejestrację do 1000 klatek obrazu, rejestrując zmiany temperatury w czasie rzeczywistym z szybkością próbkowania 5 fps. Zapewniają rozdzielczość do 640 x 480 pikseli, reprezentujących temperaturę obiektów znajdujących się w polu widzenia.
czytaj więcej

Nowy numer APA