Branża automatyki w Polsce

Przedstawiamy kompendium najnowszych informacji o rynku branżowym w Polsce. Żródłem analiz jest najnowszy Informator Rynkowy Automatyki.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Elektrotechnika i rozdzielnice elektryczne

Elektrotechnika i rozdzielnice elektryczne

Wytwórcy maszyn, prefabrykatorzy szaf i rozdzielnic elektrycznych, integratorzy systemów – to ważne grupy klientów dla dostawców branżowych, w tym dla przedsiębiorstw specjalizujących się w produktach elektrotechnicznych. Są oni odbiorcami szaf i obudów elektrycznych, osprzętu elektroinstalacyjnego, a przede wszystkim szerokiego zakresu aparatury elektrycznej. Co równie istotne, firmy te obsługują nie tylko klientów związanych z branżą przemysłową, ale też m.in. odbiorców w sektorze energetyki, budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego, sektorze infrastrukturalnym oraz transportowym – w szczególności szynowym. To wartościowo duże rynki i jednocześnie grupy wymagających odbiorców, którzy poszukują nowoczesnych produktów i rozwiązań elektrotechnicznych. Zagadnienia te omawiamy w drugiej części analiz IRA 2022.

Czytaj dalej |
Pomiary i utrzymanie ruchu

Pomiary i utrzymanie ruchu

Metrologia przemysłowa to dziedzina o dużym zróżnicowaniu pod względem stosowanych technologii oraz rodzajów i aplikacji aparatury pomiarowej. Czujniki, przyrządy i systemy pomiarowe wykorzystywane są m.in. w pomiarach w instalacjach procesowych oraz w produkcji dyskretnej, ponadto używa się ich na szeroką skalę w energetyce, w sektorze ochrony środowiska oraz różnorodnych zastosowaniach laboratoryjnych i badawczo-rozwojowych. Z kolei z przenośnych wersji urządzeń pomiarowych korzystają m.in. służby utrzymania ruchu, serwisanci, elektrycy i inne osoby zajmujące się diagnostyką czy badaniem stanu technicznego instalacji. W trzeciej części analiz IRA 2022 przedstawiamy zbiór artykułów dotyczących wymienionych tematów.

Czytaj dalej |
Produkcja przemysłowa

Produkcja przemysłowa

Bieżąca, czwarta część analiz zawartych w IRA 2022 poświęcona jest dużej grupie klientów oraz obszarów rynku – odbiorcom końcowym i innym podmiotom związanym z produkcją oraz jej automatyzacją. Są to firmy, które, w przeciwieństwie do producentów maszyn czy prefabrykatorów systemów, są typowo odbiorcami dosyć zróżnicowanej grupy podzespołów i urządzeń, kupują je w mniejszych wolumenach, a jednocześnie mają zazwyczaj duże wymogi co do zapewniania kompleksowego wsparcia technicznego, z tworzeniem aplikacji włącznie. W kolejnych analizach omawiamy zagadnienia związane z obszarami rynku związanymi z produkcją i dystrybucją komputerów przemysłowych oraz oprogramowania, silników i napędów elektrycznych, robotów – tradycyjnych i współpracujących, a także urządzeń komunikacyjnych oraz wyposażenia do zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem.

Czytaj dalej |
Produkcja maszyn

Produkcja maszyn

W pierwszej części z analizami rynku przedstawiamy produkty, zagadnienia oraz branże powiązane z podstawowymi komponentami i systemami wykorzystywanymi w maszynach oraz instalacjach technologicznych. Do tej grupy zaliczają się sterowniki programowalne, panele operatorskie, różnorodne elementy wykonawcze i serwonapędowe, jak też m.in. złącza, czujniki zbliżeniowe i przetworniki oraz podzespoły bezpieczeństwa. Są one dostępne na rynku od wielu dostawców – wytwórców lokalnych i przedstawicielstw firm zagranicznych, a także różnorodnych dystrybutorów, co tworzy szeroki front działających tu przedsiębiorstw. Jednocześnie zainteresowanie tą tematyką jest jak najbardziej słuszne, bowiem przedstawiane produkty stanowią rdzeń współczesnej automatyki – i to nie tylko przemysłowej, ale również budynkowej, maszyn mobilnych, pojazdów czy infrastruktury. Zapraszamy do lektury największej w IRA 2022 części z analizami sektorowymi.

Czytaj dalej |
Poprzednie wydania