Branża automatyki w Polsce - Rynek 2020

Przedstawiamy kompendium najnowszych informacji o rynku branżowym w Polsce. Żródłem analiz jest najnowszy Informator Rynkowy Automatyki.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
OEM i produkcja maszyn

OEM i produkcja maszyn

Krajowa branża maszynowa, popularnie określana mianem sektora OEM, doświadcza od wielu lat wzrostów, podobnie jak stopień zaawansowania wytwarzanych u nas maszyn. Sprzyjają temu rosnące doświadczenia rodzimych firm produkcyjnych oraz ich ekspansja zagraniczna, w efekcie której rozwijają one stosowane technologie i korzystają z markowych komponentów w swoich produktach. W pierwszej z analiz bieżącego informatora dokonujemy przeglądu tych obszarów rynku oraz produktów, które są kluczowe dla działalności wymienionych przedsiębiorstw. Przedstawiamy obecnych w branży dostawców oraz główne trendy technologiczne ją kształtujące. Zapraszamy do lektury największej w IRA 2021 części z analizami sektorowymi.

Czytaj dalej |
Utrzymanie ruchu i pomiary

Utrzymanie ruchu i pomiary

Przenośne urządzenia pomiarowe to narzędzia codziennej pracy elektryków, serwisantów, służb utrzymania ruchu i wielu innych specjalistów. Korzystają oni zarówno z mierników wielkości elektrycznych, w szczególności multimetrów, jak też szerokiej gamy urządzeń do pomiarów wielkości nieelektrycznych, zwłaszcza kamer termowizyjnych. Wszystkie te zagadnienia omawiamy w trzeciej z analiz, uzupełniając ją opisem branży związanej z produkcją i dystrybucją stacjonarnych czujników i urządzeń do pomiarów wielkości nieelektrycznych.

Czytaj dalej |
Produkcja przemysłowa

Produkcja przemysłowa

Ostatnia z "regularnych" analiz publikowanych w IRA dotyczy szeregu urządzeń oraz systemów, z których korzysta przemysł produkcyjny. Obejmuje to m.in. komputery wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, napędy i silniki elektryczne, roboty przemysłowe, a także rozwiązania z zakresu sieci przewodowych i bezprzewodowych. Analizę kończymy omówieniem niezmiennie ważnej dla polskiego przemysłu tematyki produktów wykorzystywanych w strefach Ex.

Czytaj dalej |
Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

Automatycy, elektrycy i elektroinstalatorzy regularnie spotykają się w swojej codziennej pracy z zagadnieniami dotyczącymi przesyłania i rozdziału energii elektrycznej, zapewniania odpowiedniej ochrony systemów montowanych w szafach i obudowach oraz generalnie zasilania. Tematyka ta stanowi zarówno dla przemysłu, jak też branży infrastrukturalnej czy teleinformatycznej jedno z kluczowych zagadnień – szczególnie w kontekście wzrostu liczby stosowanych urządzeń elektronicznych. Przedstawiamy analizę poświęconą omawianym zagadnieniom.

Czytaj dalej |
Dodatek specjalny 2021: Roboty, intralogistyka i szkolenia

Dodatek specjalny 2021: Roboty, intralogistyka i szkolenia

Tegoroczne dodatki specjalne poświęcone są dwóm istotnym obszarom związanym z nowoczesnym przemysłem. Pierwszy dotyczy obszaru robotów mobilnych (AGV), które zmieniają procesy logistyczne w magazynach i zakładach produkcyjnych. Maszyny te są nie tylko coraz częściej stosowane w polskich fabrykach, ale też wytwarzane przez krajowych dostawców. Drugi z tematów powiązany jest z usługami szkoleniowymi – dotyczącymi tematyki bezpieczeństwa maszyn, BHP, ATEX oraz innymi, które są nieodzowne w branży przemysłowej.

Czytaj dalej |
Poprzednie wydania