Nowa stacja separacji powietrza

Działający w branży gazów technicznych i medycznych koncern Linde zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat uruchomić nową stację separacji powietrza, która znajdować się będzie w południowo-zachodniej Polsce. W zakładzie produkowany będzie tlen, azot i argon na potrzeby klientów krajowych oraz pochodzących z krajów ościennych. Dziennie wytwarzane ma być do 900 ton gazu.

Posłuchaj
00:00

Realizacja inwestycji ma pozwolić sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na gazy, co związane jest z dużą dynamiką rozwoju gospodarczego w naszym regionie oraz rozwojem nowych technologii opartych na aplikacjach gazowych. Oprócz gazów stosowanych w przemyśle, zakład ma produkować również będzie tlen medyczny, a także azot i tlen wykorzystywany w przetwórstwie żywności.

Spółka Linde Gaz Polska powstała w 1993 roku, sprzedaż gazów prowadzona jest przez cztery oddziały regionalne z siedzibami w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu, oddziały i biura handlowe oraz sieć ponad kilkuset punktów sprzedaży detalicznej na terenie kraju. W Polsce firma Linde ma ponad 30% udziałów w rynku.

Powiązane treści
Systemy zaopatrywania w sprężone powietrze do oddychania. Pięć praktycznych przykładów z branży przemysłowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Obudowy, złącza, komponenty
Połączenia we współczesnym przemyśle - pewne, wydajne i bezpieczne
Przemysł 4.0
Uproszczenie kontroli jakości - kontrola wizyjna korzystająca z AI
Obudowy, złącza, komponenty
W Poznaniu powstanie zautomatyzowany magazyn wysokości wieżowca
Aktualności
Finansowanie używanych maszyn do obróbki metali, których wiek sięga nawet 10 lat
Bezpieczeństwo
Polski producent armatury przemysłowej uzyskał amerykański certyfikat ASME
Przemysł 4.0
Maspex zmodernizował system sterowania linii produkcyjnej

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów