Mecacontrol buduje fabrykę

Hiszpańska firma Mecacontrol planuje niebawem uruchomić fabrykę podzespołów z tworzyw sztucznych i z aluminium. Elementy te mają być wykonywane w zakładach budowanych w Dąbrowie Górniczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i trafiać na rynek motoryzacyjny. Wartość inwestycji ma wynieść około 30 mln euro. Produkty Mecacontrol są wykorzystywane przez takie firmy jak Bosch, Schneider Electric, Suzuki i Valeo, ale podzespoły wytwarzane w Dąbrowie Górniczej będą przeznaczone głównie dla firmy Ficosa Insternational oraz dla kilku europejskich partnerów producenta. Inwestycja została niejako przyciągnięta przez wcześniejszą, którą była budowa w Dąbrowie Górniczej zakładów Ficomirrors Polska. Firma ta należy do grupy Ficosa, która na terenie Polski zatrudnia łącznie ponad 400 osób.

Posłuchaj
00:00

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Matrix 830 - Matrix 930: maksymalna wydajność prostsza niż kiedykolwiek
Roboty
Największe w Europie centrum treningowe dla robotów humanoidalnych powstaje w Monachium
Zasilanie, aparatura nn
PSE uruchomiły autotransformator
Roboty
Zacieśnienie współpracy WObit i AMS na rzecz inteligentnych systemów produkcyjnych
Artykuły
Zarządzanie flotami transportowymi
Bezpieczeństwo
Rekordowa rekrutacja na Wojskowej Akademii Technicznej: 1280 miejsc na studia wojskowe w roku akademickim 2026/2027

Automatyzacja przemysłu na rozdrożu: dylemat między przywiązaniem a otwartością. E-book do pobrania

Współczesny przemysł, od produkcji po intralogistykę, funkcjonuje w środowisku bezprecedensowej zmienności. Dynamiczne trendy konsumenckie, nowe regulacje prawne i nieprzewidywalne wstrząsy w globalnych łańcuchach dostaw zmuszają firmy do fundamentalnej refleksji nad swoimi strategiami operacyjnymi. W centrum tej dyskusji znajduje się kluczowe pytanie o model technologiczny: czy trwać w przywiązaniu do zamkniętych, specyficznych dla jednego dostawcy standardów, czy też otworzyć się na nowe możliwości, jakie niesie ze sobą elastyczność i interoperacyjność?
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów